کد خبر: ۲۱۷۴۸
۳۸۴ بازدید
۰ دیدگاه

مقصر اصلی حادثه هواپیمای ناپدید شده مالزی

۹۳/۲/۶
۱۳:۲۲

 

نخست‌وزیر سابق مالزی با دفاع از عملکرد خدمه هواپیمای مفقود شده مالزی، بوئینگ و ناتوانی این شرکت در ساخت سیستم‌های ردیابی را مقصر اصلی این حادثه دانست.

آفتاب: مالزی آنلاین اظهار کرد: دکتر ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی شرکت بوئینگ را مسئول اصلی حادثه سقوط هواپیمای ام‌اچ‌۳۷۰ اعلام کرد و گفت شرکت بوئینگ باید توضیح دهد چگونه هواپیمایی ساخته است که سیستم‌های ردیابی آن به این سادگی از کار می‌افتند.
 
وی در دفاع از خطوط هوایی مالزی که برای مرگ ۲۳۹ مسافر این هواپیما تحت فشار است اعلام کرد از اینکه کارمندان خطوط هوایی مالزی بیش از ۱۰ ساعت در هتلی در پکن گیر افتاده بودند ابراز ناراحتی کرد.
 
خانواده‌های مسافران هواپیمای ناپدید شده از نحوه اطلاع‌رسانی درباره عملیات جستجو رضایت ندارند و مالزی را مسئول می‌دانند. ماهاتیر محمد در این باره گفت: "من ناراحت هستم زیرا مقصر فرد دیگری است. مسئول ناپدید شدن هواپیما فرد دیگری است."
 
وی در وبلاگ خود نوشت: "کارکنان و خدمه هواپیما وظیفه خود را به خوبی انجام دادند اما هواپیما واکنش متفاوتی داشت. چه کسی مسئول است؟ مسلما تولید کننده‌های هواپیما مسئول اصلی این حادثه هستند. بوئینگ این هواپیما را تولید کرده است. بوئینگ باید توضیح دهد چطور تمام وسایل ردیابی هواپیما از کار افتاده‌اند. یا تکنولوژی بوئینگ قدیمی است یا امنیت کافی مسافران را نمی‌تواند تامین کند."
 
نخست‌وزیر سابق مالزی در ادامه گفت: " تا زمانی که بوئینگ توضیحی درباره چگونگی از کار افتادن تمام سیستمهایش ارائه نکند قصد ندارم سوار هواپیماهای این شرکت شوم."
 
به اعتقاد وی باید سیستم‌های کنترل از راه دور پیشرفته‌ای بر روی هواپیما نصب شده باشد تا امکان ربودن آن را به شدت کاهش دهد.
 
به گزارش تسنیم، ماهاتیر محمد با دفاع ازعملکرد خدمه هواپیما گفت:" اگر خلبان هواپیما قصد خودکشی داشت کمک خلبان و دیگران سعی می‌کردند مانع این کار شوند. اما هیچ‌کس، حتی یک مسافر نیز کاری انجام نداده است."

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز