کد خبر: ۳۰۴۵۱
۶۰۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مددی :

توقف فروش خودروی تندر 90 + لینک فروش اینترنتی

۱۳۹۳/۹/۶
۱۲:۲۹

عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه خودروسازان تا زمانی که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند حق پیش‌فروش ندارند، گفت:‌ پیش‌فروش تندر 90 از سوی خودروسازان براساس تصمیم شورای رقابت متوقف شد.

علی مددی عضو ناظر شورای رقابت  با اشاره به نارضایتی که در بین مردم در تامین تندر 90 پیش فروش شده وجود دارد، اظهار کرد: ایران خودرو و سایپا اقدام به پیش فروش حجم بالایی از خودروی تندر 90 کرده‌اند، در حالی که نتوانستند در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده و محصول پیش‌فروش شده را سر موعد مقرر به مشتری تحویل دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم عظیمی از نارضایتی‌ها که در اثر این اقدام در بین مردم به وجود آمده مدیران عامل این دو شرکت خودروساز برای پاسخگویی دعوت شدند که عدم تامین تعدادی از قطعات این خودرو از سوی طرف خارجی را دلیل عدم تامین محصولات پیش‌فروشی خود اعلام کردند.

مددی تاکید کرد: پنج نوع محصول مشتق شده از تندر 90 نیز شامل این تصمیم می‌شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا عدم پیش فروش این محصول زمینه افزایش قیمت آن را فراهم نخواهد کرد، گفت: متاسفانه ایران خودرو و سایپا به عنوان تولیدکنندگان این محصول بدون در نظر گرفتن توان تولیدی خود اقدام به پیش فروش تعداد زیادی از محصول تندر 90 کرده‌اند که عدم تحویل به موقع آنها نیز بازار را ملتهب خواهد کرد.

وی از تصمیم‌گیری در مورد قیمت تندر 90 طی یک یا دو هفته آینده در شورای رقابت خبر داد و عنوان کرد: تا زمانی که جریان تولید در دست قدرت و مافیای خودرو باشد، وضعیت به همین منوال ادامه خواهد داشت.

فارس

******************

بخش اخبار سراسری صدای میانه :

البته با مراجه به سایت شرکت سایپا ، فروش تندر 90 همچنان ادامه دارد .

تصویر اخبار سراسری

 

فروش اینترنتی تندر 90

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز