کد خبر: ۲۱۶۹۷
۴۷۲ بازدید
۰ دیدگاه

فروش اینترنتی مدارک تحصیلی

۹۳/۲/۴
۱۶:۱۰

 

به گزارش مشرق، سرگرد سهیل خاکشور در این رابطه افزود: افراد کلاهبردار با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات فراوان و دادن وعده های دروغین از جمله منحصر به فرد بودن ، قیمت های استثنایی و همچنین کوتاه ترین زمان ممکن... دانشجویان را فریب داده و سعی در جلب اعتماد آنها می کنند.

وی اظهار کرد: این کلاهبرداران، افراد را ترغیب می‌کنند تا ازخدمات آنان بهره‌ مند شوند اما غافل از اینکه بررسی‌ها نشان داده است که این مدارک نه تنها معتبر نبوده بلکه پوششی است برای اخاذی و کسب درآمد که پس از واریز وجه به حسابشان دیگر پاسخگو نبوده و ارتباط خود را با متقاضیان قطع می نمایند.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به ماده 13 قانون مصوب 11 دی ماه سال 88 جرائم رایانه ای استفاده غیر مجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی برای ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده ها یا مختل کردن سامانه و تحصیل وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هردو مجازات خواهد شد.

رییس پلیس فتا استان خراسان شمالی به شهروندان توصیه کرد: فریب کلاهبرداران اینترنتی که نسبت به ایجاد سایت های فروش مدرک تحصیلی دروغین در فضای مجازی می نمایند را نخورند و در صورت مشکوک شدن به این صفحات با پلیس فتا خراسان شمالی به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش "تماس با ما" یا ایمیل پلیس فتا خراسان شمالی به آدرس kh.shomali_fata@police.ir تماس حاصل نمایند.
 
منبع: ایسنا
 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز