کد خبر: ۷۶۶۷۰
۷۶ بازدید
۱ دیدگاه

سهام عدالت نماد بی عدالتی

۹۶/۷/۱۹
۱۹:۲۰

سنگ بنای سهام عدالت را محمود احمدی نژاد گذاشت و بعد مانند بسیار دیگری از طرح ها، نیمه کاره رهایش کرد. دولت یازدهم مجبور به استیفای حقوق مردم و احیای پرداختی های آن ها شد و همه تلاش خود را به کار بست. اما انگار این خانه از پای‌بست ویران است. 

مهدی پازوکی اقتصاددانی است که انتقادهای تند و تیزی به سهام عدالت داشته و آن را نماد بی عدالتی می داند. او در این باره به پول نیوز گفت: من کاملا و اساسا با پروژه سهام عدالت مخالفم. قبلا شرکت ها یا دولتی بودند یا خصوصی. وضعیت سود و زیان و مکانیسم اعداد مشخص بود و گزارش های دقیقی از این شرکت ها داده می شد. 

او ادامه داد: اما الان هیچ کس از حساب کتاب این سهام‌ها سر در نمی آورد. آنجا که باید خصوصی محسوب می شوند، آنجا که صرف می کند خصولتی و جای دیگر دولتی. 

به عقیده این کارشناس اقتصادی جنبه پوپولیستی سهام عدالت به جنبه اقتصادی و کارکردگرای آن می چربد. 

پازوکی افزود: حواشی نابخردانه ایی مثل سهام عدالت باعث عقب‌گرد اقتصاد ایران و بنگاه های اقتصادی شده است. سهام هایی که شفافیت کافی نداشته و باعث بی انضباطی در ساختار صنعتی اقتصاد کشور می شوند. چرا که مردم باید بدانند چه سهامی می خرند. این سهام مال کجاست و چه ارزشی دارد. به نظر من حتی نام سهم را نمی توان روی این کاغذها گذاشت. /پول نیوز

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۷/۲۱ ۱۱:۰۶

به کچل می گویند زلفعلی!

اخبار روز