کد خبر: ۲۱۴۶۶
۱۰۲۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

حذف استقلال از آسیا با ملی پوشان!+صحبتهای قلعه نوعی

۱۳۹۳/۱/۲۸
۰۸:۰۰

 

 

تیم فوتبال استقلال الشباب 2- استقلال 1؛ حذف از آسیا با ملی پوشان!با حضور ملی پوشانش خود هم مقابل مقابل الشباب خورد و از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، دیدار تیم های الشباب عربستان و استقلال از ساعت 22:05 در ورزشگاه فهد ملک برگزار شد.

 
نواف عبدالله شکرالله از بحرین قضاوت این بازی را بر عهده داشت. وی به هاشم بیک‌زاده و مهرداد اولادی از استقلال و سیاف البیشی و رافینیا از الشباب کارت زرد نشان داد.
 
استقلال که تنها برای بردن به زمین آمده بود و قلعه‌نویی از سه مهاجم در ترکیب آبی‌پوشان استفاده کرده بود در همان ابتدای بازی سوار بر توپ و میدان شد. شاگردان قلعه‌نویی در همان دقایق ابتدایی می‌توانستند روی ضربه عمران‌زاده به گل برسند که این اتفاق نیفتاد.
 
چند دقیقه بعد ایمان مبعلی فرصتی خوب برای گلزنی از روی ضربه کاشته داشت که این موقعیت هم از دست رفت.
 
بازی در همین شرایط دنبال می‌شد که الشباب می‌توانست روی ضربه سر مهاجمش در دقیقه 17 به گل برسد اما رحمتی توپ را مهار کرد.
 
در دقیقه 24 رافینیا بازیکن الشباب از چند بازیکن استقلال عبور کرد و با رحمتی تک به تک شد که دروازه‌بان استقلال توپ را به فرستاد.
 
بعد از این اتفاق بازی بیشتر در میانه زمین دنبال شد که در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.
 
با شروع نیمه دوم استقلال بازی را طوفانی آغاز کرد و و آبی‌پوشان در ابتدا می‌توانستند با ضربه سر اولادی به گل برسند اما این توپ گل نشد تا چند ثانیه بعد روی حرکت زیبا و پاس خوب حیدری، برهانی در دقیقه 46 گل اول استقلال را به ثمر برساند.
 
چند دقیقه بعد حرکت زیبای بازیکنان توپ را به اولادی رساند ولی ضربه خوب این بازیکن را دروزاه‌بان الشباب خوب دفع کرد و حتی ضربه سر برهانی هم در برگشت منجر به گل دوم نشد.
 
در دقیقه 61 بازی حرکت خوب بازیکنان الشباب منجر به ضربه خطرناکی شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
 
در دقیقه 71 باز پاس رو به عقب خطرناک مدافعان استقلال نزدیک بود کار دست این تیم دهد اما رحمتی توپ را با تکل به بیرون فرستاد.
 
درست در دقایقی که الشباب بازی را در دست گرفته بود داور در اقدامی عجیب و در حالی که توپ به پشت اولادی خورد، اعلام پنالتی کرد تا شوک به آبی‌ها وارد شود. فرناندو هم در دقیقه 83 توپ را به گل تبدیل کرد تا بازی به تساوی برسد.
 
آبی‌ها که چیزی برای از دست رفتن نداشتند اقدام به حمله کردند اما این حملات جواب نداد تا اینکه در دقیقه 3+90 و روی یک ضدحمله در حالی رحمتی بیرون آمده بود توسط سعید الدوساری گل دوم را دریافت کردند و در نهایت شاگردان قلعه‌نویی با شکست 2 بر یک مقابل الشباب با 4 امتیاز وداعی تلخ با آسیا داشتند. آن هم در حالیکه هر  4 ملی پوش خود را در اختیار داشت. قلعه نویی بارها گفته بود که بدون ملی پوشان شانسی برای برد ندارد اما او با ملی پوشانش هم باخت و حذف شد و ناکام ماند!
 
ترکیب استقلال:
 
سید مهدی رحمتی، امیر حسین صادقی،حنیف عمران زاده، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، آندرانیک تیموریان، ایمان مبعلی (78 تونی کارلوالیو)،پژمان نوری، مهرداد اولادی، محمد قاضی و آرش برهانی
*************
سايت باشگاه استقلال: امير قلعه‌نويي سرمربي اين تيم بعد از شکست 2 بر يک مقابل الشباب عربستان در کنفرانس خبري اظهار داشت: متاسف هستم براي فوتبال آسيا، شما مطمئن باشيد که فوتبال آسيا با اين وضعيت داوري پيشرفت نخواهد کرد،چرا که مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا عرب هستند و داور امروز هم عرب بود و اين فوتبال نيست.

قلعه‌نويي ادامه داد: اگر فوتبال آسيا مي‌خواهد پيشرفت کند، بايد نتايج داخل زمين رقم بخورد. شايد شما عرب‌ها از اين فوتبال لذت ببريد ولي ما لذتي از اين وضعيت نمي‌بريم. چرا که در اين شرايط يک تيم قرباني مي‌شود و تيم ديگر پيروز ميدان لقب مي‌گيرد.

سرمربي استقلال در آخر نيز افزود: يک سوال از کنفدراسيون فوتبال آسيا دارم که چرا براي يک ديدار حساس داور عربي انتخاب مي‌کنند؟ بنده قبل از بازي هم گفته بودم که از وضعيت داوري نگران هستم و اميدوار بودم که اين مسئله در جريان بازي تاثيرگزار نباشد. اين ضعيف‌ترين داور در طول عمر ورزشي‌ام بود که به چشم ديده بودم و شک ندارم که آن صحنه پنالتي نبود و اين اتفاق باعث بر هم خوردن آرامش تيم ما شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز