کد خبر: ۱۹۹۵۲
۶۹۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

برنامه های شبکه های تلویزیونی برای نوروز 93

۱۳۹۲/۱۲/۶
۱۷:۰۴

 

نشست خبری «علی بخشی‌زاده» مدیر شبکه دو سیما و مسئول پروژه‌های نوروزی تلویزیون صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد. 

در این مراسم بخشی‌زاده در سخنانی گفت: حوالی مهرماه بود که به من گفته شد برای نوروز 93 برنامه‌ریزی کنیم. از آن به بعد نشست‌هایی برگزار شد که به برنامه‌ریزی نسبتا منتهی شد. 
 
وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها در 2 فاز صفر و اجرایی انجام شد و در فاز صفر، یک نگاه پرونده‌وار به عملکرد تلویزیون در ساْ‌های 91 و 92 داشتیم و کل پروژه‌هایی که ارائه کرده بودیم را بررسی کردیم تا دقیقا بدانیم چه نقاط ضعف و قوتی داشته‌ایم. 
 
بخشی‌زاده تصریح کرد: به همین منظور از تمامی نهادهای نظارتی صداوسیما خواستیم تا نظراتشان را اعلام کنند. در این مرحله از شورای نظارت قانون اساسی بر سازمان صداوسیما خواستیم تا گزارش‌های خود را ارائه دهند. همچنین دومین مرجع ما مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیماست که بیش از 147 شبکه تلویزیونی و رادیویی فعلی را به صورت روزانه رصد می‌کند. سومین نهاد نیز گزارش‌های مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما بود که یک دسته گزارش‌های کارشناسی است، یک دسته تعداد مخاطبان و یک دسته میزان رضایتمندی را ارائه می‌دهند. 
 
وی افزود: محور بعدی در حوزه ستاد معاونت سیما بود. دوستانی مامور شدند تا صداوسیما را رصد کنند. یک مرحله طرح و پلان کلی را دیدیم و در مرحله دوم بایدها و نبایدها را تعریف کردیم و در مرحله آخر به برنامه‌ریزی رسیدیم. البته ادعا نداریم که تمام ریز برنامه‌های خود را دقیق اجرایی کنیم. 
 
وی با بیان اینکه اصول اصلی ما در سال جدید ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است، اظهارداشت: سه اصل خانواده‌محوری، امیدآفرینی و نشاط‌افزایی و تعالی معنوی در برنامه‌های نوروز ۹۳ مورد توجه ما بود که ذیل فضای گفتمانی ایرانی اسلامی تعریف می‌شود. 
 
بخشی‌زاده عنوان داشت: مقوله توجه ویژه به محیط زیست، بحث صرفه‌جویی با توجه به تهدیدات بیرونی و توجه ویژه به مقوله افزایش جمعیت نیز از جمله موارد مورد توجه ما است. 
 
توجه به خانواده‌محوری، پرداختن به شعار سال به شکل هنرمندانه، توجه ویژه به وحدت ملی، گویش‌ها و لهجه‌های محتلف کشورمان از جمله اولویت‌های دیگر ما است. 
 
**تشکیل شبکه مجازی سریال در نوروز 
 
مدیر شبکه دو سیما در ادامه این نشست به سریال‌هایی که شبکه‌های محتلف برای نوروز در نظر گرفته‌اند، اشاره کرد و گفت: امسال طوری طراحی کرده‌ایم که یک شبکه مجازی ۲۴ ساعته برای پخش سریال‌های نوروزی تشکیل شود. 
 
وی با بیان اینکه امسال پخش ویژه برنامه‌های نوروزی از 27 اسفندماه آغاز می‌شود و تا 15 فروردین سال 93 ادامه می‌یابد، ادامه داد: با توجه به اینکه روایت دوم تاریخ شهادت حضرت فاطمه(س) مصادف با 15 فروردین ماه است، شبکه‌های تلویزیونی موظف هستند تا روز 13 فروردین ماه پخش سریال‌های خود را به پایان برسانند. 
 
بخشی‌زاده تصریح کرد: امسال شبکه یک سیما سریال‌های پایتخت 3 و طنز هله هوله را در نظر گرفته که پایتخت هر شب ساعت 22:15 به روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز در 2 نوبت ساعت‌های 1:30 بامداد و 15 روز بعد پخش می شود. شبکه دو سیما نیز مجموعه خوب، بد، زشت را تدارک دیده و دو مجموعه قند و پند و کلاه قرمزی هم از این شبکه پخش می‌شوند. خوب‌، بد، زشت هر شب ساعت 21:30 پخش می‌شود و در دو باکس 2 بامداد و 14 روز بعد تکرار می‌شود. 
 
وی افزود: مجموعه‌های روزهای بد در و طنز آیتمی کرکره نیز مجموعه‌های شبکه سه سیما هستند که روزهای بد در، ساعت 20:45 روانه آنتن می‌شود و تکرار آن ساعت 24 و 16 روز بعد است.  شبکه تهران نیز ما فرشته نیستیم را برای نوروز 93 تدارک دیده است که ساعت 23:15 با تکرار ساعت 19 روز بعد پخش می‌شود. 
 
بخشی‌زاده گفت: شبکه چهار سیما با سریال خارجی به استقبال نوروز می رود و شبکه قرآن و معارف سیما هم دو مجموعه گوهر جان و مثل من، مثل تو را روانه آنتن می‌کند. 
 
همچنین شبکه تماشا نیز در ایام نوروز سریال پایتخت 3 را تکرار می‌کند و مجموعه‌های معلم، آب پریا، زورو، مسافران، شام و آوای باران را هم به روی آنتن می‌برد. 
 
**پخش ۱۲۶ فیلم در نوروز/ ۱۷ فیلم جدید سهم سینمای ایران 
 
بخشی‌زاده در بخش دیگری از مراسم به فیلم‌های سینمایی تلویزیون در نوروز ۹۳ اشاره کرد و اظهارداشت: شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران و نمایش در ایام نوروز هر روز یک فیلم حدید اعم از داخلی یا خارجی پخش خواهند کرد. همچنین حداقل ۱۸ فیلم سینمایی انیمیشن جدید از شبکه‌های دو، تهران و پویا به مخاطبان عرضه خواهد شد. 
 
وی با بیان اینکه همه ژانرهای سینمایی در انتخاب فیلم‌ها لحاظ شده‌اند، عنوان داشت: در این میان ۲۸ فیلم تلویزیونی تولید شبکه‌های سیما و مرکز سیمافیلم هستند. ۱۷ فیلم هم از سینمای ایران انتخاب شده که اسامی آنها هنوز نهایی نشده است. ۴۵ فیلم داخلی داریک و ۱۲۶ فیلم جدید خارجی که برای اولین بار پخش می‌شوند. امسال حدود ۳۶ درصد از فیلم‌ها ایرانی هستند. حوض نقاشی، ضد گلوله، آزمایشگاه، پسرآدم، دختر حوا از جمله فیلم‌های ایرانی هستند و ۱۲ سال بردگی نیز یکی از فیلم‌های خارجی روز و برنده اسکار است که تلویزیون آن را پخش می‌کند.  

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز