کد خبر: ۳۷۹۳۷
۳۹۶ بازدید
۳ دیدگاه

کاهش بارندگی در شهرستان میانه در سال 93 نسبت به میانگین بلند مدت

۹۴/۱/۱۸
۲۱:۱۸

فرخ مطلبی فر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بارندگی 12 ماهه استان در سال گذشته را 338.4 میلی متر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که بارندگی ثبت شده در ایستگاه های استان در سال 92 به طور میانگین 239.1 میلی متر بوده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین بارندگی استان در بلند مدت 292 میلی متر است، افزود: میانگین بارش ها در سال گذشته نسبت به بلند مدت ، نشانگر 15.9 درصد افزایش است.

مطلبی فر با اعلام اینکه بیشترین بارندگی سال گذشته مربوط به شهرستان کلیبر با 568.3 میلی متر و کمترین بارش به میزان 207.8 میلی متر مربوط به شهرستان جلفا می باشد ، گفت: بیشترین میزان افزایش بارندگی نسبت به سال 92 در شهرستان بناب و کمترین افزایش بارندگی در شهرستان مرند اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان های میانه، مراغه، عجب شیر و جلفا شاهد کاهش بارندگی نسبت به بلند مدت هستیم ، گفت: شهرستان میانه با بارندگی 168.8 میلی متر نسبت به میانگین بلند مدت 5.6 درصد کاهش بارندگی را در سال 93 تجربه کرده است.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی همچنین از کاهش میانگین بارندگی های نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت خبر داد.

وی با اعلام اینکه در 17 روز گذشته به طور میانگین 19.2 میلی متر بارش در ایستگاه های استان ثبت شده است ، افزود: میانگین بارندگی در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد و نسبت به بلند مدت 23.5 درصد کاهش نشان می دهد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۱۹ ۱۷:۳۹
از مدیر محترم سایت صدای میانه خواهشمندیم اکانت آقای علی زمانی را که از اعضای حقیقی صدای میانه هستند به اکانت ناشر ارتقا دهند تا همچون سایر اعضای حقیقی سایت، نظراتشان نیازی به تأیید نداشته باشد.
۹۴/۱/۱۹ ۰۸:۴۳
کلا سال 1393اکثرشهرهای ایران با کمبود بارش باران مواجه بودند.صرفه جویی در مصرف اب امریست ضروری.
۹۴/۱/۱۸ ۲۲:۰۴
اگرباران به کوهستان نبارد /به سالی دجله گردد خشک رودی

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز