کد خبر: ۲۰۲۴۶
۵۱۶ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش تبریزی کارگردان «سرزمین کهن»به عزل یکی از مدیران شبکه سه

۱۳۹۲/۱۲/۱۵
۱۴:۵۶

 

شبکه ایران/اگر دلیل آن اعتراضات به «سرزمین کهن» بوده، باید بگویم این کار ناجوانمردانه و غیرمنصفانه است؛ چون مسوولیتی متوجه ایشان نیست. درحالی که افراد دیگری که در این مورد ارتباط مستقیم داشتند، سرکارشان هستند.
 

 دوهفته پس از توقف پخش «سریال سرزمین کهن»، دامنه تغییرات به مجموعه مدیریتی شبکه سه هم رسید. روز گذشته مجید زین العابدین، مدیر شبکه سوم سیما در حکمی «محمودرضا تخشید»، مدیر گروه فیلم و سریال و سرگرمی این شبکه را برکنار و محمدرضا شریفی (مدیر گروه فیلم های تلویزیونی) را به عنوان سرپرست موقت گروه فیلم و سریال شبکه سه جایگزین او کرد. این تغییر و تحول در حالی رخ داد که هنوز مذاکرات میان مدیران صداوسیما و نمایندگان قوم بختیاری در ارتباط با سریال «سرزمین کهن» از شبکه سه در جریان است و «تخشید» در هفته های گذشته به عنوان رییس گروه فیلم و سریال این شبکه جزو هیاتی بود که به استان های جنوبی سفر و با برخی از نمایندگان قوم بختیاری گفت وگو کرد. در حکم زین العابدین که از سوی روابط عمومی شبکه سوم سیما برای رسانه ها ارسال شده؛ اشاره ای به دلایل این جابه جایی نشده و تنها از خدمات «تخشید» تقدیر شده است. در پیگیری ها هم روابط عمومی شبکه سوم سیما درباره علت این تغییر هیچ توضیحی نداد؛ ضمن اینکه محمودرضا تخشید نیز اعلام کرد فعلاقصد اظهارنظر در این مورد را ندارد.
اما کمال تبریزی، کارگردان سریال «سرزمین کهن» در واکنش به خبر این برکناری به «شرق»گفت: «وقتی خبر برکناری آقای تخشید را شنیدم، خیلی ناراحت شدم. چون ایشان از جمله مدیران توانمند و با سابقه تلویزیون هستند که به دلیل حسن نیت شان هنرمندان و فیلمسازان با ایشان راحت کار می کردند. البته من هنوز با ایشان صحبت نکرده ام و نمی دانم علت برکناری ایشان چه بوده. ولی اگر دلیل آن اعتراضات به «سرزمین کهن» بوده، باید بگویم این کار ناجوانمردانه و غیرمنصفانه است؛ چون مسوولیتی متوجه ایشان نیست. درحالی که افراد دیگری که در این مورد ارتباط مستقیم داشتند، سرکارشان هستند. از اینکه مسوولان ایشان را برکنار کردند جای تاسف دارد.» محمودرضا تخشید از مدیران قدیمی شبکه سوم سیما بود که از سال 76 وارد سازمان صداوسیما شد و فعالیتش را در مقام تهیه کننده در گروه اجتماعی شبکه یک شروع کرد و سپس به شبکه تهران رفت. مدیریت گروه فیلم و سریال شبکه تهران و سپس مدیریت گروه فیلم و سریال شبکه سه در دوران ریاست پورمحمدی و پس از آن زین العابدین از دیگر سمت های این مدیر تلویزیون است. مجموعه هایی چون «دوران سرکشی» به کارگردانی کمال تبریزی و «پاورچین» به کارگردانی مهران مدیری در دوران او ساخته شد؛ دو مجموعه پرمخاطب که بینندگان زیادی را پای تلویزیون کشاند. در دوره مدیریت او مجموعه های پرحاشیه زیادی از شبکه سوم سیما پخش شد. شاید بتوان گفت که رتبه شبکه سوم در پخش پرحاشیه ترین مجموعه هایی که در 10 سال گذشته ساخته شده بالاتر از سایر شبکه های رسانه ملی بوده است. در چند سال گذشته دو مجموعه«بزنگاه» به کارگردانی رضا عطاران و مجموعه های «مرد هزار چهره» و «دوهزار چهره» مهران مدیری محصول شبکه سوم سیما بود. مجموعه بزنگاه که در ماه رمضان 87 پخش شد به دلیل زیرپاگذاشتن هنجارهای جامعه تا مرز توقیف قرار گرفت. مرد «دو هزار چهره» نیز با اعتراض اقشار مختلفی از جامعه روبه رو شد. اما مجموعه رسانه ملی همیشه پای برنامه سازان خود ایستاد و اگر دلیل برکناری تخشید، اعتراض ها به پخش سریال «سرزمین کهن»بوده باشد -اعتراض هایی که حتی درخواست استعفای ضرغامی هم در آنها دیده می شد - این برای نخستین بار است که یک مدیر تلویزیون به دلیل اعتراض مخاطبان برکنار می شود

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز