کد خبر: ۱۶۸۱۱
۶۶۵ بازدید
۰ دیدگاه

درگیری در صدا و سیمای استان کرمان!

۹۲/۹/۹
۱۷:۲۸
یک اعتراض صنفی در جلسه معاون بازرسی کل صداوسیما در کرمان باعث بروز درگیری شد. این خبری است که ابتدا برخی سایت‌های محلی کرمان از آن پرده برداشتند و در ادامه، برخی تهیه‌کنندگان و کارکنان صداوسیمای این مرکز آن را تایید کردند.
 
این اعتراض تبعات زیادی را برای بخشی از کارمندان و تهیه‌کنندگان صداوسیمای مرکز کرمان به‌دنبال داشته و به گفته خودشان در روزهای آینده نیز خواهد داشت و البته به تهران و دفتر عزت‌الله ضرغامی نیز رسید.
 
ماجرا آنچنان که یکی از کارمندان صداوسیمای استان کرمان توضیح داد از آنجا شروع شد که حجت‌الاسلام اربابی بازرس کل سازمان صداوسیما برای بازرسی به صداوسیمای این استان آمده بود: «ایشان پیش از این هم در چند سال گذشته به‌ عنوان بازرس سازمان صداوسیما به کرمان آمده بودند و ما اعتراض‌های خودمان نسبت به عملکرد حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی رییس صداوسیمای استان را اعلام کرده بودیم. اما آقای اربابی این اعتراض‌ها را ترتیب اثر ندادند. ما نیز به عنوان کسانی که اعتراض کرده بودیم توبیخ و به واحدهای پایین‌تر تبعید شدیم.»
 
حجت‌الاسلام موسوی از سال 83 به‌عنوان رییس سازمان صداوسیمای مرکز کرمان انتخاب شده است. 9 سالی که به گفته تهیه‌کنندگان این مرکز کیفیت برنامه‌ها از درجه یک به درجه سه تنزل پیدا کرده است. کارکنان صداوسیمای کرمان خواهان چرخش مدیریت و رشد نیروها بودند و از حضور ۱۰ ساله یک‌ فرد در راس مدیریت این سازمان در کرمان و همچنین وجود برخی مسائل از جمله تبعیض‌ها، عدم‌ رعایت کرامت انسانی، تبدیل‌ شدن صدا و سیمای کرمان به تمجیدنامه، افت سطح تولیدات و عدم‌ پرداختن به رسالت اصلی رسانه‌ای و ... انتقاد کردند.
 
یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه این استان که نخواست نامش فاش شود گفت: آقای موسوی به کیفیت برنامه‌ها توجهی ندارد و بیشتر به دنبال برنامه‌های صنفی است و برنامه‌هایی که خودش برگزار می‌کند را در مرکز استان به نمایش می‌گذارد.
 
اما هفته گذشته براساس اعلام سازمان، اربابی بار دیگر برای بازرسی به استان آمد و در جمع کارکنان به تعریف از رییس کنونی صداوسیمای استان پرداخت. جانبداری بازرس سازمان صداوسیما از سوی کارکنان معترض به عملکرد مدیر با واکنش رو‌به‌رو شد به طوری که برخی از حاضران در جلسه با نقد صحبت‌های آقای اربابی خواستار رسیدگی و ارزشیابی صداوسیمای کرمان شدند. اما این اعتراض با واکنش یکی دو نفر از مدیران این سازمان به کارمندان به‌ جنجال‌کشیده شد و به گفته برخی از شاهدان عینی یکی از افراد نزدیک به مدیر صداوسیمای کرمان بعد از فحاشی به سمت معترضان صندلی پرتاب کرد. زد و خورد در این جلسه باعث آسیب جسمی و روحی به برخی از شرکت‌کنندگان در جلسه شد به‌ طوری که مجبور به تماس با اورژانس شدند. بعد از این جلسه البته آقای اربابی از برخی از معترضان خواست در جلسه‌ای مستندات خود را درباره عملکرد صداوسیمای استان به او ارائه دهند. این جلسه نیز به‌ دلایلی برگزار نشد اما برخی از معترضان به امور اداری سازمان خواسته شده‌اند.
 
این تهیه‌کننده صداوسیمای استان کرمان همچنین از تماس‌های رییس‌کل اداره صداوسیمای استان کرمان با برخی از معترضان خبر داد که خواستار معذرت‌خواهی آنها شده‌اند و تهدید کرده‌اند که اگر این اتفاق نیفتد برایشان پرونده‌سازی خواهد شد. کارکنان صداوسیمای کرمان نامه‌ای را خطاب به آقای ضرغامی، ریاست صداوسیما نوشته‌اند و در آن خواستار انتصاب فرد دیگری برای صداوسیمای کرمان شده‌اند.»
 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز