کد خبر: ۱۴۹۵۵
۶۵۴ بازدید
۰ دیدگاه

جزئیاتی از ملاقات‌های رئیس‌جمهور در نیویورک

۱۳۹۲/۶/۳۱
۲۲:۵۴
رئیس‌جمهور در حاشیه سفر به نیویورک جهت سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با تعدادی از رؤسای جمهور کشورهای جهان و نخست ‌وزیر ایتالیا دیدار می‌کند.
آفتاب: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای شرکت در شصت‌و‌ هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل فردا دوشنبه عازم نیویورک می‌شود.

رئیس‌جمهور ساعت 9 و نیم صبح فردا دوشنبه دوم مهر پس از شرکت در مراسم ویژه آغاز سال تحصیلی مدارس، تهران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند و هواپیمای وی ساعت 19 به وقت آمریکا در فرودگاه "جان‌اف‌کندی" فرود می‌آید.

شرکت در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با رؤسای جمهور فرانسه و اتریش، وزیر خارجه آلمان و نخست‌وزیر فیجی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در روز اول حضور وی در نیویورک خواهد بود.

مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی سی‌ان‌ان و روزنامه واشنگتن‌پست و مصاحبه با سی‌بی‌اس از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در جریان سفر به نیویورک است.

روحانی همچنین با رؤسای جمهور تونس و لبنان و دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی دیدار خواهد کرد.

ملاقات با دبیرکل سازمان ملل، رئیس جمهور ترکیه و معاون نخست‌وزیرعراق و نخست‌وزیران ایتالیا و اسپانیا و دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور در جریان این سفر است.

به گزارش تسنیم،حضور و سخنرانی در افتتاحیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد (نم)، سخنرانی در اجلاس خلع سلاح هسته‌ای و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران و رسانه‌ها در روز آخر از دیگر برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور به نیویورک است.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز