کد خبر: ۴۰۸۸۶
۱۰۴۹ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

انهدام گروه ناشر تصاویر و محتوای غیراخلاقی در یکی از شبکه‌های اجتماعی میانه

۱۳۹۴/۳/۳
۰۰:۱۵

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: افرادی که اقدام به انتشار تصویر و محتوای غیراخلاقی در یکی از شبکه اجتماعی شهرستان میانه می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش صدای میانه ، محمد قاسملو ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برابر رصد و پایش فضای مجازی برای شناسایی و برخورد با سایت‌ها و صفحات حاوی محتوای مجرمانه برابر قانون جرائم رایانه‌ای، یک گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه شناسایی شد که اقدام به انتشار مطالب و عکس‌های غیراخلاقی می‌کرد که موضوع شناسایی اعضا و گردانندگان این گروه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی اقدامات اولیه برای شناسایی کاربر متخلف معمول و با استفاده از مهندسی اجتماعی مشخصات مدیر و 2 نفر از عوامل اصلی گروه استخراج که پس از اخذ دستور از مراجع قضایی در خصوص شناسایی و دستگیری متهمان، مدیر و عوامل اصلی گروه شناسایی که سیستم‌های رایانه‌ای جمع‌آوری و متهمان به پلیس فتای میانه منتقل شدند.

این مقام انتظامی افزود: متهمان در اظهارات خود به جرم مورد اتهام اقرار و انگیزه خود را فقط سرگرمی عنوان کردند و از اقدامات خود اظهار ندامت و پشیمانی نمودند که پس از بررسی شواهد و مدارک مشخص گردید  عامل اصلی جرم یکی از متهمان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه که مبدأ آشنایی اعضای گروه، محل کار وی بوده و افرادی را که به عنوان مشتری ثابت و دوست با وی در ارتباط بودند را به عضویت گروه درآورده است و در ادامه رسیدگی به پرونده، سیستم‌های رایانه‌ای مکشوفه مورد بررسی قرار گرفته و مستندات مربوط به پرونده از آنها استخراج و ضمیمه سابقه شد سپس پرونده در معیت متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و رسید شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: به افراد استفاده کننده از اینترنت و به ویژه شبکه‌های اجتماعی باید اعلام کرد که بسیاری از صفحات موجود در این فضا توسط برخی افراد سودجو ظاهراً برای سرگرمی و تفریح ایجاد می‌شود و این در حالی است که آنان با این کار هدف‌های دیگری را تعقیب می‌کنند از جمله گمراه کردن جوانان، به دام انداختن آنان در مسائل سوء اخلاقی و... که توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدام در فضای مجازی مسیر و سایت‌هایی را که مورد استفاده قرار می‌دهند شناسایی و با آگاهی کامل از آن استفاده کنند تا در این گونه دام‌ها گرفتار نشوند.

 

فارس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز