کد خبر: ۱۴۹۰۴
۴۵۵۲ بازدید
۹ دیدگاه

معصومه ابراهیمی دختر ایرانی در مراسم دختر شایسته +عکس

۱۳۹۲/۶/۳۰
۱۸:۱۴

 

 
انتخاب همزمان دختر شایسته جهان (miss world) و همینطور دختر شایسته جهان اسلام در اندونزی هیاهویی در این کشور پرجمعیت مسلمان به پا کرده است.
 روزنامه هفت صبح: انتخاب همزمان دختر شایسته جهان (miss world) و همینطور دختر شایسته جهان اسلام در اندونزی هیاهویی در این کشور پرجمعیت مسلمان به پا کرده است. مراسم انتخاب دختر شایسته که قرار بود در جاکارتا برگزار شود در هراس از واکنش زنان مسلمان اندونزی به جزیره توریستی بالی منتقل شد.

زنان مسلمان اندونزی چند ماه قبل نیز با اعتراض خود اجازه کنسرت لیدی گاگا را در جاکارتا نداده بودند و حالا در فرمولی مشابه از برگزاری مراسم دختر شایسته جلوگیری کردند اما اتفاق عجیب تر برگزاری مراسمی با عنوان دختر شایسته جهان اسلام در جاکارتا بود که احتمالا پاسخی است از سوی جامعه مسلمانان به برگزار کنندگان مراسم پر آب و تاب دختر شایسته که بیشتر روی زیبایی و نکته سنجی و ملاحت تاکید دارد.

در مسابقه امسال دختر شایسته کشورهای اسلامی بیش از 500 دختر از کشورهای اسلامی درخواست های خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده بودند. پایبندی به آموزه های اسلامی یکی از ملاک های اصلی برای پذیرفتن داوطلبان بوده است. برای نمونه دختران بایدتوضیح می دادند به چه دلیل حجاب را به عنوان پوشش خود برگزیده اند. 

دختر ایرانی در مراسم دختر شایسته

در دور نهایی این مسابقه دختران باید سه روز تمام خود را از نظر معنوی آماده می کردند. این آمادگی شامل برخاستن از خواب در ساعت 3 و نیم بامداد و حضور به موقع در نیایش صبحگاهی بود.

بعد از عبادت آنها باید به سخنرانی هایی در مورد سیستم مالی اسلامی، تربیت اسلامی و تفسیر قرآن گوش می دادند. در این مسابقات نماینده ای از ایران حضور داشت که متاسفانه نتوانستیم بفهمیم آیا شخصا حضور یافته یا از طرف نهاد خاصی روانه این مسابقات شده است.

در نهایت این خانم معصومه ابراهیمی (دختر 27 ساله ایرانی، فارغ التحصیل مدیریت صنعتی و طراحی) در جایگاه پنجم قرار گرفت و نماینده نیجریه خانم آیابیا عایشه آجیبولا مقام اول را به دست آورد. این خانم 21 ساله پس از بر سر گذاشتن تاج قهرمانی به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما می خواهیم نشان دهیم که یک زن مسلمان می تواند زیبا و با استعداد باشد و پوشش اسلامی به هیچ وجه مانع او نمی شود.»

به هر حال شکل و شیوه برگزاری این مراسم که در بخشی از آن برگزیدگان باید با لباس و حجاب کامل خود از روی سن عبور کنند و برق و جلای کلی مسابقه و دادن تاج و از این حرف ها به رغم فلسفه قابل تقدیر برگزارکنندگان می تواند اعتراضاتی را در برخی محافل اسلامی به دنبال داشته باشد. به هر حال در این دنیای رنگ به رنگ این هم برای خود اتفاقی بود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۲۵ ۲۲:۰۴

یعنی میخواید بگید لیاقت شما است؟

۹۳/۹/۱۸ ۱۷:۱۷
ننه من که خوشکلتره.این دیگه چیههه؟
۹۳/۶/۲۹ ۱۳:۱۷
می خواهید حجاب داشته باشد ، چشم .می خواهید تحصیلات عالیه داشته باشد ، چشم.میخواهید بتواند به زبانی فصیح و سلیس علت پذیرش حجابش را توضیح دهد ، انهم چشم.ولی اخر زیبایی ظاهری هم نقشی هر چند کوچک در این معادله دارد ، ندارد؟ این خانم نماینده زنان محجبه ایرانی در این مراسم بوده ایکاش خانمی را انتخاب می کردند که حداقل بهره ای از زیبایی چهره هم می داشتند نه اینکه ظاهرشان در وضعی باشد که بینندگان بگویند : شایسته شان که این است ...... به امید روزی که هر ایرانی یک پارتی گردن کلفت داشته باشد!!! و من الله توفیق
۹۲/۷/۳ ۰۸:۱۰
احتمالا سهميه اي بوده خوب حقشه...
۹۲/۷/۱ ۱۸:۱۷
:cry: :o من موندم کی انتخاب کرده ایشونا
واقعا ما دخترایی داریم که بدون آرایش خیلی زیباترند
:roll:
۹۲/۷/۱ ۰۹:۵۶
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-? :-? :-? :sigh: :sigh: :sigh: :eek: :eek: :eek:
:zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz
۹۲/۷/۱ ۰۴:۵۳
تو ایران دختران شایسته و نام آور زیادی داریم از این خانم شایسته تر و بهتر نداشتن که نماینده ایران بشه با کلی آرایش شده این؛...
۹۲/۶/۳۱ ۱۱:۱۰
اخه این دختره با این دماغش باید بره نماینده ایران بشه؟ یعنی از این قشنگترو باسوادتر نداره این مملکت؟
۹۲/۶/۳۱ ۱۰:۰۲
مگه حجاب فقط پوشاندن مو هست این خانم که کلی ارایش داره. عجب .....

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز