کد خبر: ۲۲۸۰۹
۵۴۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

انتخاب علی لاریجانی برای هفتمین بار به ریاست مجلس + نواب رییس

۱۳۹۳/۳/۴
۱۰:۵۰
علی لاریجانی برای سومین سال متوالی در مجلس نهم به عنوان رییس مجلس انتخاب شد.

به گزارش «انتخاب»، در جلسه علنی صبح امروز مجلس، انتخاب هیات رییسه مجلس در دستور کار جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس قرار گرفت و علاوه بر لاریجانی، احمد بخشایش نماینده اردستان و بهرام بیرانوند نماینده بروجرد نامزد ریاست مجلس شدند.

 در جریان انتخابات هیات رییسه، علی لاریجانی، احمد بخشایش و بهرام بیرانوند کاندیدای ریاست مجلس شدند و نمایندگان با 187 رای بر ابقای لاریجانی بر کرسی ریاست رای دادند.

گفتنی است در جریان این انتخابات، از 264رای اخذشده،19 رای سفید، 26 نماینده به بیرانوند و 32 نماینده به بخشایش رای دادند.

علی لاریجانی، ضمن تشکر از نمایندگان مجلس، گفت: امیدوارم بتوانیم با حمایت شما نمایندگان در این مسیر گامهای بلندی را در زمینه تصمیمات مجلس برداریم.

وی افزود: شما نمایندگان هم با محبتی که دارید می‌توانید مسیر را برای استقلال مجلس فراهم‌تر کنید. 

 از میان کاندیداهای دبیری هیات رئیسه ضرغام صادقی با 190 رای ،محمد حسین فرهنگی 188 رای ، مهرداد بذرپاش با 167 رای ، محمد دهقان با 149 رای، علیرضا منادی سفیدان با 129 رای و حسین سبحانی‌نیا با 120رای از مجموع 276 رای اخذ شده به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

همچنین نمایندگان سید شریف حسینی ، محمد آشوری و بهروز نعمتی را به ترتیب با 139 و 132 و 112 رای از مجموع 271 رای اخذ شده به عنوان ناظر یا کارپرداز هیات رئیسه انتخاب کردند.

 پیش از این نیز علی لاریجانی به عنوان رئیس و محمد حسن ابوترابی فرد و محمدرضا باهنر به عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب شده بودند.

بر این اساس هیات رییسه مجلس نهم در سال سوم، شاهد دو تغییر بود و طبق انتخابات انجام شده، مهرداد بذرپاش جایگزین شاهین محمدصادقی و بهروز نعمتی جایگزین عبدالرضا مصری شد.
 
منبع: ایسنا
 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز