کد خبر: ۲۲۷۰۹
۵۴۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پیام تسلیت دارنده 13 مدال جهان و المپیک از آمریکا به جامعه کشتی ایران

۱۳۹۳/۳/۱
۱۸:۲۸

بروس بومگارتنر و نناد لالوویچ از درگذشت علیرضا سلیمانی اظهار تاسف کردند.

 

 بروس بومگارتنر دارنده 13 مدال جهان و المپیک از آمریکا که در فینال مسابقات جهانی 1989 مارتینی سوئیس مغلوب علیرضا سلیمانی شد، در مورد درگذشت این قهرمان بزرگ ایرانی گفت: " از شنیدن خبر فوت سلیمانی ناراحت شدم. او رقیبی سرسخت و قهرمانی بزرگ بود. می دانم که او فرد محبوبی در ایران بوده و من با جامعه کشتی ایران همدردی می کنم."

 

همچنین نناد لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی در مورد درگذشت علیرضا سلیمانی گفت: " من نیز با شنیدن خبر غمگین کننده درگذشت قهرمان تاریخی ایران، تسلیت خود را اعلام می کنم. از سوی فیلا و خانواده کشتی همدردی خود را با جامعه کشتی ایران و همچنین خانواده و تمامی دوستان سلیمانی اعلام می داریم."

 

سایت فدراسیون جهانی در ادامه گزارش خود به پیروزی تاریخی علیرضا سلیمانی مقابل بروس بومگارتنر اشاره کرده و او را با 6 بازوبند پهلوانی، دارای ارج و اعتبار در جامعه ورزش ایران نامیده است.

 

فیلا همچنین از قول رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی نوشته است: " سلیمانی یک قهرمان بزرگ و همچنین یک پهلوان نمونه بود. خانواده کشتی ایران هرگز افتخارات و دستاوردهای او برای کشورش را فراموش نخواهد کرد. ضمن این که هیچگاه چهره مهربان و خندان او از یادها نمی رود."

 
منبع: ایسنا
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز