کد خبر: ۲۳۴۴۲
۳۰۰۲ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

حواشی برگزیدگان سینما و تلویزیون در جشن حافظ / هت تریک مهناز افشار + تصاوير

۱۳۹۳/۳/۲۳
۱۸:۲۰

 چهاردهمین جشن حافظ بعد از سه سال وقفه با اهدای جایزه یک عمر فعالیت هنری به عبدالله اسکندری ومعرفی برگزیدگان بدون اینکه انتخابی در بخش بهترین فیلم داشته باشد‌، برگزار شد.

 
 
جشن چهاردهم دنیای تصویر درساعت 20 و 20 دقیقه توسط بهاره کیان افشار در تالار بزرگ وزارت کشور آغاز شد و پس از پخش تصویری از دوره‌های گذشته این جشن و اجرای برنامه‌های موسیقی توسط رضا یزدانی - با گذشت حدود نیم ساعت از مراسم - علی معلم اجرای جشن را برعهده گرفت و مراسم را رسما آغاز کرد.مدیر جشن حافظ با بیان اینکه سه سال موفق به برگزاری این جشن نشدیم گفت: طی این سه سال حجم این آثار بسیار زیاد بود و امشب جوایز دو سال در یک سال شده است و برای جشن سیزدهم تصمیم گرفتیم دو جایزه در بخش تلویزیون و سینما داشته باشیم و بابت اینکه آثار این دوره مورد ارزیابی قرار نگرفت، عذرخواهی می‌کنم. پس از پخش کلیپی درباره ساخت پروژه کوروش کبیر علی معلم از مسعودجعفری جوزانی به عنوان کارگردان این فیم دعوت کرد به روی سن حاضر شود. این کارگردان پیش از آنکه جایزه بهترین فیلمنامه مجموعه تلویزیونی را اعلام کند اظهار کرد: از آدم‌هایی که در این کشور ترمز هستند خواهش می‌کنم پایشان را از ترمز شل‌تر کنند. معلم هم اظهار امیدواری کرد: شرایط فراهم شود و کوروش کبیر تا پایان امسال کلید بخورد.مصطفی رستگاری به عنوان اولین برگزیده این مراسم پس از دریافت جایزه‌اش اظهار کرد: سریال «راستش را بگو» توقیف شده بود و با وجود 300 دقیقه سانسور، رنگ آنتن را دید و خوشحالم که مورد توجه قرار گرفت. مهدی سلطانی دیگر برگزیده این مراسم هم که جایزه‌اش را از مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی در بخش بازیگر مرد درام تلویزیونی دریافت کرد گفت: خوشحالم اولین تندیس کارهای تصویری‌ام را از جشن دنیای تصویر گرفتم. محسن تنابنده برگزیده بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی پس از دریافت جایزه‌اش از حسن پورشیرازی و رضا ناجی به شوخی گفت: دلم می‌خواست جایزه‌ بخش فیلمنامه را هم من بگیرم. تا شب که به خانه می‌روم هر دو دستم پر باشد و با پایم در را باز کنم. برای بازیگر زن کمدی تلویزیونی ‌، پژمان جمشیدی و علیرضا خمسه به روی سن آمدند.

خمسه بعد از تعریف‌هایی که علی معلم از او داشت اظهار کرد: این تعریف‌ها را ایشان از من کرد تا از اینکه جایزه نگرفته‌ام ناراحت نشوم امشب شب تولد همسرم است و دوست داشتم جایزه بگیرم و به او هدیه کنم اگر تندیسی اضافه آمد. آن را در پایان مراسم به من بدهید. پژمان جمشیدی هم با بیان اینکه دوست داشتم جایزه فیلمنامه را پیمان قاسم‌خانی می‌گرفت‌، گفت: او مافیایی است که مرا وارد سینما کرد. من علاقه زیادی به مارادونا داشتم. اما در سال 90 وقتی شنیدم مافیا می‌خواهد آن را زمین بزند از مافیا بسیار بدم آمد. اما وقتی برادران قاسم‌خانی را دیدم فهمیدم چقدر مافیا خوب است. مرجانه گلچین برگزیده این بخش از داود میرباقری کارگردان شاهگوش یاد کرد و گفت: از ایشان چیزهای بسیاری یاد گرفتم.

مجید مظفری که به همراه دخترش نیکی مظفری برای اهدای جایزه بهترین کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی روی سن رفته بود با اشاره به حضور رضا رویگری در مراسم گفت: از علی معلم برای دعوت از رویگری تشکر می‌کنم و خوشحالم او فراموش نشده است و از بهبودی او بسیار خوشحالم. سیروس مقدم هم پس از دریافت جایزه‌اش گفت: جای این جایزه در میان افتخاراتم خالی بود اما دوست داشتم آن را در دوره قبل برای زیر هشت می‌گرفتم. شاید در این دوره حق داود میرباقری بود. مهران برومند تهیه کننده شاهگوش هم پس از دریافت جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی از ستاره و لاله اسکندری با تقدیم آن به همه شاهگوشی‌ها اظهار کرد: به خصوص داود میرباقری که برای اولین بار ساخت یک مجموعه نمایش خانگی را برعهده گرفت‌، مردم و همچنین موسسه تصویرگستر پاساگارد که پخش این مجموعه را برعهده دارد.

پس از اجرای میان برنامه‌ای توسط محمدرضا علیمردانی که با استقبال حاضران همراه شد‌. کتایون ریاحی بدون دعوت به روی سن حاضر شد و با بیان اینکه من بعد از اینکه بازیگری را کنار گذاشته‌ام هرکاری که دلم بخواهد انجام می‌دهم گفت: مانند الان که سرخود بالا آمدم. چرا که داشتم می‌رفتم و دلم نیامد بالا نیایم. وی افزود: برای ما مایه افتخار است فیلم کوروش کبیر ساخته شود و به نمایندگی از بنیاد کمک که خود آن را بنیان گذاشتم،اعلام می‌کنم همه جور حمایت از ساخت این فیلم می‌کنیم. علی‌رضا قربانی که جایزه‌اش را در بخش بهترین ترانه فیلم یا مجموعه تلویزیونی از فرزاد فرزین و علی لهراسبی دریافت کرد گفت: برای بار دوم است که این جایزه را می‌گیرم تشکر ویژه می‌کنم از فردین خلعت‌بری که بهترین کارهایم در تلویزیون مانند «شب دهم»، «مدار صفردرجه» و «راستش را بگو» را با او کار کردم. او در ادامه به درخواست معلم قطعه‌ای را به صورت زنده اجرا کرد.

داود میرباقری دیگر برگزیده این جشن که جایزه ویژه تلویزیون در جشن سیزدهم را برای مجموعه مختارنامه دریافت کرد‌، پس از گرفتن تندیس و لوح تقدیرش از مهدی فخیم‌زاده با بیان اینکه این جایزه خیلی به من چسبید و غافلگیرم کرد،‌ اظهار کرد: آمده بودم برای شاهگوش دست بزنم چرا که هنوز تمام نشده است‌ و شاید نباید در داوری قرار می‌گرفت. اما خوشحالم مختار در حافظه تاریخی مردم ماند و این تندیس‌ حافظ نشانه آن است.


وی خطاب به علی معلم اظهار کرد: به ایشان گفتم مسابقه فوتبال است و گازش را بگیر تا به آن برسیم. اما نشد و مسابقه را از دست دادیم. جایزه ویژه دوم جشن سیزدهم هم برای فیلم محاکمه در خیابان به مسعود کیمیایی رسید که داریوش ارجمند پیش از اهدای این جایزه اظهار کرد: خوشحالم پس از سه سال این جشن برگزار می‌شود و گویا تا ساعت 5:30 امروز هم همه چیز روی هوا بوده است. ما مردم هر کاری که بخواهیم می‌توانیم بدون نیاز به کسی انجام بدهیم. برپایی این جشن به دو وزارت‌خانه نیاز دارد اما معلم و همسرش همیشه پای کار هستند و یک تنه کار می‌کنند. ارجمند خطاب به کیمیایی گفت: مردان کمی در دنیا هستند که تاریخ ساز می‌شوند. در سینما هم چنین افرادی مانند مسعود کیمیایی را کم داریم.

کیمیایی هم پس از دریافت جایزه‌اش با بیان اینکه این روزها بسیار دلگرفته هستم‌، گفت: از خانه سینما و کانون کارگردانان ممنونم که درباره حیثیت خودشان سکوت می‌کنند. اما این بار برای این روزنامه تا آخرش تا انتهای عدالت می‌روم. معلم هم بعد از صحبت‌های کیمیایی اضافه کرد: متاسفم از فضایی که پیش آمد و مسعود کیمیایی در یک روزنامه صحبت‌هایی داشت که روشنگر فضای روشنفکری ایران هم بود. برای اهدای تندیس حافظ یک عمر فعالیت هنری به عبدالله اسکندری، رضا کیانیان به روی سن دعوت شد و با بیان اینکه افتخار می‌کنم من را برای این بزرگداشت انتخاب کرده‌اید گفت: سال‌هاست در ایران آدم‌های بزرگمان را فراموش کرده‌ایم. یکی از آدم‌هایی که باید به آن باید افتخار کنیم. عبدالله اسکندری است. وی افزود: شناسنامه ما به طور ملی گم شده و آدم‌های بزرگ ما نیستند. اسکندری یکی از بزرگان است که نامش در کنار گریمورهای بزرگ هالیوود آورده شده است.

این بازیگر ادامه داد: او هم پدر، فرزند و دانشجوی گریم ایران است و همچنان دنبال چیزهای جدید است و آنقدر شخصیت خلق کرده که قابل شمارش نیست. اسکندری هم با بیان اینکه از دیدن این تعداد سینما دوست و هنرمند به وجد آمده است،‌ گفت: همه عشقم بازدهی بوده که از شما گرفتم و همچنان بعد از 42 سال علاقه‌مندم کار خلق کنم. در ادامه معلم از کیانیان خواست بر روی سن بماند و درباره خسرو دهقان که تندیس فعالیت پربار در حوزه ادبیات سینمایی به او اهدا می‌شد صحبت کند. کیانیان اظهار کرد‌: نویسنده و منتقد سینمایی راه ما را حفظ می‌کند و همیشه دوست داشتم بدانم اینها چه کار می‌کنند. خسرو دهقان سال‌هاست ننوشته و ما از آن محروم هستیم اما همیشه خصوصی پیش او می‌رویم و سوال می‌کنیم. خسرو جان خواهش می‌کنم بنویس.

دهقان هم در سخنانی با تقدیر از معلم برای برپایی این جشن گفت: به نظر من تنها راه حلی که برای نقد وجود دارد‌، تحمل است و باید جایگاه نقد را بپذیریم. برای اهدای جایزه ویژه هیات داوران به فرامرز قریبیان مهران مدیری به روی سن دعوت شد و درباره این بازیگر و کارگردان اظهار کرد: یکسری از بازی‌های درخشان تاریخ سینمای ما متعلق به فرامرز قریبیان است. فکر کنیم بازی ایشان در گوزن‌ها خاک و یا ترن یادمان برود. در 40 سال بازیگری قریبیان بازی‌های درخشانی دیدیم و همیشه شخصیت ‌، منش ‌، اخلاق و سلامت ایشان نکته قابل توجهی در این سال‌ها بوده است. وی تاکید کرد: سخت است حدود 40 سال در جایگاه بالایی باشی و بدون حاشیه و با سلامت عبور کنی. قریبیان هم پس از دریافت این جایزه با تشکر از برگزار کنندگان جشن اظهار امیدواری کرد‌، اکران بد «گناهکاران» در آینده جبران شود.

محمود کلاری هم پس از دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری از سروش صحت و سحر قریشی گفت: از اصغر فرهادی سپاس ویژه دارم که در شرایطی که برای فیلم ایرانی فیلمبردار از اروپا می‌آوریم ایشان در شرایطی که "گذشته" در اروپا و با سرمایه اروپایی ساخته شد،‌ از ایران فیلمبردار برد. پوران درخشنده هم که جایزه بهترین فیلمنامه را از هومن سیدی و فرزاد حسنی گرفت،‌ با ابراز خوشحالی از اینکه جایزه را از جوانان گرفته است‌، گفت: به خود می‌بالم هنوز در سینمای ما کسانی مانند علی معلم و آذر معماریان هستند که عاشقانه کار می‌کنند و از اینکه فیلم «هیس» بالاخره دیده شد تشکر می‌کنم. در بخش بازیگری دو جایزه توسط گلاب آدینه و ساره بیات اهدا شد. نورا هاشمی پس از دریافت جایزه‌ از مادرش در حالی که گریه می‌کرد از عوامل این فیلم به ویژه کارگردان فیلم برای سختی‌هایی که در طول ساخت «جیب بر خیابان جنوبی» کشید،‌ قدردانی کرد.

مهناز افشار هم با بیان اینکه از روز گذشته بسیار مورد عنایت خدا قرار گرفته‌ام گفت: تولد، ازدواج و جایزه و به قول معروف سه گله شدیم و هتریک کردیم. در بخش بازیگر مرد هم سعید راد و سام قریبیان به روی سن آمدند. راد با بیان اینکه جشن دنیای تصویر شور زیادی را به جامعه می‌دهد گفت: در شرایطی که از شادی دور هستیم و این بسیار خوب است.


وی افزود: من از نسلی هستم که با نگاتیو کار کرده‌ و خوشحالم این جشن پلی بین نگاتیو و دیجیتال گذاشت. معتقدم نسل جدید ما را به جایی خواهد رساند که خارجی‌ها بلیت بخرند و کار ایرانی ببینند و افرادی چون علی معلم در این راه بسیار موثر خواهند بود. رضا عطاران یکی از برگزیدگان این بخش با بیان اینکه اولین بار است در تابستان کت می‌پوشم‌، گفت: خواستم رسمی باشم و کمی معذب هستم و پرگویی نمی‌کنم. چون هرجا چیزی گفته‌ام خرابش کرده‌ام. بابک حمیدیان هم از کارگردان‌هایی که برای فیلم‌های آنها موفق به دریافت جایزه بازیگری شده است‌، قدردانی کرد. آخرین جایزه این مراسم بهترین کارگردان بود که به اصغر فرهادی رسید و در نبود او اندیشه فولادمند و دانیال عبادی این جایزه را به رعنا آزادی‌ور بازیگر فیلم «درباره الی» فرهادی دادند.

در پایان این مراسم که تا ساعت 12:30 بامداد ادامه داشت علی معلم اعلام کرد: در بخش بهترین فیلم داوران برگزیده‌ای را انتخاب نکردند.

در حاشیه :

-در حالی که اعلام شده بود مراسم ساعت 19 آغاز می‌شود اما با حدود یک ساعت و نیم تاخیرآغاز شد.
-علی معلم در بخشی از سخنانش با بیان اینکه سالن در حدود ساعت 15 به دلیل مراسم ریاست جمهوری تحویل آنها داده شده است، با اشاره به تاخیر به وجود آمده اعلام کرد: به سرعت دکور آماده شده و حتی یک ثانیه هم تمرین نداشته‌ایم.
-وی در بخش دیگری اظهار امیدواری کرد: آن‌هایی که نگران این مراسم هستند امیدوارم در پایان سرخوشی به بالین بگذارند.
-معلم به روال دوره‌های گذشته جشن، برای دعوت از اهدا کنندگان جایزه از حاضران کمک می‌گرفت که مهران مدیری، رضا عطاران و مهناز افشار بیشترین طرفدار را داشتند.
-معلم در بخشی از این مراسم ازدواج شب گذشته مهناز افشار را تبریک گفت.
-پژمان جمشیدی،‌ رضا یزدانی‌ و محسن تنابنده از حاضران در این مراسم بودند که قرار بود بعد از جشن راهی برزیل شوند.
-رضا رویگری که در این مراسم حضور داشت‌، به دلیل مشکل حرکتی نتوانست به دعوت معلم به روی سن حاضر شود .او اظهار کرد: نمی‌توانم بلند شوم صدای خواندنم هم رفته اما بر می‌گردد. بسیاری از برگزیدگان قبل از حضور بر روی سن به سراغ رویگری می‌رفتند و با او خوش و بش می‌کردند.
-جوایز این جشن علاوه بر تندیش و لوح تقدیر چهار سکه بهار آزادی، بیمه عمر 20 ساله از طرف بیمه حافظ و جوایزی از طرف آژانس تعطیلات و تهران مال اعلام شد.
-معلم در بخش دیگری از این جشن از برپایی نخستین جشن شعر و موسیقی و نمایش در مهر ماه در حافظه شیراز خبر داد.
-هنگامی که داریوش ارجمند برای اهدای جایزه کیمیایی به روی سن دعوت شد تعادلش را از دست داد و زمین خورد و پس از اینکه پشت تریبون قرار گرفت اظهار کرد: زمین خوردم و به صورت عینی زمین خورده سینما شدیم.
-علی اوجی کارگردانی این مراسم را برعهده داشت.
-برای تقدیر از خسرو دهقان و عبدالله اسکندری کلیپ‌هایی به نمایش درآمد.
-الیکا عبدالرزاقی و امین زندگانی که برای اجرای جایزه دستاورد فنی و هنری به روی سن دعوت شده بودند با اشاره به اینکه از اجرای تئاتر به مراسم آمده‌اند حاضران را به تماشای کارشان دعوت کردند.
-از برگزیدگان تنها پیمان یزدانیان و اصغر فرهادی حضور نداشتند که به ترتیب جوایزشان توسط سیاوش اسعدی و رعنا آزادی‌ور دریافت شد.
-امیر آقایی ، میلاد کی‌مرام‌، اصغر همت‌ و محمد سریر دیگر سینماگرانی بودند که برای اهدای جایزه به روی سن حاضر شدند.
چهاردهمین جشن حافظ

برگزیدگان چهاردهمین جشن حافظ به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی محسن تنابنده برای «پایتخت 2» و «شاهگوش»
بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی: مرجانه گلچین برای «شاهگوش»
بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی: مهدی سلطانی برای «دیوار»
بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی: مهراوه شریفی نیا «برای خداحافظ بچه»
بهترین فیلمنامه مجموعه تلویزیونی: مصطفی رستگاری برای «راستش را بگو»
بهترین کارگردان مجموعه تلویزیونی: سیروس مقدم برای «پایتخت 2» و «دیوار»
بهترین مجموعه تلویزیونی: «شاهگوش» به تهیه کنندگی مهران برومند و سید محمد امامی
بهترین ترانه فیلم یا مجموعه تلویزیونی: علیرضا قربانی برای مجموعه «راستش را بگو»
در بخش سینما جایزه بهترین کارگردانی به اصغر فرهادی برای «گذشته»
بهترین فیلمنامه پورانه درخشنده برای «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند»
بهترین فیلمبرداری محمود کلاری برای «گذشته» و «استرداد»
بهترین موسیقی متن: پیمان یزدانیان برای «جیب بر خیابان جنوبی»
بهترین دستاورد فنی و هنری: عباس بلوندی برای طراحی صحنه و لباس فیلم ‌های «چ» و «ملکه»
بهترین بازیگر مرد: رضا عطاران برای «دهلیز» و «طبقه حساس» و بابک حمیدیان برای «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» و «چ»
بهترین بازیگر زن: مهناز افشار برای «برف روی کاج‌ها» و نورا هاشمی برای «جیب بر خیابان جنوبی»
تندیس حافظ ویژه جشن سیزدهم برای مختارنامه و محاکمه در خیابان
جایزه ویژه هیات داوران برای «گناهکاران» به کارگردانی فرامرز قریبیان
تندیس حافظ یک عمر فعالیت هنری به عبدالله اسکندری
تندیس حافظ فعالیت پربار در حوزه ادبیات سینمایی به خسرو دهقان
 

 

*******************

 

فرهنگ و هنر > سینمای ایران
همه حاشیه‌های «جشن حافظ»
شبی که خبر ازدواج مهناز افشار رسانه‌ای شد/ عطاران شعر یادش رفت
برگزاری چهاردهمین جشن حافظ با حواشی زیادی از جمله تبریک ازدواج مهناز افشار با پسر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت احمدی‌نژاد، اشاره پژمان جمشیدی به حضور مافیایی‌اش در عرصه هنر، زمین خوردن داریوش ارجمند و فراموشی عطاران هنگام خواندن شعر حافظ همراه بود.
 

به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین جشن حافظ شب جمعه 22 خرداد بعد از سه سال وقفه در تالار وزارت کشور برگزار شد و جمعی از اهالی سینما، تلویزیون را دور هم جمع کرد. این جشن از زمان شروع تا پایان یعنی 30 دقیقه بامداد با حاشیه های فراوانی همراه بود.

آنچنان که در کارت دعوت این جشن نوشته شده بود ساعت 18 درب سالن باید باز می‌شد و از همان زمان می‌توانستید صفی از علاقمندان به بازیگران را پشت درها به انتظار ببینید. به تدریج مخاطبان وارد سالن وزارت کشور می‌شدند و از اولین هنرمندان می‌توان به سعید راد و همچنین مجید مظفری و دخترش نیکی اشاره کرد که با مردم عکس می‌گرفتند.

سالنی پر از گوشی های موبایل و عکس‌های یادگاری

در سالن بیشتر از عکاس و خبرنگاران مردم بودند و گوشی‌های موبایلی که به انتظار عکس گرفتن با هنرمندان مورد علاقه بالا بود.

این چهاردهمین جشن حافظ با مدیریت علی معلم است که در سه سال اخیر موفق به برگزاری جشن نشد. در این جشن هرساله به برگزیدگان سینما و تلویزیون تندیس حافظ اهدا می‌شود و هنرمندان زیادی در این جشن شرکت می‌کنند. جشن قرار بود ساعت 19 آغاز شود اما در ابتدا هنرمندانی چون کتایون ریاحی، مهناز افشار، مازیار میری، بابک حمیدیان، رضا عطاران و .... وارد سالن شدند و بعد ساعت 19:30 ورودی سالن برای خبرنگاران و دیگر حاضران باز شد.

در همان دقایق اولیه سالن وزارت کشور از حضور هنرمندان و مردم پر شد و در ردیف‌های ابتدایی سالن هنرمندانی چون رضا کیانیان، ستاره و لاله اسکندری، محسن تنابنده، میلاد کی‌مرام، ساره بیات، هومن سیدی، علیرضا خمسه، مسعود جعفری جوزانی، داوود میرباقری، ملیکا و مهراه شریفی‌نیا، امیر آقایی و دیگر هنرمندان سینما و مجموعه‌های تلویزیونی حضور داشتند. دیگر هنرمندانی چون مسعود کیمیایی، پوران درخشنده، مهران مدیری، رضا عطاران و ... نیز به تدریج وارد سالن شدند.

علی معلم هر از چند گاهی روی سن می‌رفت و باعث می‌شد مخاطبان فکر کنند قرار است جشن شروع شود اما جشن با حدود یک ساعت تاخیر در ساعت 20:20 دقیقه آغاز شد و بعدا معلم عنوان کرد که پیش از این مراسم تالار وزارت کشور درگیر جشن ریاست جمهوری بوده است و همینقدر هم که توانسته‌اند جشن را بدون حتی یک ثانیه تمرین برگزار کنند باید به آنها جایزه داد.

گریه‌های کودک و پاسخ علی معلم

در ابتدای شروع سخنان معلم دبیر این جشن، صدای گریه‌های کودکی از طبقه دوم به گوش می‌رسید که لحظاتی ادامه داشت و توجه حاضران را به خود جلب کرد. معلم خطاب به این کودک گفت «عزیز دل چی تو را ناراحت کرده است».

اولین بخش از این جشن اعلام بهترین بازیگر درام تلویزیونی بود که معلم از مردم سوال کرد تا به او بگویند که چه کسی را روی سن دعوت کند تا نام نفر برگزیده را اعلام کند. از جمله نام هایی که از همان ابتدا تا پایان جشن هر بار تکرار می‌شد نام مهران مدیری و رضا عطاران بود. همچنین عده ای هم نام‌های دیگری از بازیگران را صدا کردند و عده ای هم یک صدا «نقی» را بر زبان آوردند و در نهایت علی معلم از بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل به عنوان یک زوج دعوت کرد تا روی سن بیایند.

تبریک معلم برای ازدواج مهناز افشار و آهنگ مبارک بادا

بخش بعدی اعلام بازیگر زن درام تلویزیونی بود و یکی از نام‌هایی که برای آمدن روی سن بیان شد نام مهناز افشار بود. بعد از صدا زدن نام افشار توسط مردم علی معلم گفت: بله مهناز افشار هم هست دیشب هم مراسم عروسی‌شان بوده است، ما نمی‌توانیم اینجا آهنگ ایشالا مبارک بادا پخش کنیم اما عروسیتون مبارک.

پژمان جمشیدی اشتباها به سمت فوتبال رفته است

در ادامه این مراسم معلم برای اعلام بازیگر مرد کمدی مجموعه‌های تلویزیونی از پژمان جمشیدی خواست تا روی سن بیاید و درباره جمشیدی که خودش نیز برای سریال «پژمان» کاندید شده بود گفت: یکی از مخاطبان کامنت گذاشته بود که چرا پژمان جمشیدی را کاندید کرده اید؟ اما جمشیدی از اولین دوره‌های جشن دنیای تصویر که من هنوز نمی‌شناختمش به این جشن آمده است. او می‌خواسته به سینما بیاید و اشتباها به سمت فوتبال رفته است. 

جمشیدی هم بعد از اینکه روی سن آمد از مافیای ورودش به دنیای تصویر سخن گفت. وی که قرار بود همان شب با تنابنده و رضا یزدانی به مقصد برزیل سفر کند بعد از اینکه جایزه این بخش به محسن تنابنده اهدا شد خطاب به او گفت که جایزه‌اش را با خود به سفر نیاورد و به شوخی ادامه داد: من خوشحالم تنابنده جایزه فیلمنامه را نگرفت چون دو تا جایزه می‌شد مخصوصا که من امشب در سفر به برزیل با تنابنده همراه هستم.

مهران طرفدار زیاد داری!

برای اعلام برگزیده‌های بخش بهترین مجموعه تلویزیونی مردم همچنان نام مهران مدیری را صدا می‌زدند و معلم آنجا به مدیری گفت: مهران طرفدار زیاد داری. وی بعد از مجید مظفری و دخترش دعوت کرد که روی سن بیاید که نیکی مظفری آنجا گفت که این اولین بار است که روی استیج می‌آید.

مجید مظفری روی سن از رضا رویگری یاد کرد و از علی معلم به خاطر دعوت از رویگری تشکر کرد.

رویگری به دلیل سکته مغزی به سختی در این مراسم حاضر شده بود و معلم به جای اینکه او را روی سن دعوت کند خودش پایین رفت و از جشن قبلی حافظ که رویگری در آن غزلی از حافظ را خوانده بود، یاد کرد و از او خواست اگر می‌تواند بخواند که رویگری گفت: صدای خواندنم رفته است ولی مطمئن باشید بازمی‌گردد.

در میانه برنامه محمدرضا علیمردانی قطعه ای با اشاره به شعرها و آهنگ‌های دوران کودکی اجرا کرد.

برگزیدگان این جشن طبق اعلام معلم چهار سکه بهار آزادی، بیمه عمر 20 ساله و سفر رایگان به شیراز دریافت کردند.

بخش بعدی این مراسم به اعلام بهترین ترانه فیلم یا مجموعه تلویزیونی اختصاص داشت و زمانیکه معلم به دنبال خوانندگانی برای دعوت روی سن بود از پشت صحنه سن کتایون ریاحی بدون اینکه نامش خوانده شود به صحنه آمد و مخاطبان را غافلگیر کرد.

وی در واکنش به یادآوری معلم درباره خداحافظی‌اش از سینما و همچنین حضورش روی سن این برنامه گفت: من باید می‌رفتم اما دلم نیامد بدون خداحافظی از آقای معلم بروم. یکی از مزیت‌های خداحافظی از سینما برای من این بود که از وقتی که سینما را کنار گذاشته‌ام هرکاری که دوست دارم انجام‌ می‌دهم.

وقتی داریوش ارجمند به طور عینی زمین‌خورده می‌شود

فرزاد فرزین و علی لهراسبی برای اعلام نام برگزیده بخش خوانندگی یعنی علیرضا قربانی روی صحنه آمدند و در انتها زمانیکه معلم خواست که هرکدام از آنها بیتی بخواند تا حضورشان حلال شود هر دو از خواندن امتناع کردند و تنها علیرضا قربانی چند بیتی از حافظ آواز خواند که با استقبال مخاطبان همراه شد.

از جمله نکات جالب این جشن همراهی هنرمندان با نگرانی‌ها و سختی‌های علی معلم و همسرش آذر معماریان در برپایی این جشن بود. به طور مثال داریوش ارجمند از جمله کسانی بود که به این سختی‌ها اشاره کرد و گفت تا ساعاتی پیش حتی قرار نبوده است که این جشن برگزار شود.

زمانیکه وی برای اعلام نام یکی از برگزیدگان جشن روی سن آمد زمین خورد و در ابتدای سخنان خود گفت: حالا به صورت عینی زمین‌خورده سینما شدیم.

دعوت از بازیگران و هنرمندان برای نام بردن از برگزیدگان توسط خود معلم و با همراهی مردم صورت می‌گرفت و تنها در مواردی مشخص بود که پیش‌بینی‌هایی هم صورت گرفته است. در بخش بعدی معلم اعلام کرد که کسی را دعوت می کند که دایم نامش آورده شد و بالاخره نام مهران مدیری را صدا زد که در این هنگام یکی از داخل سالن گفت: «نفس من بیدی».

برای من سفارشی مایکل جکسون زدند

یک نکته جالب در آمدن هنرمندان روی سن انتخاب موسیقی‌ها بود که برای هر نفر نوعی موسیقی نواخته می‌شد. برای مهران مدیری هم موسیقی خاصی نواخته شد و زمانیکه روی سن رسید، گفت: برای من سفارشی مایکل جکسون زدند.

گروه موسیقی رضا یزدانی پشت بنر

در این جشن رضا یزدانی دو قطعه اجرا کرد که هر دو با استقبال فراوان مخاطبان همراه شد. قطعه اول در ابتدای این مراسم بود و یزدانی برای اولین بار غزلی از حافظ را به سبک راک خواند و قطعه دوم که در بخش‌های پایانی مراسم اجرا شد «نقش اول» بود که به نوعی به تمام فیلم‌های مشهور سینمای هالیوود اشاره داشت. این قطعه با کلیپی از این فیلم‌ها  همراه بود و تک بیت «دوست داری تو کدوم فیلم دوباره عاشقت شم» در کل ترانه تکرار می‌شد.

از جمله نکات مورد توجه در اجرای این قطعات حضور گروه موسیقی رضا یزدانی بود که پشت بنری از سالن قطعات را اجرا می‌کردند.

خواندن یک ترانه به جای شعر حافظ توسط عطاران

در بخش‌های بعدی بهترین بازیگران زن اعلام شدند که یکی از این برگزیدگان نورا هاشمی دختر گلاب آدینه بود که به طور اتفاقی جایزه را مادرش اعلام کرد. نورا هنگام دریافت این جایزه بغض کرده بود و این باعث شد که مادرش هم بغض کرده و اشک بریزد.

از آخرین حاشیه‌های جالب این جشن مثل همیشه حضور رضا عطاران روی صحنه بود. قبل از اینکه نام وی برده شود مخاطبان او را به عنوان نفر برگزیده بهترین بازیگر مرد صدا کردند و زمانیکه نام وی روی سن خوانده شد یکی از حضار با صدای بلند فریاد زد «مشهدی‌ها رو عشقه».

عطاران که این بار اعلام کرده بود پرگویی نخواهد کرد و از حرف‌هایش تجربه‌های خوبی بدست نیاورده به شکلی دیگر موجبات شادی مردم را فراهم آورد.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد که می‌خواهد شعری از حافظ را برای مخاطبان بخواند و این سخن با استقبال و تشویق حاضران در سالن همراه شد اما بعد ابیات شعر مذکور به خاطرش نیامد و بیتی با این مضمون خواند: «شب شده پر ستاره/ چشمک بزن دوباره»

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۳/۲۳ ۱۵:۰۱
خودتون بسازین، خودتون از خودتون تجلیل کنین، تندیس بدین، همدیگرو تحویل بگیرین، خوش بگذرونیییییین..........گیر اوووردین مارو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sigh: :sigh: : :cry: :o :o

اخبار روز