کد خبر: ۲۱۵۲۴
۵۳۳ بازدید
۰ دیدگاه

توضیحات فرودگاه‌ مهرآباد درباره فرود جنجالی

۱۳۹۳/۱/۳۰
۱۴:۰۷

 

    بعد از درخواست این شرکت، اجازه پرواز ورودی به آن‌ها داده شد ولی ما به عنوان یک هواپیمای آمریکایی آن را نمی‌شناسیم.
 
خبرگزاری ایسنا: مدیر کل فرودگاه‌ بین المللی مهرآباد تاکید کرد: اخباری مبنی بر ورود هواپیمای آمریکایی به فرودگاه مهرآباد را تکذیب می‌کنم و هواپیمای وارد شده فقط متعلق به یک ایرلاین آمریکایی است.

منصور شیرازی اظهار کرد: اخباری که مبنی بر ورود هواپیمای آمریکایی به فرودگاه مهرآباد عنوان شده برداشت‌های مختلف رسانه ها و یک حرکت سیاسی است و هواپیمای فوق برای یک شرکت هواپیمایی آمریکایی بوده و حتی خدمه آن نیزآمریکایی نیستند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی معمولا برای انجام عملیات پروازی خود هواپیما را اجاره می کنند و ما نیز فقط آن شرکت هواپیمایی را می‌شناسیم گفت: هواپیمایی که به کشور وارد شد حامل برادر رییس جمهور غنا بود که طی دعوت نامه‌ای از وزارت امور خارجه وارد کشور شد و شرکتی که به رییس جمهور غنا سرویس دهی می کند متعلق به یک شرکت هواپیمایی آمریکایی است.

او تاکید کرد: بعد از درخواست این شرکت، اجازه پرواز ورودی به آن‌ها داده شد ولی ما به عنوان یک هواپیمای آمریکایی آن را نمی‌شناسیم.

مدیر کل فرودگاه‌های بین المللی مهرآباد گفت: به اعتقاد من عکس العمل رسانه ها در این باره و این گونه صحبت‌ها یک حرکت سیاسی است.

شیرازی ادامه داد: روند ورود یک هواپیمای تشریفاتی این گونه است که بعد از درخواست یا تاییدیه وزارت امور خارجه از مرکز اجازه پرواز که زیر نظر شرکت فرودگاه‌ها کار می‌کند، اجازه ورود به هواپیمای مورد نظر داده می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: پروازهای بخش تشریفات و نظارت بر آن به فرودگاه یا شرکت فرودگاه‌ها مرتبط نیست و درمورد این پرواز نیز کار نظارت و بقیه کارها به عهده ریاست جمهوری بود.
 
 
 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز