کد خبر: ۱۴۹۳۴
۶۹۲ بازدید
۰ دیدگاه

روحانی:

امیدوارم روابط ایران و آلمان احیا شود

۱۳۹۲/۶/۳۱
۱۴:۲۶

 

رئیس جمهور گفت: امیدوارم روابط ایران و آلمان در حوزه‌های صنعتی و تجاری که دچار محدودیت‌های ناخواسته‌ای شده، با تلاش مشترک، مجدداً احیاء گردد.

 

تسنیم: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به پیام تبریک رییس جمهوری فدرال آلمان اظهار امیدواری کرد تا همگام با افزایش روابط علمی و فرهنگی، عرصه‌های دیگر روابط ایران و آلمان به خصوص در حوزه‌های صنعتی و تجاری که دچار محدودیت‌های ناخواسته‌ای شده، با تلاش مشترک دو کشور، مجدداً احیاء گردد.

متن پیام حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای یواخیم گائوک

رییس جمهوری فدرال آلمان

از پیام تبریک جنابعالی کمال تشکر را دارم. دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان از مناسبات دیرینه و دوستانه‌ای برخوردار هستند و امیدوارم این روابط تاریخی، با همکاری‌های بهتر دو دولت، بیش از پیش در همه عرصه‌ها توسعه و تحکیم یابد.

با عنایت به اشاره جنابعالی در پیام‌تان مبنی بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین‌المللی، اینجانب به عنوان یک حقوقدان، مفتخرم اعلام دارم علیرغم وجود برخی مغایرت‌های حقوقی و قضایی در بین قوانین و معیارهای حاکم بر جوامع غربی و جوامع اسلامی، نهادهای قضایی دو کشور می‌توانند با توجه به وجود برخی از زمینه‌های مشترک، به رایزنی با یکدیگر پرداخته و از این طریق، ضمن ارتقاء درک متقابل، قضاوت صحیحی از اجرای قوانین بر طبق معیارهای ملی و فرهنگی کشورها داشته باشند.

دولت اینجانب با شعار تدبیر و امید و با پشتیبانی حداکثری ملت متمدن و با فرهنگ ایران، تلاش خواهد داشت با استفاده کامل از تمامی ظرفیت‌های موجود، در راستای تعاملات بین‌المللی گام برداشته و ضمن برقراری روابطی حسنه با سایر دولت‌ها و ملت‌ها، در حل مشکلات حاضر، نقش سازنده خود را ایفاء نمایند. در این جهت، گسترش مناسبات با جمهوری فدرال آلمان در بین کشورهای اتحادیه اروپایی از جمله اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

امیدوارم همگام با افزایش روابط علمی و فرهنگی، عرصه‌های دیگر روابط دو کشور به خصوص در حوزه‌های صنعتی و تجاری که دچار محدودیت‌های ناخواسته‌ای شده، با تلاش مشترک، مجدداً احیاء گردد.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت جنابعالی و بهروزی و سربلندی دولت و ملت آلمان را مسألت دارم.

حسن روحانی

رییس‌جمهوری اسلامی ایران
 
 
 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز