کد خبر: ۳۹۵۹۱
۲۰۷۶ بازدید
۰ دیدگاه

حواشی حضور آیت الله هاشمی در دانشگاه امیرکبیر ؛

پلاکاردهای توهین آمیز + تصاویر

۹۴/۲/۱۴
۱۵:۲۵

خبرگزاری ایسنا: قرار است آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تا دقایقی دیگر در دانشگاه امیرکبیر سخنرانی کند. این موضوع با واکنش حضور دانشجویان مخالف و موافق آیت‌الله هاشمی در دانشگاه امیرکبیر همراه شده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت گرامیداشت روز معلم در سالن اجتماعات دانشگاه امیرکبیر سخنرانی خواهد کرد.

این مراسم با حضور اساتید برگزار می‌شود. دانشجویان مخالف و موافق دیدگاه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل سالن اجتماعات حضور یافته‌اند.

مخالفان آیت‌الله هاشمی پلاکاردهایی با مضامین «رابطه روز معلم با رأس فتنه را بیابید»،‌ «فتنه‌گر حیا کن دانشگاه را رها کن»،‌ «سیاست فرمایشی و سفارشی جایگزین برنامه‌های دانشگاه شده است»،‌ "«ستاد تحریف امام و انقلاب»،‌ «سخنران مراسم روز دانشگاه»، ‌«روز معلم را در دانشگاه به پادگان نظامی تبدیل نکنیم»، «نقاط مشترک مطهری، خاتمی و رفسنجانی چیست؟» در دست داشتند.

آن‌ها همچنین پلاکاردهایی با تصاویر مهدی هاشمی و مسأله فساد اقتصادی در دست دارند.

در مقابل دانشجویان موافق حضور هاشمی در دانشگاه پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده است «دوره دروغگویان به پایان رسیده»،‌ «دوره آشوبگرایان به پایان رسیده»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» در دست دارند و شعر یار دبستانی را می‌خوانند.

سخنرانی آیت‌الله هاشمی در دانشگاه امیرکبیر تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود.

***************

خبرگزاری فارس: دانشجویان دانشگاه امیرکبیر مقابل محل سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی تجمع کردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی امروز، به مناسبت بزرگداشت روز استاد از طرف ریاست دانشگاه امیرکبیر به این دانشگاه آمدند. این برنامه که قرار بود ساعت 10:30 برگزار شود به علت حواشی ایجاد شده به تاخیر افتاد. دانشجویان که به حضور هاشمی در دانشگاه معترض بودند با حضور در جلوی درب دانشگاه و محل ورود هاشمی در مقابل خودروی حامل وی زنجیره انسانی تشکیل دادند.

پلاکاردهای توهین آمیز درباره هاشمی +عکس
  این برنامه در حالی برگزار شد که از صبح امروز تدابیر امنیتی شدیدی در دانشگاه برقرار شده است. تعدادی از کلاس ها و آزمایشگاه‌های درسی مجاور مکان سخنرانی پلمپ و تعطیل شده اند. انتظامات دانشگاه با حضور در نقاط مختلف دانشگاه، سعی در پراکنده کردن دانشجویان داشتند.

حاشیه دیگر این مراسم حضور چند دانشجو با پلاکاردهای حمایت از سران فتنه بود که به استقبال از هاشمی آمده بودند.

پلاکاردهای توهین آمیز درباره هاشمی +عکس
  همچنین جمع زیادی از دانشجویان این دانشگاه با دردست داشتن پلاکاردهایی با این عناوین که دانشگاه جای استوانه فتنه نیست، ما خیانت‌هایتان به مردم در سال 88 را فراموش نمی‌کنیم، نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر اعتراض کردند.

پلاکاردهای توهین آمیز درباره هاشمی +عکس
  براساس این گزارش، در هفته های پیش نیز دانشگاه امیرکبیر، شاهد سخنرانی شخصیت های تنش زا چون محمدرضا خاتمی، اصغر فرهاد زاده و علی مطهری بوده است. این در حالی است که ریاست دانشگاه به برنامه‌های سخنرانی افرادی چون حسین شریعتمداری، بذرپاش (نماینده مجلس) و سعید زیباکلام به علت تنش زا خواندن برنامه ها مجوز نمی دهد.

پلاکاردهای توهین آمیز درباره هاشمی +عکس
  هنگام ورود اتومبیل حامل هاشمی رفسنجانی دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر آمریکا از وی استقبال کردند.

پلاکاردهای توهین آمیز درباره هاشمی +عکس   ************** خبرگزاری ایسنا: تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه صنعتی امیر کبیر امروز (دوشنبه) با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز متفاوتی را تجربه می‌کند.

در حالی که آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه امیرکبیر در حال سخنرانی برای اساتید این دانشگاه به مناسبت روز استاد است، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در بیرون این تالار دست به برگزاری تجمع زده‌اند.

در این تجمع دانشجویان به دو گروه تقسیم شده‌اند؛ عده‌ای به طرفداری از هاشمی و تعدادی به مخالفت با او.

از سویی بعضی از دانشجویان از پیام روشن خود برای آزادی برخی زندانیان صحبت می‌کنند واز طرفی تعداد دیگری از دانشجویان خواهان اعدام همان زندانیان هستند.

شعارهایی مثل «دلواپس، اسراییل پیوندتان مبارک»، «پلی تکنیک زنده است»، «یا حسین(ع)» ، «بسیجی واقعی همت بود و باکری»، «هزار روز گذشته ...». از سوی گروهی از دانشجویان داده می‌شود و از طرفی شعارهای «نماد اشرافیت منکر رای ملت»، «الله اکبر»، «مرگ بر آمریکا» و ... از طرف طیف دیگری از دانشجویان شنیده می‌شود.

همچنین تعدادی از دانشجویان به اتهامات و دادگاه مهدی هاشمی اعتراض دارند و در پلاکاردهای خود از هاشمی می‌خواهند که به باغ پسته خود بازگردد! اشاره به قرارداد کرسنت از دیگر دست نوشته‌های دانشجویان است.

از طرفی تعداد دیگری از دانشجویان با تشکیل دادن یک حلقه انسانی شعر یار دبستانی را می‌خوانند.

سخنرانی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با این حواشی واتفاقات که در حال رخ دادن در خیابان اصلی داخل دانشگاه امیرکبیر است، در حال برگزاری است و دانشجویان همچنان به شعارهای خود له یا علیه هاشمی ادامه می‌دهند.


**************

مراسم بزرگداشت مقام معلم ظهر امروز دوشنبه با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار شد.  

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز