کد خبر: ۲۳۱۷۷
۸۴۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بشار اسد با کسب ۸۸.۷ درصد آراء پیروز انتخابات سوریه شد

۱۳۹۳/۳/۱۴
۲۳:۴۶

 


بشار اسدبشار اسد با کسب ۸۸.۷ درصد آراء پیروز انتخابات سوریه شد

خبرگزاری تسنیم: بشار اسد درانتخابات سوریه با کسب اکثرییت آراء به پیروزی رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به دمشق، «بشار اسد» با کسب اکثریت آراء در انتخابات ریاست جمهوری سوریه به پیروزی رسید و برای بار سوم رئیس جمهور این کشور شد. «جهاد الحام»، رئیس مجلس سوریه با اعلام این خبر گفت بشار اسد، 88.7 درصد آراء را به دست آورده است.

«ماهر عبدالحافظ حجار» با 372301 رأی و کسب 3.2 درصد آراء پس از بشار اسد قرار گرفته است.

دادگاه عالی سوریه پیش از این میزان مشارکت در انتخابات سوریه را  73.42 درصد اعلام کرده بود. تعداد کل واجدین شرایط در انتخابات سوریه 15840575 نفر بوده که از این تعداد، 11634412 نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

از میان آرای اخذ شده 442108 رأی باطل بوده است.

بیش از 9600 حوزه رای‌گیری ساعت 7:00 صبح سه شنبه (3 ژوئن، 13 خرداد) به وقت محلی (0400 به وقت گرینویچ) در بخش‌های تحت کنترل دولت در سوریه گشایش یافت.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، که برای سومین دوره ریاست جمهوری خود نامزد شده بود با «ماهر عبدالحافظ حجار»، نماینده حلب در پارلمان، و نیز «حسن عبدالله النوری»، قانون گذار پارلمان از دمشق، رقابت کرد.

دمشق با وجود ادامه خشونت و ناآرامی‌های ناشی از تعرض شبه نظامیان مورد حمایت خارج، بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پافشاری کرده است.

دولت سوریه ضمن رد اتهام‌های مخالفان و کشورهای غربی درباره انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تصریح کرده است قصد دارد انتخاباتی شفاف و آزاد برگزار کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در بحران سوریه از مارس 2011 میلادی تاکنون بیش از 160 هزار نفر کشته شده‌اند.

شبه نظامیان مورد حمایت خارج تهدید کرده بودند برای اختلال در رای‌گیری تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز