کد خبر: ۳۸۶۲۰
۵۰۸ بازدید
۱ دیدگاه

کاپیتان شهبازی :

تعطیلی حج عمره پاسخ به اقدام سعودی ها

۱۳۹۴/۱/۳۰
۱۲:۵۷

به گزارش صدای میانه کاپیتان هوشنگ شهبازی در گفتگو با یکی از سایتهای محلی در واکنش به عمل شنیع سعودی های در فرودگاه جده گفت: حساب دین و مذھب و اعتقادات از قوم آل سعود و حکام عربستان جدا است.

کاپیتان شھبازی با بیان این موضوع که اگر من جای رئیس جمھور بودم سال ھا پیش حج عمره را محدود و یا لغو می کردم، اظھار داشت: حج عمره واجب نیست، مستحب است و ما واجبات بسیاری برای انجام دادن داریم.

وی با اشاره ضمن اشاره به ضرب المثل "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است"، اظھار داشت: وجود مشکلات فراوان در کشور از جمله در بحث اشتغال زایی بخصوص در شھرستان میانه ناشی از انجام نشدن کارھای زیر بنایی در طول سالیان گذشته و محدود بودن منابع مالی است.  لذا با هزینه کردن پول حج عمره در راه اشتغال زایی و توسعه کشور می توان از بیکاری و مهاجرت جلوگیری کرد. مبالغی که گاھی می تواند در کنار منابع حاصل از سایر بخش ھا مانند یارانه در جھت بھبود وضعیت کشور بکار گرفته شود نباید صرف هزینه های جانبی حج شود.

وی در ادامه با بی دلیل خواندن تزریق پول به آل سعود در حالی که آنان به صورت علنی از گروھک ھای تروریستی منطقه ھمچون داعش و القاعده درجھت تفرقه افکنی بین مسلمانان حمایت می کنند، خاطرنشان کرد: رفتار وحشیانه ماموران سعودی و جھت گیری سیاسی حکام عربستان درھمه عرصه ھا علیه جمھوری اسلامی ایران است. وی ضمن میھمان خواندن زائرین ایرانی در این کشور، رفتار ناشایست ماموران سعودی را اقدامی شرم آور عنوان کرد و ضمن اشاره به این موضوع که این بی حرمتی و توھین، برای اولین بار اتفاق نمی افتد و بارھا شاھد بد رفتاری با زائرین ایرانی خانه خدا بوده ایم، اظھار داشت: متاسفانه از جھت دینی و شرعی فرھنگ سازی مطلوبی در کشور انجام نپذیرفته و بسیاری از مردم خیال می کنند عمره ھم مثل حج تمتع واجب است .

کاپیتان ھوشنگ شھبازی در ادامه افزود: متاسفانه حکام عربستان و حجاز به جھت وجود کعبه در آنجا جایگاه خود را گم کرده اند و با طرح مجلس درلغو حج عمره پاسخی قاطع به اقدامات شرم آور آنان خواھیم داد .

وی دولت عربستان را ملزم به عذرخواھی در خصوص رفتار اخیر و رفتارھای قبلی از ملت ایران دانست و افزود: اینگونه رفتار ھا در شان مردم مسلمان و ملت بزرگ ایران نیست.اقدامات اخیر عربستان در جھت کم رنگ کردن جایگاه جمھوری اسلامی ایران در منطقه است. امیدوارم با جھت گیری درست سیاسی مجلس و دولت جایگاه حکومت آل سعود و چھره واقعی آن در منطقه مشخص شود.

وی خواستار تجدید نظر مردم در باورھا و فرھنگ ھای غلط در جامعه و بھا دادن به فرھنگ ایرانی اسلامی شد و اظھار داشت: ھرگونه بی احترامی به ایرانیان در تمامی دنیا غیر قابل تحمل است . کاپیتان شھبازی خواستار برخورد با متخلفین با جریمه ھای ھمچون قطع روابط دیپلماتیک و جھت گیری سیاسی صریح و شفاف از سوی دولت و مجلس شد. ل

ازم به ذکر است روز سه شنبه ٢۶ مھرماه ١٣٩٠، ھواپیمای بوئینگ ٧٢٧ طی پرواز شماره ٧۴٣ مسکو – تھران در خط ھواپیمایی ایران ایر با ھدایت کاپیتان ھوشنگ شھبازی، در فاصله ١۵ مایلی فرودگاه بین المللی امام خمینی، دچار نقص در باز شدن چرخ دماغه ھواپیما شد. این پرواز در نھایت به سمت فرودگاه مھرآباد تغییر مسیر داد و علیرغم کمبود امکانات مورد نیاز خلبان، با ھمکاری کادر پرواز و به واسطه مھارت و درایت خلبان شھبازی، بوئینگ ٧٢٧ چھل ساله، با ٩٧ مسافر و ١٩ خدمه پرواز و بدون چرخ دماغه، به طرزی اعجاب آور در فرودگاه مھرآباد به سلامت به زمین نشست.

کاپیتان شهبازی در 13 خرداد 1335 در شهر میانه متولد شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۳۰ ۱۴:۳۸
از اظهارنظر صریح و منطقی کاپیتان شهبازی باید تشکر کرد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز