کد خبر: ۱۶۰۸۷
۶۹۳ بازدید
۰ دیدگاه

محمد اشتری گزینه نهایی استانداری آذربایجان غربی

۹۲/۸/۹
۲۰:۲۸

 

 

گزینه های جدی استانداری آذربایجان غربی
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتری و جهانگیرزاده گزینه های جدی استانداری آذربایجان غربی هستند.

به گزارش تسنیم، نادر قاضی پور در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه، نخبگان و سیاسیون ارومیـه ای ضمن تشریح کلیه فعل و انفعالات انتخاب استاندار جدید آذربایجان غربی در روزهای اخیر اظهار کرد: در بحث انتخاب استاندار، متاسفانه تمام دوزاده نماینده استان با یکدیگر هم دل و همگام نیستند، در ابتدای کار، نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی به اتفاق آراء پنج نفر را به عنوان گزینه‌های پیشنهادی خود برای تصدی پست استانداری آذربایجان غربی به هیات محترم دولت معرفی کردند.

یک شبه نمی توان اصلاح طلب شد
وی افزود: وزیر محترم کشور، آقای رحمانی فضلی از آقای فریدون همتی که پیش از این هم معاون خود وی بود، حمایت می کرد، آقای لاریجانی هم با کلیت این موضوع موافق بودند، اما حضور همتی در آذربایجان غربی به عنوان استاندار عملا امکان پذیر نبود، چرا که ایشان یک راست افراطی هستند و یک شبه نمی‌توانستند به عنصری اصلاح طلب یا معتدل تبدیل شوند.

قاضی پور ضمن تاکید بر فعالیت های علی عبدالعلی زاده برای انتخاب استاندار جدید آذربایجان غربی خاطرنشان کرد:آقای عبدالعلی زاده نیز به عنوان یکی از عناصر تاثیرگذار در دولت اعتدال به دنبال حضور آقای درویش زاده در استانداری آذربایجان غربی بودند، که البته نظر نمایندگان با ایشان هم جهت نبود.

جهانگیرزاده لایق ترین گزینه برای استانداری
وی افزود: نمایندگان به اتفاق به دنبال حضور آقای جواد جهانگیرزاده در استانداری آذربایجان غربی بودند، چرا که وی سه دوره از مردم ارومیـه رای گرفته اند و با مسائل سیاسی، امنیتی، قومیتی و فرهنگی استان آشنایی کاملی دارند، البته آقای جهانگیرزاده در ابتدا اصلا زیر بار این پیشنهاد نمی‌رفتند و رضایت آقای لاریجانی را شرط قبول این مسئولیت می‌دانستند، که در نهایت با کسب موافقت رئیس محترم مجلس، وی در اولویت گزینه‌های احتمالی قرار گرفتند.

تغییرات پی در پی نظرات نمایندگان
نماینده مردم ارومیـه در ادامه ضمن اشاره به دیدار روزیکشنبه نمایندگان آذربایجان غربی با وزیر کشور تصریح کرد: روز یکشنبه نمایندگان استان برای بررسی نهایی استانداری جواد جهانگیرزاده به دیدار آقای رحمانی فضلی رفتند، اما متاسفانه در این جلسه به علت تغییر رویکردهای عجیب برخی از نمایندگان استان، جلسه متشنج شده و بدون نتیجه به پایان رسید.

قاضی پور افزود: این قبیل مسائل و تغییر ۱۸۰ درجه ای برخی از نمایندگان موجب انصراف آقای جهانگیرزاده از استانداری آذربایجان غربی شد و در حالی که شانس وی بسیار بالا بود، گفتند منصرف شدم! البته غیبت وی در مجلس هم یک خلاء اساسی برای نمایندگان استان به وجود می آورد.

محمد اشتری گزینه نهایی استانداری آذربایجان غربی
وی ضمن تایید اخبار منتشر شده، مبنی بر حضور محمد اشتری در استانداری آذربایجان غربی گفت: نمایندگان استان چندی پیش آقای اشتری را به مجمع نمایندگان استان فرا خواندند و پس از شنیدن برنامه های وی به اتفاق آرا وی را به عنوان آخرین گزینه استانداری آذربایجان غربی به دولت معرفی کردند، البته با وزارت کشور نیز درباره استاندار شدن آقای اشتری به توافق رسیده ایم چراکه اشتری یک رزمنده معتقد و یک مدیر کارآمد و یک فرد کاملاً پاک به لحاظ مالی و اقتصادی است. 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز