کد خبر: ۴۹۸۲۰
۱۵۰۴۸ بازدید
۲۸ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها ؛

از سیب مکعبی تا موز بنفش + تصاویر

۱۳۹۴/۸/۷
۱۱:۲۱

به گزارش صدای میانه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ میوه هایی که درنگاه اول غیر واقعی به نظر می رسد اما درعالم هستی واقعی است اما درادامه به وجود میوه هایی غیرقابل طبیعی می پردازیم.

توت فرنگی گیاهی از خانواده گل سرخ است که با ظاهری خوشرنگ و کیفیتی خوش عطر از لذیذترین انواع توت ها محسوب می شود.گل های توت فرنگی سفید رنگ و قسمت خوراکی ان در واقع نهج گل ان است که به تدریج بزرگ و به عنوان میوه مصرف می شود.توت فرنگی به صورت خودرو در مراتع و جنگل ها وجود دارد و در کشور به وفور در نواحی شمال می روید.

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

توت فرنگی سفید

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

توت فرنگی موزی

پرتقال میوه ای از خانواده ی مركبات است. درخت آن ویژه ی مناطق آب و هوایی گرم و آفتابی می باشد و دارای گل هایی كوچك است. بلندی درخت پرتقال تقریباً به 10 متر می رسدو دارای برگ های همیشه سبز بیضی شكل با حاشیه ی دندانه دار می باشد كه به صورت یك درمیان و به اندازه 4 تا 10 سانتی متر برروی شاخه های درخت می رویند. از انواع شیرین و معروف این میوه می توان پرتقال گرد معمولی نافدار، نیول و پرتقال توسرخ (خونی) را نام برد. 

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

پرتقال های رنگاوارنگ

موز، گیاهی است علفی كه مانند درختچه است. برگ‌های آن بسیار بزرگ و پهن و گاهی تا ۲ متر هم می‌رسد میوه آن ابتدا سبز است و بعد از رسیدن به‌رنگ زرد درمی‌آید. موز از ۴۰۰۰ سال قبل در هندوستان كشت می‌شد. در سال ۱۴۸۲ پرتغالی‌ها موز را در سواحل گینه پیدا كردند و به جزایر قناری بردند و سپس به‌وسیله اسپانیایی‌ها به نواحی حاره آمریكا برده شد و اكنون موز در تمام مناطق گرمسیر دنیا كشت می‌شود. 

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

موز بنفش

سیب، یکی از سلامت بخش‌ترین خوراکی‌های اطراف ما محسوب می‌شود. از زمان‌های گذشته مردم جهان علاقه‌ی فراوانی به میوه‌ها داشتند. طبق نظر مورخان، منشاء اصلی سیب مناطق سردسیر شمال اروپا بوده و از آنجا این میوه‌ی با ارزش و مفید به نقاط دیگر جهان منتقل شده است.سیب یکی از میوه‌هایی است که قبل از دیگر میوه‌ها شناخته شد. تمدن انسان از دیر باز با سیب پیوند خورده است. سیب نشانه‌ی عشق و باروری، دوستی، زیبایی، خوش‌بختی، تندرستی، دانایی، خوشی، نیرومندی و ... است.

سیب دارای انواع بسیار متفاوتی است.افرادی که به طور منظم سیب می‌خورند، میزان تندرستی خود را افزایش می‌دهند و علاوه بر آن از بروز بیماری‌های متعددی که به‌دلیل کمبود عناصر حیاتی پیش می‌آید جلوگیری می‌نمایند.

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

سیب مکعبی

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

سیب پرتقال

اسرار شگفت انگیز دنیای میوه ها+عکس

دونوع سیب بایک سیب

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۳/۲/۳۱ ۲۲:۴۱

خیلی جالبه

۰۲/۸/۲۰ ۲۱:۴۹

It is very bad

۰۰/۱۱/۱۷ ۱۸:۴۵

اقا مگه پرتقال ابی داریم ؟؟ فتو شاپه

۰۰/۱۰/۱۹ ۰۱:۱۸

سیب مکعبی واقعی هست چینی ها سیب رو زمانی که هنوز کوچک هست در یک جعبه ی مربعی شکل می گذارند و وقتی بزرگ می شود به شکل مربع هست درست مثل هندوانه مکعبی😊😊
بقیه رو نمی دانم
تازه میوه های عجیب تری هم وجود دارند🤗🤗

۰۰/۱۰/۱۹ ۰۱:۱۴

سیب مکعبی و توت فرنگی سفید واقعی هست
سیب مکعبی رو چینی ها تو یه جعبه می زارن و مکعب شکلش میکنن مثل هندوانه مکعبی 😊😊😊

۰۰/۱۰/۳ ۱۵:۴۵

خیلی جالبه

۰۰/۸/۷ ۰۰:۴۱

اره منم یه موز دارم توش پرتقاله مزه انبه میده

۰۰/۲/۸ ۰۹:۵۸

حتما مزه بدی داره

۰۰/۱/۲۳ ۱۲:۴۲

خیلی هم واقعی هست.ما سیب خونی داریم

۹۹/۷/۹ ۰۸:۴۵

میشه پرورش و نوع پیوندشم بگید

۹۸/۹/۲۶ ۰۸:۱۴

منم باور نکردم

۹۸/۹/۲۶ ۰۸:۱۳

آقا برا چی مردم رو آزار می دید من که باور نکردم

۹۶/۵/۱۸ ۱۳:۲۳

مگه میشه الکی میگین آخه کی باور میکنه من که باور نکردم

اخبار روز