کد خبر: ۱۸۴۸۳
۹۶۸ بازدید
۰ دیدگاه

زمان پیش فروش بلیت قطار های نوروز

۹۲/۱۰/۲۷
۱۱:۴۸

 

سید محمد راشدی  بیان کرد: پیش‌فروش بعدی بلیت قطار، برای تاریخ‌های اول بهمن‌ماه ‌تا 24 اسفند ماه ۹۲ خواهد بود.

وی ادامه داد: پس از این مرحله، فروش بلیت قطارهای نوروزی شروع خواهد شد که از 24 اسفند تا 15 فروردین 93 است.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ‌در سامانه فروش بلیت در نظر گرفته شده توسط راه‌‌آهن، بلیت‌ همه قطارهای ناوگان ریلی مسافری کشور به فروش خواهد رسید.

وی اظهار داشت: این سامانه در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مستقر است و راه‌آهن به عنوان حاکمیت بر نحوه اجرا نظارت دارد که امیدواریم بتوان رضایت مردم را هرچه بیشتر فراهم کرد و بتوان خدمات مناسبی ارائه داد.

معاون مسافری راه‌آهن گفت: در پیش فروشی که برای تاریخ‌های یکم بهمن تا 24 اسفند ۹۲ خواهیم داشت، احتمالاً از سیستم جدید فروش بلیت استفاده می‌شود که همان «سیستم یکپارچه فروش راه‌آهن» نامیده می‌شود.

راشدی تأکید کرد: همه شرکت‌های ریلی در سیستم فروش حضور خواهند داشت ‌و مالکان ناوگان تلاش می‌کنند از مرحله تهیه بلیت مسافر تا خدمات در قطار و ایمنی سیر، رضایت مسافران اخذ شود.

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: برای انجام پیش فروش نوروزی بلیت‌‌های قطار، برنامه‌ریزی‌ لازم انجام شده است که در تاریخ مشخص اعلام می‌شود.

* فروش بلیت قطار از طریق 1200 آژانس/ توزیع مناسب آژانس‌ها در سطح شهر‌ها

راشدی اظهار داشت: 1200 آژانس و مرکز فروش بلیت قطار در سطح کشور، بلیت این قطارها را همزمان به طور آنلاین به فروش خواهند رساند و مردم هم می‌توانند از منزل به راحتی بلیت تهیه کنند.

معاون مسافری راه‌آهن گفت: برنامه‌ریزی شده‌است در شهرهای بزرگ در فاصله‌های کمتر از 5 کیلومتر، آژانس بلیت فروشی در سطح شهر توزیع مناسبی داشته باشند و مردم بتوانند از طریق نزدیکترین آژانس فروش بلیت، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.

معاون مسافری راه‌آهن درباره سیستم فروش بلیت شرکت سفیر توضیح داد: این سیستم توسط چند شرکت ریلی تشکیل شده است تا آنها فروش بلیت را انجام دهند و این شرکت قرارداد قطار با راه‌آهن ندارد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز