کد خبر: ۱۶۰۷۹
۷۷۰ بازدید
۰ دیدگاه

افزایش قیمت خودرو در بازار

۹۲/۸/۹
۲۰:۰۹

امروز بازار خرید و فروش خودرو با منتفی شدن کاهش قیمت ها از سوی وزیر صنعت، روند صعودی قیمت ها را تجربه می کند به نحوی که پراید ۱۱۱ امروز در بازار ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

به گزارش تسنیم، اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر منتفی بودن کاهش قیمت خودرو آب پاکی را بر روی دست مشتریان خودرو که انتظار کاهش قیمت‌ها را داشتند ریخت. مشتریانی که تا دیروز به امید کاهش قیمت تمایلی به خرید نداشتند امروز باید از ترس افزایش قیمت، خرید خود را از بازار خودرو انجام دهند.

البته با گذشت چند روز از صحبت‌های نعمت زاده هنوز بازار خودرو به تکاپو نرسیده و کمتر مشتری در این بازار وجود دارد . به اعتقاد فعالان بازار خودرو صحبت های وزیر نگرانی را در نزد مشتریان به وجود آورد و حتی خبرهای ضدو نقض شرکت های خودروساز مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی قیمت ها نیز بر حجم نگرانی ها افزوده است. در همین راستا حسین زمانی افشار رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در گفت و گو با تسنیم با اشاره به اینکه در بازار امروز خرید و فروش خودرو محصولات ایران خودرو با ۵ درصد افزایش قیمت روبه رو شده اند، اظهارداشت: امروز قیمت انواع پراید در بازار افزایش یک تا ۲.۵ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

وی با بیان این که به عنوان نمونه پراید ۱۱۱ فول در حال حاضر ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است، گفت: قمیت انواع پژو هنوز با افزایش روبه رو نشده است اما نمایشگاه داران تمایلی به فروش محوصلات خود نداشته و منتظر اعلام قیمت های جدید هستند. میرازیی یکی از فروشندگان اتومبیل در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام اینکه این روزها کمتر خریداری در بازار خودرو وجود دارد، گفت: همه منتظریم تا قیمت های نهایی از سوی شرکت های خودروساز اعلام شد. وی اضافه کرد: در حال حاضر عمده تولیدات شرکت‌های خودروساز بدون مشتری در کارخانه‌ها انبار شده است.

این فعال بازار خودرو ضمن بیان این که با افزایش تعرفه خودروهای وارداتی و آزادسازی ثبت سفارش آنها نوسان قیمتی نیز در این نوع خودروها به وجود آمده است، گفت: به نظر می رسد در هفته آینده خودروهای داخلی ۲ یا ۳ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کنند. قیمت برخی از انواع خودروهای داخلی به شرح زیر است:

پژو ۲۰۶ تیپ ۲۳۶ میلیون تومان

پژو ۴۰۵ دوگانه سوز۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

پژو ۲۰۷ دنده ای۴۷ میلیون تومان

پراید ۱۱۱۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

پراید۱۳۱۱۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومان

تندر۹۰ E۱۳۲ میلیون تومان

پژو ۴۰۵۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

تیبا۲۰ میلیون ۴۰ هزار تومان

سمندLxدو گانه سوز۲۷ میلیون ۲۰۰ هزار تومان

پژو ۲۰۶ اس.دی V۹۵۱ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ اس.دی V۸۳۷ میلیون تومان

پژو پارس سال۳۵میلیون تومان 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز