کد خبر: ۲۱۶۳۴
۶۳۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پزشكيان:

بابک زنجانی و امیر منصور آریا در دولت قبل به وجود آمدند، صدای کسی هم در نیامد

۱۳۹۳/۲/۲
۱۶:۰۱

 

 نماینده تبریز در مجلس گفت: مگر احمدی‌نژاد نمی‌گفت که بعد از دولت من یک نفر هم بیکار نمی‌ماند، پس چرا وضعیت اشتغال بهتر نشد؟

 پزشكيان: بابک زنجانی و امیر منصور آریا در دولت قبل به وجود آمدند، صدای کسی هم در نیامددكتر مسعود پزشکیان، در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با اشاره به سوال از وزیر نفت و اهمیت این موضوع، گفت: سوال بی ربطی بود، می‌خواستند حرف خودشان را بزنند و وزیر نفت را آوردند تا 20 دقیقه صحبت‌های خودشان را بگویند. وی افزود: در جریان سوال از زنگنه حرف‌هایی زده شد که هیچ منطقی نداشت یا منطق آن با سیاست‌های کلی کشور همخوانی نداشت.

وزیر بهداشت دولت هشتم تصریح کرد: ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که اکنون بعد از 35 سال، بسیاری از جوانان ما بیکار هستند، رکود و تورم داریم و تحریم‌هایی که این آقایان می‌گفتند کاغذ پاره است، اثرات خود را گذاشته است. پزشکیان ادامه داد: در 8 سال گذشته دولت آقای احمدی‌نژاد این بلاها را تشدید کرد، قانون را هم که اجرا نکردند، اینکه بدون منطق صحبت کنیم و شعار بدهیم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به انصراف نماینده سوال کننده از رای‌گیری از وزیر نفت، اظهار داشت: رسایی فقط می‌خواست حرفش را بزند و همین‌کار را هم کرد و چون می‌دانست اگر رای‌‌گیری شود عدد قابل توجهی به دفاع زنگنه رای مثبت می‌دهند، گفت که قانع شده است.

نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه دعواها و اختلافات سیاسی ما به عدم پیشرفت کشور دامن می‌زند، تصریح کرد: وقتی شعار می‌دهیم جوانان بیایند، خب این شعار خوبی است، ولی دلیل نمی‌شود که افراد با تجربه و مدیر را کنار بگذاریم. مگر احمدی‌نژاد نمی‌گفت که بعد از دولت من یک نفر هم بیکار نمی‌ماند، پس چرا وضعیت اشتغال بهتر نشد؟

پزشکیان اضافه کرد: یارانه‌هایی که دولت قبل پرداخت کرد، مگر خلاف قانون نبود، دولت اجازه داشت 50 درصد از یارانه‌ها را به صورت نقدی بدهد و باقی آن را در تولید هزینه کند، ولی صد در صد آن‌را پرداخت کرد، چرا در آن زمان مجلس و این آقایان که دم از قانون می‌زنند، جلوی این کار خلاف قانون را نگرفتند؟ این نماینده مجلس نهم با بیان این مطلب افزود: وقتی خودشان خلاف قانون عمل می‌کنند، ایرادی ندارد. اما وقتی افراد دیگری آگاهانه یا ناآگاهانه به قانون بی‌توجهی کنند، داد و بیداد می‌کنند؛ اگر صادق هستیم باید با عدالت برخورد کنیم نه اینکه جایی که به نفع‌مان است حرف نزنیم و جایی‌که به نفع‌ما است فریاد بزنیم.

وی ادامه داد: در دولت قبل 800 میلیارد دلار خرج کردند و سر و ته آن معلوم نشد، این همه بدهی به‌بار آوردند و فقط برای پروژه‌هایی که دولت قبل کلنگ زده است، 400 میلیون دلار نیاز است. امثال آقای بابک زنجانی و امیر منصور آریا در دولت قبل به وجود آمد که در آن زمان صدای کسی در نیامد و اعتراض نکردند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز