کد خبر: ۱۸۹۱۳
۹۶۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

حاشیه‌های همایش حضور «انتخاباتی» عارف

۱۳۹۲/۱۱/۱۱
۱۳:۵۴

تکرار/حاشیه‌های فارس از یک همایش سیاسی

کنایه کواکبیان به «دولت روحانی» در حضور «انتخاباتی» عارف

کنایه کواکبیان به «دولت» تدبیر و امید، حضور «مجلسی» عارف و اظهارات موسوی ‌بجنوردی درباره کُردها از حاشیه‌های دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری بود.

خبرگزاری فارس: کنایه کواکبیان به «دولت روحانی» در حضور «انتخاباتی» عارف

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری صبح دیروز دهم بهمن‌ماه در مجتمع آدینه برگزار شد.

*کنگره‌ سال گذشته این حزب و قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم میزبان حسن روحانی بود؛ روحانی در همایش سال گذشته حزب مردم‌سالاری گفته بود اگر در انتخابات حضور یابم مستقل شرکت می‌کنم.

*«اگر موضع‌گیری عارف نبود معلوم نبود دولت تدبیر و امید در چه وضعیتی قرار داشت» کنایه‌ای که کواکبیان خطاب به دولت تدبیر و امید گفت؛ عارف که 21 خردادماه، 3 روز قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری با صدور اطلاعیه‌ای بدون اشاره به روحانی و یا دیگر نامزدهای انتخابات، از صحنه رقابت کنار رفت.

*«تأکید بر ارادت کواکبیان به هاشمی!» کلیپی که از کنگره‌های قبلی این حزب پخش شد نشان داد که خیلی سعی شده تا ارادت کواکبیان به هاشمی به تصویر کشیده شود که از نطق و عکس‌های دو نفره وی با هاشمی به خوبی می‌توان این موضوع را دریافت.

*علی مطهری میهمانی بود که نام وی در لیست سخنرانان دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری قرار داشت اما او در این مراسم حضور نیافت و کسی هم از عدم حضور وی سخنی نگفت.

*حضور مجلسی عارف نیز از دیگر حاشیه‌های این کنگره بود، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر برنامه‌ریزی برای انتخابات مجلس آینده و تعیین راهبردهای مشارکت حداکثری، گفت: رویکرد ما در مقطع کنونی تعیین مکانیزمی برای رسیدن به اجماع فراگیر و پرهیز از پراکندگی و خودمحوری است از این رو باید تلاش کنیم با مکانیزمی معقول به یک لیست قوی در کل کشور برسیم.

*سخنرانی موسوی بجنوردی عضو مجمع روحانیون مبارز هم با حاشیه‌های جالبی همراه بود،‌ زمانی که سخنرانی وی از زمان مقرر شده بیشتر شد، مسئول برنامه می‌خواست برگه تذکر را تحویل وی دهد که موسوی بجنوردی گفت «خودم می‌گویم، برگه لازم نیست»، این تذکر موسوی بجنوردی با خنده حضار همراه شد.

*همچنین موسوی بجنوردی خطاب به یکی از اعضای شورای مرکزی حزب مردم سالاری که کُرد بود گفت کردها اقوام فارسی‌زبان هستند، بلافاصله بعد از این صحبت مردوخی که یکی از خبرنگاران پیشکسوت است گفت «کردها شاخه اصلی آریایی‌ها هستند» که موسوی بجنوردی در پاسخ به وی گفت «شما بفرمایید بنشینید حالا»!

*در این مراسم چهره‌های سیاسی و حزبی مختلفی از جمله حجت‌الاسلام موسوی‌بجنوردی عضو مجمع روحانیون مبارز، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی، قدرت‌الله علیخانی معاون پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت،‌ علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، فومنی دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات، راه‌چمنی دبیرکل حزب همبستگی، حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت و برخی دیگر از نمایندگان مجلس حضور داشتند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز