کد خبر: ۲۳۴۴۹
۶۵۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

توضیح سایپا درباره قیمت و هزینه تولید پراید

۱۳۹۳/۳/۲۳
۲۰:۲۲

 

با سلام و احترام
عطف به مطلب منتشر شده تحت عنوان " هزینه تمام شده پراید 3 میلیون و 700 هزار تومان است " در آن خبرگزاری وزین جوابیه زیر جهت تنویر افکار عمومی ارسال میگردد که شایسته است وفق قانون مطبوعات کشور در همان صفحه و ستون منتشر گردد .

طبق آنالیز قیمت مبلغ یازده میلیون و دویست و هشتاد هزار تومان هزینه مواد اولیه مورد نیاز یک دستگاه خودرو ایکس 100 فرمان هیدورلیک بدون کیسه هوا با استاندارد یورو 2 شامل مواد پلیمری ، ورق و انواع فولاد ، لاستیک ، مس ، آلومینویم ، چدن ، مواد اولیه و هزینه تولید قطعه سازان و همچنین نیاز ارزی میباشد که این هزینه با احتساب هزینه های تولید ، هزینه های فروش و خدمات پس از فروش ، هزینه های مالی ، مالیات ، عوارض ، شماره گذاری ، پست و بیمه بالغ بر 19 میلیون و هفتصد و چهل هزار تومان میگردد که هم اکنون با زیان به بازار عرضه میشود فلذا عنوان هزینه تمام شده پراید 3 میلیون و هفتصد هزار تومان کذب محض میباشد .

جای تعجب است وقتی که یک دستگاه یخچال در بازار به قیمت 10 میلیون تومان فروخته میشود و یا یک کولر آبی با قیمت یک میلیون تومان عرضه میگردد چگونه آقای مهندس کیفیت !! هزینه تولید یک دستگاه خودرو را سه میلیون و700 هزار تومان میداند که این موضوع نشان دهنده آن است یا این مهندس گرامی ! در این جامعه زندگی نمیکند و یا هیچگونه اطلاعی از تولید و فرایندهای آن ندارد و صرفاً به جهت مطرح نمودن خود چنین افاضاتی را عنوان نموده است .

مطمئناً نشر اینگونه اخبار کذب به قصد تشویش اذهان عمومی و با هدف ضربه به تولید داخلی توسط برخی رسانه های مغرض تهیه و منتشر میگردد که انتظار میرود رسانه های وزینی چون خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرجع رسمی اخبار کشور قبل از بازنشر نمودن آن از صحت و سقم خبر اطلاع کافی حاصل نمایند تا خدای ناکرده در کنار ضربه به تولید داخل سکوی پرتاب برخی افراد جویای نام نگردند .

اداره اطلاع رسانی گروه خودروسازی سایپا

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز