کد خبر: ۱۶۷۷۴
۹۵۵ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

بدترین اجرای شهیدی فر در مقام مجری در سیما

۱۳۹۲/۹/۷
۱۰:۴۶

اجرای شهیدی‌فر در مقام مجری، برای گفتگو با رییس جمهور روحانی، یكی از بدترین اجراهای سال‌های اخیر بود. اینكه شهیدی‌فر و تیم همراهش آدم‌های این جنس از گفتگو نبودند و اصلا نمی‌دانستند كه این گفتگو، یك مصاحبه چالشی، با سوال های پیش پا افتاده و بی افق نیست و قرار است گزارش صد روزه از زبان رییس جمهمور شنیده شود.

shahidi-fard

به عقیده نویسنده کافه سینما، این برنامه می‌توانست اصلا مجری نداشته باشد. اما لشكر شكست خورده مجریانی -كه روحانی هم به این لشكر بودن اشاره كرد- در این برنامه به شدت بی‌كاركرد بود. از انتخاب اشتباه شهیدی تا دو مجری دیگر. كه اصلا حواس‌شان به صحبت‌های رییس جمهور نبود و روحانی دو بار با زیركی حرف‌هایی را كه زده بود و آمارهایی كه داده بود را از آنها پرسید و آنها در كمال ناباوری و به یكدیگر نگاه كردند. فقط سپانلو با سوابق اقتصادی‌اش آمار را می‌‌دانست و به حافظه خارج از مصاحبه‌اش مراجعه كرد. یا وقتی برای بار دوم روحانی پرسید من چه گفتم؟ هر دو مجری مرد در حركتی دبستانی‌وار گفتند عدد را سپانلو می‌داند و به مجری زن نگاه كردند تا ضعف‌شان را زیر رفتار مثلا طنزشان مخفی كنند. واقعیت این است اجراهای دیشب تا حد زیادی باكلاس،‌ منش و جایگاه روحانی فاصله داشت.

اما بخش غیر قابل تحمل اجرا مربوط به اجرای خود شهیدی‌فر بود. كه گویا با صندلی مشكلات فراوانی داشت. مدام روی صندلی جابجا می‌شد و فیگورهای پرتره‌ای آتلیه‌ای‌وار مدامش، با آن میمیك اغراق‌آمیز به همراه كلوزآپ‌های عجیب تصویربردار از او، قسمتِ طنزِ غیر قابل تحمل اجرا بود. حرف‌های بی‌ربط و قطع كردن مكرر جملات رییس جمهور، لحن و لغات منحصر به فرد شهیدی‌فر هم بماند كه برای مذاكره با رییس جمهمور یك كشور از بنیان سخیف و نامناسب است.

دیشب ناخودآگاه به یاد جلسه مطبوعاتی فیلم رسوایی در جشنواره سال قبل افتادم. كه شهیدی‌فر با اظهار فضل‌های نابه‌هنگامش می‌خواست از ده‌نمكی مثلا سوالات تخصصی بپرسد. و ده‌نمكی آنچنان خودش را به كوچه علی چپ زد كه شهیدی‌فر مجبور شد مدت‌ها راجع معانی گره داستانی و اوج فرود حرف بزند كه بعد با لبخند معنادار ده‌نمكی و تمسخر او همراه شد و منتقدان را برای دقایقی به خندیدن به این شیطنت ده‌نمكی و سركار رفتن شهیدی‌فر واداشت.

اینكه چقدر مصاحبه با رییس جمهور،‌ آن هم این مصاحبه مصاحبه مهمی است و مجری در برابر یك شخصیت حقوقی بزرگ نشسته است. اینكه معلوم شد چقدر برخی مجریان ادای اجرا در می‌آورند و با فضای مقتضی هر اجرا فاصله دارند. اینكه مجری باید خودش را با فضا و مقام فرد مقابل هماهنگ كند و از فلسفه حضورش در آنجا دركی صحیح داشته باشد. باید بداند در برابر چه كسی در چه شرایطی نشسته. باید بداند در برابر رییس جمهموری از حنس روحانی نشسته. ریس جمهوری كه داشت از مشكلات فراوانش می‌گفت و از هنر و سینمایی كه باید توسط مردم انتخاب و سانسور شود. نه اینكه اجرایش در برابر یك كارشناس ساده در پارك ملت، تا اجرا در برابر ده‌نمكی در كنفرانس مطبوعاتی با مصاحبه‌اش با رییس جمهور روحانی در كاخ ریاست جمهور، همه به همان شكل بداهه بی‌منطق و سخیف از آب دربیاید. شهیدی فری که در برابر این صحبت های مهم رییس جمهور روحانی، به دنبال انداختن متلک های سیاسی و اجتماعی اش بود.

امیرحسین نوریان / کافه سینما

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۹/۸ ۱۵:۰۴
من اول فکر کردم خنده بازاره! بعد فهمیدم راستکیه!
۹۲/۹/۸ ۰۶:۵۷
اجراش مثل گزارش فوتبال استقلال - پرسپولیس توسط مزدک بود.

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز