کد خبر: ۷۵۱۳۸
۱۳۰ بازدید
۰ دیدگاه

زیبا کلام پس از آزادی:

انتقاد از قوه قضاییه تشویش اذهان عمومی نیست

۹۶/۵/۲۱
۲۱:۵۴

زیبا کلام: انتقاد از قوه قضاییه توهین و تشویش اذهان عمومی نیست / با قرار کفالت آزاد شدم

علت حضورم در دادسرای مطبوعات نشر اکاذیب علیه قوه قضاییه بود که با قرار کفالت وکیل روزنامه قانون تا زمان دادگاه آزاد خواهم بود. من معتقدم که با طرح این موارد هدف توهین و تشویش اذهان عمومی علیه قوه قضاییه نیست.

 

صادق زیبا کلام در گفتگوی اختصاصی با خبر فوری در پی  احضار به دادسرای رسانه و مطبوعات گفت: برخورد بازپرس شعبه 2 آقای قاسم زاده بسیار محترمانه بود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد : باز پرس شعبه 2 دادسرا مطبوعات به جای اینکه به عنوان یک متهم با من برخورد کند به عنوان یک استاد دانشگاه حقوق با من برخورد کرد.

وی تاکید کرد : بازپرس دادسرای مطبوعات خارج از برخورد حقوقی و قانونی که وظیفه اش بود و آن را به بهترین شکل قرص و محکم  انجام می داد ، در فضایی کاملا محترمانه و خوبی به گفت و شنود باهم پرداختیم و توضیحات من را شنید.

زیبا کلام در خصوص اتهام مطرح گفت : من متهم شدم به توهین به قوه قضاییه و تشویش اذهان عمومی که در این جلسه تفهیم اتهام شدم.

زیبا کلام در پاسخ به این سئوال که وکیل شما در دادگاه چه کسی بود گفت: من از وکیل مدافع هیچگاه استفاده نمی کنم چون اتهامات ما اساسا سیاسی است نه حقوقی و درصورتی که زندانی شوم زندانی سیاسی محسوب می شوم در این جلسه باز پرسی هم بیشتر سوالات فقط جنبه سیاسی داشت و اصلا جنبه کیفری و حقوقی نداشت.

زیبا کلام در خصوص نحوه ارائه قرار وثیقه گفت: مدیر مسئول روزنامه قانون وکیل این روزنامه را فرستادند تا در صورتی که قراری صادر شود وی کفیل بنده شود و بعد از دو الی سه ساعت باز پرسی تمام شد.

استاد دانشگاه ادامه داد: قرار کفالت صادر و باضمانت وکیل روزنامه قانون من آزاد شدم.

وی تصریح کرد: این پرونده به دادگاه انقلاب می رود که تا دو ماه دیگر باید منتظر ماند درحالی که بنده به اتهام نشر اکاذیب بایستی در دادگاه حاضر شوم.

زیبا کلام گفت : امیدوارم در مسیر بررسی این پرونده روشن شود که صحبت های بنده در جهت تنویر افکار عمومی و به نفع قوه قضاییه طرح شده است تا این انتقادات به قوه قضاییه وارد شود تا قوه قضاییه بتواند از خودش دفاع کند و شبهات که نسبت قوه قضاییه وجود داشته از بین رود.

وی تصریح کرد: اینگونه هم میشود به موضوع نگاه کرد که شخصی به نام صادق زیبا کلام بیاید و نقدی را مطرح کند که قوه قضاییه ما مستقل است یا این قوه بخشی از دولت یا حکومت است و از خودش استقلالی ندارد زیبا کلام در ادامه می گوید من معتقدم که با طرح این موارد هدف توهین و تشویش اذهان عمومی علیه قوه قضاییه نیست بلکه فضایی را بوجود می آورد که قوه قضاییه بیاید از خودش استدلال بیاورد و دفاع کند که این قوه کاملا مستقل است و تحت تاثیر از بخش های دیگر نظام نیست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز