کد خبر: ۲۲۸۶۱
۳۴۶۲ بازدید
۲ دیدگاه (۱ تایید شده)

ماجرای جنایت خشن در بیمارستان شهید بهشتی قم + تکمیلی

۱۳۹۳/۳/۵
۱۱:۰۴

 

شهروند نوشت:
 

۵۶ روز از انتشار تصاویر جنایت خشن در بیمارستان شهید بهشتی قم در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرد. فیلمی که هر بیننده‌ای را میخکوب می‌کند. وقتی پلیس در جریان صحنه‌های قمه‌کشی در این شبکه‌ها قرار گرفت به عملیات ویژه‌ای دست زد تا این موج نگران‌کننده را در میان شهروندان از بین ببرد. این اولین فیلم منتشر شده حوادثی نبود که افکار شهروندان را جریحه‌دار می‌کرد. با گذشت ۱۵روز از این حمله وحشتناک عملیات تعقیب و گریز کارآگاهان به پایان رسید و مردان شرور در عملیات جداگانه به آخر خط رسیدند اما هنوز فیلم این جنایت در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود.

متهمان که در آخرین اقدام تبهکارانه خود با قتل پسر جوانی، نقشه خود را عملی کرده بودند، نمی‌دانستند فیلم جنایت خود را به‌زودی در شبکه‌های اجتماعی خواهند دید. پلیس با بررسی صحنه‌های این زورگیری خشن به مخفیگاه متهمان رسید. هرچند پخش فیلم در شبکه‌های اجتماعی باعث شد پلیس به‌صورت ویژه دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار دهد اما روند ردیابی این گروه از متهمان را به تاخیر انداخت.

ساعت یک بامداد دهم فروردین‌ماه، راننده خودرو ۲۰۶ پسر مجروحی را به بیمارستان شهید بهشتی قم آورد. هنوز دقایقی از ورود بیمار غرق در خون نگذشته بود که مردان قمه به دست وارد بیمارستان شدند، ناگهان مردان قمه به دست شروع به داد و فریاد و جوان مجروح را دنبال کردند. درحالی‌که بیماران و مراجعه‌کنندگان وحشت کرده بودند ۵ مرد با حمله به پسر جوان او را به قتل ‌رسانند. با مخابره‌شدن این گزارش وحشتناک ماموران پلیس خود را به بیمارستان رساندند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که ۲ گروه در محله شادقلی‌خان قم با یکدیگر درگیر شده بودند. در این نزاع خیابانی، ۳ نفر از طرفین دعوا مصدوم شده بودند. پنج نفر از یک طرف دعوا و ۲ دقیقه بعد، طرف دیگر دعوا که مجروح شده بودند، جهت مداوا به بیمارستان شهید بهشتی مراجعه می‌کنند و به محض دیدن همدیگر مجددا با یکدیگر درگیر می‌شوند. در این درگیری پسر جوانی با ضربات چاقو از ناحیه گردن به قتل می‌رسد.

اوضاع به قدری ترسناک بوده که در زمان ضرب و شتم، کادر پزشکی و پرستاران روپوش‌های خود را در آورده و از ترس جان، پنهان شده بودند و مأموران حراست بیمارستان که تنها یک گاز اشک‌آور همراه داشتند، نتوانستند مانع ورود مهاجمان شوند. با توجه به حساسیت موضوع پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و تیم‌های ویژه وارد عمل شدند و در عملیات پلیسی به شناسایی و دستگیری متهمان پرونده دست زدند. فیلم این جنایت که در دوربین مداربسته بیمارستان ثبت شده بود در فضای مجازی و خبری قرار گرفت و انتشار صحنه‌های جنایت در شبکه‌های اجتماعی باعث نگرانی شده بود.

همین امر موجب شد تا ردیابی متهمان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد. انتشار فیلم خشن، سرنخ خوبی برای کارآگاهان جنایی بود. پلیس با جمع‌آوری اطلاعات و چهره‌نگاری و همچنین اقدامات پیچیده پلیسی توانست متهمان را دستگیر کند. علت وقوع درگیری، اختلافات قبلی بین طرفین بوده و جز پسر مصدومی که به اورژانس منتقل شده بود، ۵ تن از یک طرف دعوا و ۲ تن از طرف دیگر دعوا مجروح شده بودند.

سردار «رادان» جانشین فرمانده ناجا پیشتر اعلام کرده بود که برای این دسته از موضوعات، سایت و باشگاه خبرنگاران پلیس را راه‌اندازی کرده‌ایم و مردم می‌توانند اینگونه فیلم‌ها و مطالب را دراختیار این مراکز قرار بدهند تا نیروی انتظامی بتواند از اینگونه فیلم‌ها بهره اطلاعاتی و پلیسی ببرد.

 

 ***************

تکمیلی:

 

تسنیم نوشت:
 

دادستان قم گفت: احکام صادره اراذل و اوباش حمله کننده به اورژانس بیمارستان شهید بهشتی قم، در مقابل همان بیمارستانی که این اتفاق رخ داده است، اجرا می‌شود تا همه متوجه شوند که شهر کریمه اهل بیت(س) جایی برای این اقدامات نیست.

مصطفی برزگر گنجی شامگاه یک‌شنبه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم، با اشاره به پاسخگو بودن مسئولان در محضر خداوند، گفت: افرادی که در این نظام مسئولیتی دارند نسبت به تک تک جوانان مسئول هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: اگر امروز مراقب نسل جوان و نوجوان نباشیم متاسفانه به فسادها و مشکلات مختلفی از جمله اعتیاد دچار می شوند.
گنجی گفت: در حدیثی وارده از معصوم آمده که در آخرالزمان دیندار ماندن مانند آن است که در کف دست آتشی را نگاه داریم و امروز این حدیث در جامعه مصداق پیدا کرده است.

او با بیان این که من امروز در محله ای سخن می گویم که طی چهار ماه دو جوان از یک خانواده کشته شده است، گفت: فقط خدا می داند که چه دردی بر این خانواده تحمیل شده ‌و ممکن است که در آینده حتی برای بنده هم این اتفاق بیفتد که نشان از این موضوع مهم دارد که وظیفه ما سنگین است.
دادستان قم مشکل اصلی در این منطقه از قم را اعتیاد و مواد مخدر دانست و گفت: باندهای مواد مخدر دارای سرمایه های فراوانی هستند که نشان از بی رحمی آن ها در توزیع مواد مخدر دارد.
او گفت: افرادی که مواد مخدری مانند شیشه را تولید کردند برنامه بلند مدت داشتند زیرا با اعتیاد به شیشه فرد معتاد حتی بعد از ترک برخی از سلول های ذهنی خود را از دست می دهد هرگز جبران نمی شود.

گنجی گفت: اخیرا برای بازرسی به منزلی رفتم که در نهایت 30 متر مربع مساحت داشت اما در همین فضای کم و کوچک فرد شیشه ای آن چنان از خود بی خود شده بود و در توهمات به سر می برد که در گوشه ای به همراه عده ای در حال مصرف مواد مخدر بود و زن و بچه او در حال گاز زدن بر کناره نانی بودند و شرایط به نحوی بود که هر انسانی از دیدن این صحنه به شدت به رنج می آمد.
او در رابطه با علت برخورد قاطع با مجرمین در موضوع مواد مخدر گفت: به خاطر جوانان ما به شدت با قاچاقچیان برخورد می‌کنیم.
دادستان قم گفت: امروز به کمک خداوند شهر قم در کشور یکی از امن ترین شهرها بوده و چندین سال است که از این نظر در مقام سوم قرار دارد.
او ماجرای حمله عده ای از اراذل و اوباش به بیمارستان شهید بهشتی را مورد توجه قرار داد و برای روشن تر شدن این اتفاق گفت: برای ما به شدت نگران کننده است که عده ای اراذل و اوباش با قمه و چاقو به بیمارستان حمله کنند و درگیر شوند.

گنجی گفت: احکام صادره اراذل و اوباشی که این جرم را مرتکب شده اند در مقابل همان بیمارستانی که اتفاق مذکور رخ داده است، اجرا خواهد شد تا همه متوجه شوند که شهر کریمه اهل بیت(س) جایی برای این اقدامات نیست.
پس از این سخنان هیئت همراه به سئوالات و مشکلات مردم مقیم در محله شهرک کامکار پاسخ گفت و مشکلات قضایی ایشان را با رویی گشاده حل کرد.
این دیدار و حضور با استقبال زیاد مردم این محله محروم قم همراه شد و مردم با حضور گسترده خود از فرصت دیدار مستقیم با دادستان برای گفت و گوی حضوری و مطرح کردن مشکلات خود استفاده کردند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۳/۶ ۱۰:۴۹
زنده باد اقای گنجی خداوند عمر طولانی بهش بده

اخبار روز