کد خبر: ۱۹۸۹۵
۷۷۵ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

شرایط استفاده از بیمه خدمات دندانپزشکی

۱۳۹۲/۱۲/۴
۲۱:۳۸
این اقدام با موافقت هیات دولت و در راستای بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان در بین گروه های مختلف سنی و ایجاد تسهیلات بیشتر برای اقشار کم درآمد جامعه صورت می گیرد.
تدبیر24: هزینه های خدمات دندانپزشکی و آزمایش ژنتیک پیش از تولد بیماری فنیل کتونوری مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان های بیمه گر قرار گرفت.

بر این اساس، معاینه و طرح درمان، جرم گیری و بروساژ (سفیدکردن)، رادیوگرافی و کشیدن دندان دائمی و عقل ویژه جمعیت بالای 14 سال مشمول بیمه قرار گرفت.

این اقدام با موافقت هیات دولت و در راستای بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان در بین گروه های مختلف سنی و ایجاد تسهیلات بیشتر برای اقشار کم درآمد جامعه صورت می گیرد.

بنا به این گزارش، هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و شورای های بیمه سلامت کشور و به استناد مواد (9) و (10) قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور -مصوب 1373- تصویب کرد تا خدمات دندانپزشکی مشمول تعهدات بیمه پایه سازمانهای بیمه گر قرار گیرد.

همچنین بر اساس مصوبه دولت، هزینه های آزمایش ژنتیک پیش از تولد بیماری فنیل کتونوری (نوعی بیماری ژنتیکی) در خانواده هایی که دارای حداقل یک فرزند مبتلا هستند، در صورت تمایل به داشتن فرزند مجدد، مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان های بیمه گر قرار می گیرند.

خانواده های مزبور باید به پزشکان مشاور ژنتیک مستقر در مراکز بهداشتی درمانی ویژه مشاوره ژنتیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه و با اخذ معرفی نامه مرکز بهداشت مربوط و تاییدیه سازمانهای بیمه گر به آزمایشگاه اعلام شده از طرف وزارت بهداشت مراجعه کنند.

این مصوبه مورخ 30/11/1392 از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱۲/۴ ۲۰:۱۶
امکان اجرا نیست.

اخبار روز