کد خبر: ۲۳۳۴۳
۶۹۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پرونده ثبت عبدالقادر مراغه‌ای در لیست مشاهیر سازمان یونسکو

۱۳۹۳/۳/۲۰
۲۳:۳۵

 

 


عبدالقادر مراغه ایدبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران خبر داد

پرونده ثبت عبدالقادر مراغه‌ای در لیست مشاهیر سازمان یونسکو

خبرگزاری تسنیم: دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به این که پرونده ثبت عبدالقادر مراغه‌ای در لیست مشاهیر سازمان یونسکو در حالی پیگیری می‌شود، گفت: کشورهای همسایه تلاش می‌کردند به صورت مشترک وی را به عنوان مشاهیر در سازمان یونسکو ثبت کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، محمدرضا سعید آبادی بعد از ظهر امروز در آیین نکوداشت ثبت جهانی عبدالقادر مراغه‌ای در تالار سرباز این شهرستان بر ضرورت فعالیت بخش خصوصی در تولید و عرضه فرهنگی کشور تاکید کرد و اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های کشورهای پیشرفته و خارجی در تولید فرهنگی را عرضه آن به کشورهای همسایه و فعالیت بخش خصوصی در تولید فرهنگی است.

وی افزود: دولت می‌تواند با مشارکت و همکاری بخش خصوصی فرهنگ کشور  را به دیگر کشورهای جهان عرضه کرده و موفقیت‌های زیادی را در این راه کسب کند.

دبیر کمیسیون یونسکو  از ضرورت پویایی یک جامعه را حمایت از فرهنگ و هزینه دولت در راستای تولید فرهنگ در آن کشور دانست.

وی افزود: یکی از ویژگی‌هایی که می تواند مراغه را به مهم ترین شهر تاریخی و فرهنگی کشور تبدیل کند ثبت جهانی عبدالقادر مراغه‌ای در لیست مشاهیر یونسکو اعلام کرد.

سعیدآبادی  از فعالیت‌های موئسسه تاریخ پژوهان مراغه در خصوص برگزاری شب فرهنگی عبدالقادر مراغه ای تشکر و خواستار فعالیت های بیشتر این موئسسه در خصوص جمع آوری آثار عبدالقادر مراغه‌ای در این شهرستان شد.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به این که پرونده ثبت عبدالقادر مراغه‌ای در لیست مشاهیر سازمان یونسکو در حالی پیگیری می‌شود، افزود: کشورهای همسایه تلاش می‌کردند به صورت مشترک وی را به عنوان مشاهیر در سازمان یونسکو ثبت کنند.

سعید‌آبادی خاطرنشان کرد: با ثبت جهانی عبدالقادر مراغه ای نام مراغه در تاریخ و کشورهای جهان مطرح  می‌شود که مسئولان این شهرستان باید برای زیبایی و حفظ آثار تاریخی مراغه تلاش کنند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز