کد خبر: ۶۳۱۳۱
۴۳۱ بازدید
۰ دیدگاه

جدول توزیع مدال‌های المپیک 2016 تا پایان رو هفتم+حواشی المپیک ریو

۹۵/۵/۲۳
۱۶:۴۳

در روز هفتم بازی‌های المپیک 2016 ریو آمریکا باز هم با درخشش ورزشکارانش فاصله‌ خود را با چینی‌ها افزایش داد و جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کرد.

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس از ریو، روز هفتم سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک 2016 ریو در حالی به پایان رسید که مهم‌ترین اتفاق به کسب نخستین مدال کاروان ورزشی ایران با طلای کیانوش رستمی در مسابقات دسته 85 کیلوگرم وزنه‌برداری اختصاص داشت.

* رستمی نه تنها مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد بلکه موفق به شکستن رکورد جهان و المپیک هم شد. ایران با طلای رستمی به جدول توزیع مدال‌ها وارد شد و در کنار کشورهای آرژانتین، فیجی، سنگاپور، کوزوو و کویت (که به دلیل تعلیق با پرچم IOC در المپیک شرکت کرده است) در رده سی‌وچهارم قرار گرفت.

* سنگاپور نیز مانند ایران امروز اولین مدالش را کسب کرد که مدال این کشور نیز طلا بود و جالب‌تر اینکه این مدال طلا با رکوردشکنی هم همراه بود. به طوری‌که جوزف اسکولینگ در حالی‌ با زمان 50.39 در حضور مایکل فلپس، نابغه آمریکایی شنا قهرمان شد که اجازه نداد این شناگر بیست‌وسومین مدال طلای خود را کسب کند و رکورد المپیک را هم شکست.

* در دیگر اتفاق جالب این ماده فلپس به همراه شناگرانی از آفریقای جنوبی و مجارستان با زمان 51.14 هر 3 نفر به طور مشترک مدال نقره را کسب کردند. در این ماده مدال برنز توزیع نشد.

* در روز هفتم نیز آمریکا به لطف مدال‌های طلای شناگرانش فاصله‌اش را بیش از پیش در صدر جدول با چین افزایش داد.

*‌ جدول توزیع مدال‌های المپیک 2016 تا پایان رو هفتم به ترتیب زیر است:

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز