کد خبر: ۷۳۷۱۱
۱۵۶ بازدید
۰ دیدگاه

سونامی سیاسی 2018، ترامپ را سرنگون می کند؟ 

۹۶/۳/۲۷
۲۰:۲۰

 

مجله آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی نوشت: آیا آمریکا به سمت بحران قانون اساسی پیش می رود؟ 

پس از کشته شدن «جیمز کامی» رئیس سابق اف بی آی در سنا، اکنون ترامپ به ایجاد اختلال در روند این پرونده متهم شده است. این در حالی است که از سوی دیگر دادستان ویژه رسیدگی به دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا تحقیق درباره روابط تجاری و مالی داماد ترامپ را آغاز کرد. علت تمرکز بر فعالیت ‌های مالی و تجاری همسر «ایوانکا ترامپ» دیدار او با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا، و یک بانکدار اهل مسکو در ماه دسامبر سال گذشته است. ظاهرا جارد کوشنر پیش از ورود رئیس جمهور جدید به کاخ سفید، به سفیر روسیه پیشنهاد کرده یک خط ارتباطی غیرقابل شنود میان معتمدان ترامپ و کاخ کرملین برقرار شود.

در حال حاضر دشمنان سیاسی ترامپ بیشتر بر مسئله ممانعت از اجرای عدالت متمرکز شده اند تا موضوع تبانی. حال دموکرات های کنگره خود را برای چشم انداز برکناری مولر توسط ترامپ آماده کرده اند و تصریح می کنند که این اقدام به استیضاح او منجر می شود.

استیضاح باید توسط مجلس با اکثریت جمهوری خواهان کلید بخورد. همان طور که «جیمز آنتل» در روزنامه «واشنگتن اگزماینر» اشاره می کند: «حتی اگر دموکرات ها اکثریت 52 در برابر 48 را در مجلس سنا سال آینده به دست آورند، 15 جمهوری خواه باید به محکوم کردن او رای دهند. بدون ارائه ادله محکم، چنین اتفاقی به احتمال زیاد نمی افتد»./ جماران

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز