کد خبر: ۲۲۴۳۱
۵۰۹ بازدید
۰ دیدگاه

مشکل مالیاتی برانکو ایوانکویچ برای حضور در ایران

۱۳۹۳/۲/۲۵
۱۵:۰۸

 

 

مشکل مالیاتی برانکو ایوانکویچ برای حضور در ایران
برانکو چرا رفتی که برنگردی؟

سوت پایان بازی ایران با آنگولا در جام جهانی 2006 پایان حضور "برانکو ایوانکویچ" در فوتبال ایران بود.

خبرگزاری فارس: برانکو چرا رفتی که برنگردی؟

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، باشگاه تراکتورسازی تبریز رسما اعلام کرد که «برانکو ایوانکویچ»  گزینه اول این باشگاه برای هدایت این تیم در فصل آینده است، اما حضور «برانکو» در ایران به دلیل بدهی مالیاتی‌اش در حال حاضر ممکن نیست و وی در صورت ورود به ایران ممنوع الخروج می‌شود.

باشگاه تراکتورسازی حاضر شده که این بدهی را به صورت قرضی بپردازد به شرطی که فدراسیون فوتبال در طول فصل پول تراکتورسازی را بازگرداند.

«برانکو ایوانکوویچ» سرمربی سابق تیم ملی ایران تا پایان سال 1385 با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد داشت، پیش از حضور ایران در جام جهانی آلمان سازمان امور مالیاتی کشور با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال خواستار پرداخت مالیات قرارداد برانکو بابت هدایت تیم ملی می‌شود.،در قرارداد وی با فدراسیون فوتبال مشخص نشده است که پرداخت مالیات بر عهده کدام یک از طرفین است که با این تفاسیر به صورت قانونی پرداخت مالیات بر عهده خود «برانکو» است اما وی که از حمایت  فدراسیون فوتبال و شخص دادکان برخوردار بود از این بابت دغدغه‌ای نداشت.

وقتی سوت پایان بازی تیم‌های ملی ایران و  آنگولا به صدا درآمد مسئول وقت تربیت بدنی کشور در اقدامی شتاب زده دادکان را برکنار کرد، «برانکو» که حامی اصلی‌اش را از دست داده بود قید چند ماه  باقیمانده قرارداد خود با تیم ملی ایران را زده و از آلمان راهی کشورش کرواسی شد.

وی به خوبی می‌دانست که فدراسیون جانشین حاضر به پرداخت مالیات وی نشده و در نتیجه تا  تسویه حساب با اداره مالیات کشور نمی‌تواند از ایران خارج شود.

این شایعه وقتی رنگ واقعیت به خود گرفت که «برانکو» زمانی که هدایت تیم الاتفاق عربستان را بر عهده داشت حاضر نشد برای هدایت تیمش برابر استقلال به تهران بیایید.

مبلغ مالیات قرارداد «برانکو» 450 میلیون تومان است که ظاهرا با دیرکرد به 550 میلیون تومان افزایش یافته است.

 

البته باشگاه تراکتورسازی حاضر به پرداخت مشروط این مبلغ شده است، اما پیش از آن فدراسیون فوتبال باید  پرداخت مبلغ مالیات «برانکو» را تقبل کند و در غیر این صورت به نظر می‌رسد که حضور دستیار سابق بلاژویچ  در ایران برای سومین بار منتفی شده و  باشگاه تراکتورسازی باید به دنبال گزینه‌ای جدیدی باشد.

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز