کد خبر: ۲۲۷۸۸
۲۲۰۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

«گشت ارشاد» کشور اندونزی! +تصاویر

۱۳۹۳/۳/۳
۱۵:۰۸

اندونزی آئین نامه هایی در مورد حجاب اسلامی شهروندان دارد و پلیس شریعت در این کشور و به خصوص در مناطق مذهبی تر، بر پوشش افراد و «جدا بودن» زوج های ازدواج نکرده نظارت می کند.

 در مواقعی که احتمال حضور پلیس شریعت کمتر است، زوج ها جرات می کنند که کنار هم بنشینند و دست هم را بگیرند.

گشت ارشاد اندونزی


  پلیس شریعت در ایستگاه های مشخصی نیز مستقر است و افرادی که قوانین حجاب را رعایت نمی کنند را «نصیحت» می کنند. داشتن روسری اجباری است و پوشیدن شلوار یا پیراهن تنگ ممنوع است و مردان نیز نباید شلوارک بپوشند. 
 
لئونی از احساس بدی که به دلیل مواخذه شدن توسط پلیس شریعت در ملاعام و اینکه والدینش باید برای بردنش می آمدند می گوید. با این حال این دختر ۲۰ ساله درس خود را به خوبی یاد نگرفته و باز هم از پوشاندن موهایش اجتناب می کند. 
 
آچه تنها استان اندونزی است که با کثریت مسلمان اجازه اجرای قوانین شریعت را دارد و در این راستا بر پوشش شهروندان نیز نظارت می کند.

 گشت ارشاد اندونزی


 بر اساس گزارش ایندیپندنت، حضور پلیس شریعت در هتل ها و کافه ها زیاد و گشت زنی آنها عادی شده است. گشت آچه در طول شب به هتل ها سر می زنند و اگر مشکوک شوند که زوج حاضر در اتاق ها با هم ازدواج نکرده اند، اتاق و مدارک شناسایی شان را چک می کنند. 
 
زمانی که با مردم این منطقه صحبت می کنید آنها از اینکه به دلیل پوشیدن لباس تنگ یا راه رفتن با دوستان جنس مخالف خود قدم زده اند، دستگیر شده اند می گویند. آنها می گویند این فشارها بالا است در صورتی که آنها کار اشتباهی نمی کنند و تنها با هم وقت می گذرانند. 
 
پلیس شریعت اندونزی پیش از این هم خبرساز بوده است. طی سال ۲۰۱۱ بود که پلیس شریعت در برنامه ای تحت عنوان «بازسازی اخلاقی» با جوانانی که ظاهر مناسبی نداشتند برخورد می کرد و موی سر آنان را می تراشید.

گشت ارشاد اندونزی

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز