کد خبر: ۱۶۷۷۷
۶۷۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بازتاب‌های گزارش 100 روزه روحانی به مردم

۱۳۹۲/۹/۷
۱۰:۵۳

همشهری آنلاین
اولین گزارش تلویزیونی حسن روحانی رئیس‌جمهور به مردم درباره عملکرد ۱۰۰روزه دولت در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی با انتقادات تند همراه شد.

 انتقاداتی که بیشتر معطوف به این بود که چرا رئیس‌جمهور به جای ارائه گزارش عملکرد به نقد دولت گذشته پرداخته است. حسن روحانی سه‌شنبه شب در یک نشست تلویزیونی که با حضور 3مجری اداره می‌شد خود نیز اعلام کرد به مردم خواهم گفت که در چه شرایطی ما کار را شروع کردیم، در واقع از دولت گذشته چه ارثی به ما رسید و ما با آن ارث کار را آغاز کردیم. او دربخشی از سخنانش گفت که دولت گذشته پردرآمدترین و در عین حال بدهکارترین دولت بود. او از نقش تورمی اجرای مسکن مهر سخن گفت و در عین حال اشاره کرد که سفره‌های مردم در اثر سیاست‌های دولت گذشته کوچک شده است. بخشی از انتقادات هم متوجه نحوه اجرا و اداره این برنامه تلویزیونی بود. اما نکته مثبتی که منتقدان به آن توجه داشتند، حس امیدواری به آینده بود که در این گزارش روحانی به آن توجه داشت.

سیدرمضان شجاعی کیاسری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ارزیابی نسبت به گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور، گفت: نکته مثبت و قابل توجه گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس‌جمهور این بود که وی در ارائه گزارش عملکرد 100روزه دولت یازدهم فضای امید‌آفرینی را در حوزه اقتصادی در جامعه ایجاد کرد که جای تقدیر دارد. الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که این گزارش بیشتر از 100روز بود و بیشتر شبیه گزارش 8ساله دوره دولت احمدی‌نژاد بود تا گزارش 100روزه دولت یازدهم.

اسماعیل جلیلی نایب‌رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: گزارش رئیس‌جمهور از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت‌ را می‌توان مثبت ارزیابی کرد. طبق گزارش ارائه‌شده توسط رئیس‌جمهور سرعت تورم کند شده و میزان نفت پیش‌بینی شده در بازارهای جهانی به فروش رسیده است.

حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: روحانی در این گزارش تنها به ارزیابی عملکرد دولت قبلی و انعکاس مشکلات موجود کشور پرداخت و هیچ عملکردی از فعالیت‌های 100روزه خود ارائه نداد.محمد حسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس، با اشاره به اینکه عملکرد 100روز اخیر نشان‌دهنده عزم دولت برای رفع مشکلات بود، گفت: رئیس‌جمهور گزارش کاملی از عملکرد 100روزه دولت ارائه کرد که در کل گزارشی مثبت و سازنده ارزیابی می‌شود، اما این نکته را باید مدنظر قرار داد که تمامی مشکلات اقتصادی و تحریم‌های خارجی دشمنان را نمی‌توان برگردن مسئولان اجرایی گذشته انداخت. حسن روحانی در گزارش خود اشاره کرد که دولتش در پایان امسال کاری خواهد کرد رشد منفی اقتصادی 8.5دهم درصد به صفر و یا حتی به درصدی اندک برسد و سال آینده ان‌شاءالله تلاش دولت این است که رشد اقتصادی حداقل مثبت ۳ باشد. او گفت دولتش درباره رفع تحریم‌ها هم در حال تلاش است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز