کد خبر: ۱۸۷۵۵
۱۳۲۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

کیک های عروسی رمانتیک و زیبا

۱۳۹۲/۱۱/۷
۱۸:۴۳

برترین ها: کیک عروسی کیکی سنتی است که بعد از ضیافت شام عروسی سرو می شود و در مناطقی از دنیا همچون انگلستان، کیک عروسی صبح روز بعد از مراسم سرو می شود. ولی در فرهنگ امروزی این کیک در مراسم به نمایش درمی آید و بعد از برش توسط عروس و داماد به مهمانان تعارف می شود یا نمی شود. 

کیک های عروسی از لحاظ اندازه، مواد تشکیل دهنده و سبک با هم متفاوتند. استادان شیرینی پزی از ابزار و مواد مختلفی برای درست کردن کیک ها استفاده می کنند که شامل مارزیپان، فوندان، خامه کره ای و شکلات و غیره می شود. 

کیک عروسی امروزی سنت های قدیمی زیادی را پشت سر گذاشته است. یکی از سنت های اولیه مربوط به این کیک در رم باستان بوده است که روی سر عروس نانی به دو نیم می کردند تا برای زوج خوشبختی و شانس بیاورد. ولی کیک های عروسی مدرن از مراسم ازدواج پرنس لئوپولد، دوک آلبانی، در سال 1882 الهام گرفته شده اند. کیک عروسی او در واقع اولین کیک کاملاً خوراکی بود. 

خرافات زیادی در مورد کیک عروسی وجود دارد. در عروسی های سنتی آمریکایی، از دوشیزگان دعوت می شد تا روبان هایی را که به زیر هر لایه از کیک وصل شده بود بکشند. فقط یکی از روبان ها به یک حلقه یا مهره وصل بود و هر کسی که این حلقه یا مهره به او می رسید، نفر بعدی بود که ازدواج می کرد. 

در کشورهای دیگر، کیک عروسی روی سر عروس بریده می شود تا فرزندآوری عروس تضمین شود و زوج خوشبخت شوند. بعضی از مردم دنیا نیز معتقدند که خوردن خرده ریزهای کیک خوش شانسی می آورد زیرا کیک عروسی نماد خوشبختی و زندگی خوب تازه عروس و داماد است. 

حتی افسانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ساقدوش های عروس با آرزوی شوهر دار شدن در آینده این کیک را می خوردند. این ساقدوش های امیدوار تکه ای از کیک را به خانه می بردند و زیر بالش خود می گذاشتند. بعضی از آنها نیز بعد از گذراندن تکه های کوچکی از کیک از حلقه عروس، آنها را داخل جوراب چپ شان و بقیه اش را زیر بالش شان می گذاشتند. 

بریدن کیک نیز پر از نماد و سمبل است. در دنیای قدیم کیک را در میان مهمانان توزیع می کردند و این کار فقط توسط عروس انجام می شد، زیرا معتقد بودند این کار باروری عروس را تضمین می کند. با بزرگتر شدن عروسی ها و تعداد مهمانان این وظیفه شامل داماد هم شد و داماد به عروس در بریدن کیک و تقسیم آن بین مهمانان کمک می کرد. با شروع این سنت، عروس و داماد قبل از توزیع کیک، تکه ای از آن را با هم می خوردند و این کار نماد اتحاد و پیمان ابدی آنها برای مراقبت از یکدیگر و بودن در کنار هم برای همیشه بود. 

در زیر بخش اول از مجموعه کیک های عروسی رمانتیک را مشاهده می کنید:کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز