کد خبر: ۱۶۷۵۰
۷۴۱ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

توافق بی سابقه اوباما و کری:

ایران هفتمین قدرت بزرگ جهان می شود

۱۳۹۲/۹/۶
۱۰:۴۷
باراک اوباما و جان کری به صورت محرمانه توافق کرده اند که جایگاه ایران را با عنوان «مشوق ویژه» به عنوان هفتمدین قدرت جهانی ارتقا دهند . این «مشوق ویژه» به خاطر امضای توافق موقت در ژنو و عمل به تعهدات در شش ماه آینده و سپس امضای توافق دائم تهیه شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبکا نوشت: باراک اوباما و جان کری به صورت محرمانه توافق کرده اند که جایگاه ایران را با عنوان «مشوق ویژه» به عنوان هفتمین قدرت جهانی ارتقا دهند .

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ این «مشوق ویژه» به خاطر امضای توافق موقت در ژنو و عمل به تعهدات در شش ماه آینده و سپس امضای توافق دائم تهیه شده است.

براساس این گزارش، به ایران نقشی ویژه و با اعتباری برای مسائل منطقه از خلیج فارس گرفته تا غرب آسیا از جمله افغاسنتان و خاورمیانه و فلسطین از سوی شش کشور داده شده است.

به گفته ی منابع دبکا، حسن روحانی و ظریف این موفقیت و دستاورد فوق العاده را به منتقدان تندرو در ایران به عنوان برگی برنده ارائه خواهند داد.

آنها گفته اند که «ما از ژنو به کشور بازگشتیم اما با به رسمیت شناخته شدن به عنوان قدرتی جهانی»

براساس تفاهمنامه ایران و امریکا، روحانی در نشست های آینده در همان میز در کنار شش قدرت می نشیند و ظریف نیز در نشست های وزرای خارجه در سطح جهانی شرکت خواهد کرد.

اورشلیم و ریاض به شدت به خاطر این تصمیم آمریکا مبهوت و حیرت زده شده اند.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۹/۶ ۰۶:۵۴
هفتمدین ???

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز