کد خبر: ۶۶۶۸۰
۴۷۰ بازدید
۶ دیدگاه

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور:

درآمد سالیانه 20 میلیاردی از اجاره روزانه 2 هزار تومانی غار علیصدر!

۹۵/۸/۱۹
۰۹:۳۶

 

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات گفت: غار علیصدر همدان از آثار ملی ثبت شده و منحصر به فرد در کشور و حتی در دنیاست که اخیرا متوجه شدیم طبق تصمیمات مسئولان این استان به طور غیرقانونی به شرکتی سیاحتی با نام علیصدر واگذار شده است.

گزارش دادستان دیوان محاسبات از حقوق های نجومی

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس وی افزود: این شرکت، خصوصی است و حتی شماری از مدیران دولتی نیز در آن مسئولیت دارند.

شجاعی ادامه داد: البته بهره برداری از این غار قابل اجاره دادن است و در قالب مقررات می توان آن را اجاره داد اما در بررسی ها مشخص شد حتی اجاره بهای سالانه آن را فقط 700 هزار تومان تعیین کرده بودند درحالیکه درآمد این شرکت خصوصی از محل فروش بلیت دیدن این غار سالانه 19 میلیارد تومان است.

دادستان دیوان محاسبات تاکید کرد: بررسی این تخلف نیز در دستور کار قرار دارد اما آنچه مهم است با ورود دیوان محاسبات از واگذاری این غار و 214 هکتار از زمین های اطراف آن پیشگیری شد.

وی ادامه داد: قرار بود غار علیصدر به عنوان اثری جهانی در سازمان فرهنگی ملل متحد "یونسکو" به ثبت برسد اما چون در مقطع کوتاهی که این غار به بخش خصوصی واگذار شده بود دهانه آن را دستکاری کرده بودند یونسکو از ثبت آن به عنوان میراث جهانی خودداری کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۸/۲۰ ۱۱:۵۲

تو میانه مغازه اجاره کردیم 1400،برای هر ماه اونوقت غار علیصدرهزار 700 برای هر سال.تو کدوم بنگاه اجاره کردن؟؟؟؟؟؟؟؟به ما هم بگن

۹۵/۸/۲۰ ۰۸:۰۰

ظاهراً خبر مذکور تکذیب شده و صحت ندارد

۹۵/۸/۱۹ ۲۲:۳۱

در مملکت مسلمان ما هر روز فقط خبر اختلاس و رانت خواری و ... میشنویم.
رییس جمهور کره فقط بخاطر اینکه به یک نفر از دوستانش اجازه سواستفاده از جایگاهش را داده بود در مقابل مردم عذر خواهی کرد.ولی مردم خواستار اخراجش شدند.
ولی در کشور ما جایی را مسولان دولتی منطقه مذکور ۷۵۰هزار تومن اجاره میدهند به خودشان و دوستانشان و بعد ۱۹میلیارد درآمد کسب میکنند وکسی هم محاکمه قاطع نمیشود.فوق فوقش اخراج و در پست های رفیع تر به کار گرفته میشود.

۹۵/۸/۱۹ ۱۰:۳۹

به حق چیزهای نشنیده. روزی 2 هزار تومن حتی یک گاری را نمی دهند.

۹۵/۸/۱۹ ۱۰:۲۱

اجاره غار علیصدر روزانه فقط 2 هزار تومان!! خیلی عجیب است.

۹۵/۸/۱۹ ۱۰:۰۲

یاشا به میانه ای ،امیدوارم از همین کوچیک ها به بزرگ ها برسند همین 20 میلیارد پول بیت المال هست اندازه یک قطعه بزرگراه سرچم میانه است.اگر درهمه جا این پولها جلوی حیف میلش گرفته شود کشور در آنصورت پیشرفت خواهد کرد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز