کد خبر: ۱۹۹۷۰
۷۷۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

درخواست روحانی از مردم درباره یارانه نقدی

۱۳۹۲/۱۲/۷
۱۳:۴۷

 

    روحانی با بیان اینکه مجلس دولت را مکلف کرده تا در پرداخت یارانه نقدی به خانوارها تجدیدنظر کند، گفت: باید برای پرداخت یارانه نقدی مردم طبق فرم دیگری ثبت نام کنند و زمانیکه این فرم جدید اعلام می شود کسانیکه نیاز ندارند این فرم را پر نکنند و تنها کسانیکه نیازمند دریافت یارانه هستند فرم جدید را پر کنند.
 
خبرگزاری مهر: حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در ادامه سفر استانی خود به استان هرمزگان صبح امروز به شهرستان جاسک رفت و در جمع این مردم سخن گفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه در آینده ای نزدیک بندر جاسک تبدیل به منطقه مهم صنعتی می شود، گفت: منطقه جاسک در سال‌های اخیر شاهد تحول با حضور نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی بود و این تحول ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: بندر جاسک به عنوان یک بندر دریایی مهم برای آب های ساحلی جنوب ایران است، همچنین برای امنیت دریایی در کل این منطقه دریایی خلیج فارس که محل ظهور و بروز دلاوری های دریادلان و منطقه حساس خلیج فارس، دریای عمان و حتی اقیانوس هند بوده است، به زودی تبدیل به یک منطقه اقتصادی مهم انرژی بر می شود.

روحانی با تاکید بر اینکه باید ساحل مکران را آباد کنیم، تصریح کرد: دست به دست هم خواهیم داد تا این کار مهم به سرانجام برسد و به شما مردم عزیز این بندر زیبا می گویم که دولت برنامه وسیعی برای بندر جاسک دارد که آن را در مدت عمر خود عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.

رئیس جمهور کشورمان افزود: اولین برنامه ما ارتباط جاده ای میان بندرعباس و جاسک است، بخشی از جاده میناک- جاسک به صورت بزرگراه و بخش دیگر آن تا پایان سال آینده به صورت بهسازی جاده ای تکمیل خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: با استفاده از خط لوله گازی که از این منطقه عبور می کند در شهرستان جاسک صنایع جدیدی را به وجود خواهیم آورد. از پتروشیمی گرفته تا فولاد و آلومینیویم این منطقه به یک منطقه صنعتی تبدیل می شود، علاوه بر آنکه نیروگاه قابل ملاحظه ای برای این بندر پیش بینی شده است، بندری که بتواند بخشی از نفت ایران را به دنیا صادر کند.

روحانی تاکید کرد: همانطور که در خلیج فارس، خارک فعال است، در منطقه جاسک هم نیروگاهی برای صادرات نفت پیش بینی می شود. قدم های اولیه این پروژه در همین دولت برداشته و در دولت دوازدهم تکمیل می شود.

رئیس جمهور کشورمان همچنین با اعلام این خبر که فرودگاه شهرستان جاسک، به فرودگاه بین المللی تبدیل خواهد شد، گفت: اولین قدم ها را در همین دولت برای توسعه فرودگاه فعلی را برمی داریم و قدم به قدم برای طراحی یک فرودگاه بین المللی پیش خواهیم کرد و این فرودگاه در دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به استعداد بندر جاسک برای رشد و توسعه بیان کرد: البته برای این توسعه بزرگ به ناچار در کنار شهر جاسک یک شهر جدیدی متصل به جاسک خواهد شد تا بتواند همه نیازمندی های آینده را در این منطقه برآورده کند.

روحانی افزود: البته طرح هایی هم برای سال آینده در دست اقدام است که تا پایان سال 93 تکمیل می شود.

رئیس جمهور کشورمان با اعلام این خبر که برای فاضلاب جاسک بیش از 16 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، توضیح داد: امیدواریم تا پایان سال 93 این میزان اعتبار تخصیص یابد و اجرایی شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان 32 تخت خوابی جاسک توسعه خواهد یافت، گفت: این بیمارستان، به یک بیمارستان 64 تخت خوابی تبدیل می شود و این توسعه تا پایان سال آینده به اتمام خواهد رسید.

روحانی با اشاره به طرح دیگر دولت برای بندر جاسک ادامه داد: بحث انتقال آب از سد چگین به بندر جاسک است که این طرح نیاز به 20 میلیارد تومان دارد که مبالغ آن پیش بینی شده و در سال آینده پیش بینی می شود. بنابراین این طرح یعنی انتقال آب، توسعه بیمارستان و طرح فاضلاب این شهرستان وعده ما به مردم این خطه است که تا پایان سال آینده عملیاتی می شود.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: همه همسایگان جنوبی ما در منطقه خلیج فارس و دریای عمان باید بدانند این دولت مبنایش بر تعامل و دوستی با همسایگان به ویژه همسایگان جنوبی این منطقه است.

وی افزود: ما با همه همسایگان جنوبی با روابط و تعامل بهتر دنبال منطقه ای امن و آماده برای سرمایه گذاری هستیم.

روحانی با بیان اینکه ایرانیان داخل و خارج از کشور و کارآفرینان می توانند به آینده این منطقه توجه داشته باشند، گفت: هر کس از فردا در جاسک سرمایه گذاری کند، بداند که در سال های آتی منفعت خواهد برد.

رئیس جمهور کشورمان همچنین با اعلام این خبر که جاسک به مرکز تجاری- صنعتی و یک مرکز مهم دریایی تبدیل می شود، گفت: برای این کار باید بخش بزرگی از این شهرستان تبدیل به منطقه ویژه شود برای اینکه بتوانیم از همه استعدادهای این منطقه استفاده و بهره برداری کنیم.

همچنین وی با اشاره به مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها اضافه کرد: من در همین جا اعلام می کنم که پرداخت یارانه نقدی به اقشار نیازمند جامعه ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه مجلس دولت را مکلف کرده تا در پرداخت یارانه نقدی به خانوارها تجدیدنظر کند، تصریح کرد: باید برای پرداخت یارانه نقدی مردم طبق فرم دیگری ثبت نام کنند و زمانیکه این فرم جدید اعلام می شود کسانیکه نیاز ندارند این فرم را پر نکنند و تنها کسانیکه نیازمند دریافت یارانه هستند فرم جدید را پر کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در سال آینده به غیر از یارانه نقدی برنامه های دیگری برای مردم دارد، افزود: دولت بخشی از درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه ها را به ساماندهی بهداشت و درمان اختصاص خواهد داد.

وی تاکید کرد: دولت در سال آینده اولین قدم را برای ساماندهی درمان برمی دارد و به تدریج همه مردم را تحت پوشش درمانی قرار می دهد.

روحانی همچنین توضیح داد: آنهایی هم که تحت پوشش بیمه درمانی هستند دولت تلاش می کند ارزش بیمه آنها را بالا ببرد و در مجموع سهم دولت در زمینه بیمه و درمان افزایش و سهم مردم کاهش می یابد.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: دولت علاوه بر توجه به بهداشت و درمان و فاز دوم هدفمندی یارانه ها برنامه‌های ویژه برای تامین امنیت غذایی دارد.
 
 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز