کد خبر: ۲۳۹۳۴
۴۱۶ بازدید
۰ دیدگاه

دعوا سر سریال «ستایش» ادامه دارد

۹۳/۴/۴
۱۴:۰۸

روزنامه هفت صبح: هم فصل اول و هم فصل دومش پربیننده است؛ جماعت زیادی از هموطنان بی توجه به فریاد مخالفان، «ستایش» را دوست دارند و با اشتیاق آن را دنبال می کنند. حتما این خبر بدی برای آنها است که بشنوند رئیس به این سریال کارت زرد نشان داده و خط و نشان کشیده که اگر بخواهند همینطور کش بیاید، حکم توقیفش را صادر می کند. حالا واقعا داستان چیست؟ عزت الله ضرغامی از موش و گربه بازی های مدام ستایش و حشمت فردوس عاصی شده؟ حوصله اش از فلش بک های این خانم بیچاره سر رفته؟ واقعا گفته جلوی ستایش را بگیرید؟

یک اتفاق نادر؛ توقیف ستایش

وسط هیجان جام جهانی فوتبال و درست فردای روزی که همه در حسرت شکست تیم ملی مان از آرژانتین به سر می بردند، خبری عجیب از قول رئیس سازمان صدا و سیما بعد از مشاهده آخرین قسمت پخش شده از مجموعه تلویزیونی ستایش که جمعه گذشته از شبکه سوم سیما به نمایش درآمد، با ابراز گلایه از کیفیت پایین ساخت این مجموعه، خواستار توقف یا بازتدوین این مجموعه شده است.

این گزارش حاکی از آن است که عزت الله ضرغامی نسبت به بی محتوا بودن و به درازا کشاندن سریال معترض بوده و دستور داده که اگر مشکل آن با بازتدوین حل نمی شود، جلوی پخش آن گرفته شود تا تهیه کنندگان متوجه شوند که هر چیزی را نباید برای پخش تحویل صدا و سیما دهند.»

کارگردان در دسترس نمی باشد!

طبیعتا کارگردان نخستین و البته بهترین گزینه برای پاسخ به این شائبه است. سعید سلطانی که همیشه پاسخگوی تلفن است این بار در نقطه ای کور به سر می برد و در دسترس نیست.

کارت زرد رئیس به ستایش


تهیه کننده عصبانی است

تهیه کننده سریال «ستایش» هم مثل آقای کارگردان به حُسن رابطه با خبرنگاران شهره است اما این بار کمی عصبانی به نظر می رسد. آرمان زرین کوب حاضر به پاسخگویی نبود و در برابر اصرارهای ما قول داد اخبار دقیق در این باره از سوی دفترش در اختیار «هفت صبح» قرار می گیرد. انتظار ما تا لحظه ارسال روزنامه به چاپخانه بیهوده بود.

بازیگر معترض است

امیر محمد زند؛ این بازیگر تنها گزینه ای است که حاضر می شود دقایقی پاسخگوی سوالاتمان باشد. او خبر را نشنیده اما انطباق نظر تایید نشده رئیس با گفته های پیشین او درباره «ستایش» واکنش جالبش را به همراه دارد.

زند می گوید: «من نباید در این باره جواب دهم؛ در وهله اول کارگردان باید پاسخگوی ریتم کند سریال باشد و بعد هم نویسنده و تدوینگر.» این بازیگر چندی پیش اعتراضش را از کش دار بودن سریال رسانه ای کرده بود و همچنان بر نظرش پافشاری می کند: «هر اثری که قرار است ساخته شود باید براساس اصول باشد؛ نمی توان یک بنای 50 طبقه را روی فونداسیون ساختمانی پنج طبقه قرار داد.»

سریال کوتاه می شود؟

زند در ادامه به نکته ای جالب اشاره می کند که احتمالا بی ربط به هشدار ضرغامی و اعتراض برخی مخاطبان نیست: «سه چهار قسمت از سریال بیشتر نمانده.» با این حساب فصل دو «ستایش» به جای 40 قسمت در 26 قسمت جمع می شود و این یعنی رئیس واقعا عصبانی است!

نازگل هم معترض است

فقط امیرمحمد زند نیست که به فصل دوم «ستایش» اعتراض دارد. چندی پیش حدیث میر امینی گفتگویی بلند با بانی فیلم انجام داد و حضور در این سریال را اشتباهی حرفه ای عنوان کرد. جنس این اعتراض البته بیشتر به خاطر کمرنگ شدن شخصیت نازگل و بلاتکلیفی آن بود: «سری دوم «ستایش» کار خوبی نشده، چون قصه ندارد. ما فقط یکسری دیالوگ می شنویم. در واقع بدون اینکه قصه ای داشته باشیم، به همان شخصیت های قبلی تکیه شده است.»

«ستایش 3» ساخته می شود

از زمان پخش فصل دوم سریال «ستایش» هر از چندگاهی خبرهایی درباره ساخته شدن فصل سوم این مجموعه در رسانه ها منتشر می شود. غالب بازیگران و عوامل معتقدند این سریال پتانسیل رسیدن به فصل 3 را دارد.

چندی پیش سعید سلطانی خبر داد که فصل تازه سریال دارد نوشته می شود و به محض پایان وارد پیش تولید می شویم. حالا با شائبه دلخوری ضرغامی آیا باز هم باید منتظر «ستایش 3» بود. مهدی سلوکی که چندان خوشبین نیست: «فکر می کنم لازم است ستایش 3 ساخته شود اما بعید می دانم بنا به دلایلی، دیگر به تولید برسد. به نظرم داستان ستایش، اینقدر کشش دارد که می توان ساخت سری جدیدش را هم در دستور کار گذاشت. به همین دلیل هم اگر سری سوم ساخته شود حتما با این مجموعه کار می کنم و باعث افتخار من خواهد بود.»

ضرغامی مچکریم!

در ابتدای گزارش اشاره کردیم که هر دو سری «ستایش» بیننده دارد. فصل دوم شاید انتظارات را مثل فصل اول برآورده نکرده اما باز هم از سریال های پربیننده است. حالا آن طرف ماجرا؛ به همان اندازه که شور ستایش و حشمت فردوس خیلی ها را گرفته، معترضان از کندی سریال و ملودرام اشک انگیز آن بیزارند. با القابی مثل فیلم هندی خطابش می کنند و در جبهه ضرغامی قرار گرفته اند.


نظرات کاربران کافه سینما گویا است: «درود بر ضرغامی، واقعا که فصل دوم شورش رو درآورده»، «جالبه که دوستان اومدن به اسم فلش یک تکه هایی از سری یک این سریال رو ظاهرا آوردن توی سری دوم»، «یک بار فیلم بگیر، دو بار ازش پول در بیار، این سریال افتضاحه... فقط گریه و زاری ستایشه و بازپخش هزار بار قسمت های فصل اول»، «دیگه ببین چه وضعیتی بوده که صدای آقای ضرغامی دراومده»، «هرچند خیلی دیر متوجه این موضوع شدید آقای ضرغامی ولی بازم جای شکرش باقی است»، «بی محتواتر از سری جدید ستایش خودشه»، «آقای ضرغامی ممنون»، «چه عجب یکی به این سریال بی محتوا اعتراض کرد».

دعوا سر ستایش

اینکه سریال «ستایش» را خیلی ها می پسندند و خیلی ها از آن متنفرند را به راحتی می توان لابلای کامنت های سایت های مختلف متوجه شد. جمعه گذشته خبرآنلاین خبر تغییر ساعت پخش سریال را به خاطر همزمانی با مسابقه والیبال تیم ملی کشورمان منتشر کرد. چیزی نگذشته بود که مجادله ای داغ بین طرفین موافق و مخالف سریال به راه افتاد: «یعنی واقعا این سریال اینقدر بیننده داره که تو خبرگزاری ها ساعتش اعلام میشه؟ جلل الخالق»، این دیدگاه خیلی زود با واکنش یکی از کاربران مواجه شد: «حالا خودت مگه چه سریال هایی نگاه می کنی؟ آخه حریم سلطان دیدن هم غمپز درکردن داره؟ جل الخالق»، چند نفری هم کلا از سریال متنفرند: «سریال فرسایشی، تازه می خواهند سری 3 آن را هم بسازند، سریال حرص درآر»، در مقابل کاربری حاضر است تیم ملی ببازد چون سریال محبوبش سر ساعت پخش نشده!

دعوا ادامه دارد

حکایت دیگر سایت ها نیز همینگونه است. کامنت های متنوع کاربران نشان می دهد دعوای موافقان و مخالفان «ستایش» عمیق تر از این حرف ها است. برخی از نظرات کاربران سایت تبیان نشان از این مجادله دارد: «ستایش واقعا عالیه. ما که هر جا باشیم باید زمان ستایش خودمونو به خونه برسونیم»، «ستایش خیلی خوبه ایشاالله سه رو هم پخش می کنن». مخالفان اما دل پری از سریال دارند: «من از وسطای ستایش 1 حالم ازش بد شد. دیگه ولش کردم»، «ستایش مانند یک ناجی بود که هر کجا وارد می شد هر مشکلی حل می شد».

حالا ستایش توقیف می شود؟

هنوز نقل قول عزت الله ضرغامی درباره توقیف سریال رسما تایید یا تکذیب نشده اما آنچه مشخص است اینکه رییس این بار وسط ماجرایی مثل «سرزمین کهن» نیست و ترجیح می دهد این مشکل را با گفتگوهای درون سازمانی حل کند تا با توقیف و تهدید. «ستایش» بیننده دارد ولی واقعا زیادی کش آمده. نظر شما چیست؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز