کد خبر: ۷۷۶۷۷
۶۸ بازدید
۰ دیدگاه

ملک سلمان قصد کناره‌ گیری از پادشاهی را ندارد

۹۶/۸/۲۱
۱۹:۴۵

 تسنیم به نقل از بلومبرگ نوشت: یک مقام ارشد سعودی می‌گوید که ملک سلمان، پادشاه سعودی برنامه‌ای برای کناره‌گیری از قدرت به نفع پسرش ندارد. این مقام ارشد سعودی شایعه‌های مطرح مبنی بر اینکه محمد بن سلمان به زودی بر تخت سلطنت می‌نشیند را رد کرد.

 

ملک سلمان قصد کناره‌ گیری از پادشاهی را ندارد 


این منبع سعودی در پاسخ مکتوب به بلومبرگ گفته است که «هیچ احتمالی وجود ندارد که شاه از مقام خود کناره‌گیری کند». به گفته این مقام ارشد سعودی، شاهان سعودی معمولا تا انتهای عمر خود در منصبشان باقی می‌مانند حتی اگر وضعیت جسمی آن‌ها مانع از انجام وظایفشان بشود. وی به مورد ملک فهد اشاره کرد که تا زمان مرگ‌اش در سال 2005 و علیرغم اینکه به شدت بیمار بود همچنان پادشاه بود.

به گفته این منبع سعودی، کناره‌گیری از قدرت غیرقابل تصور است، خصوصا با توجه به اینکه ملک سلمان از نظر جسمی و روانی در وضعیتی «عالی»‌ به سر می‌برد. به گفته این منبع، آن‌هایی که حرف‌های دیگری می‌زنند «درکی از سنت‌ها و رسوم سلطنتی عربستان سعودی»‌ ندارند.

پیشتر برخی منابع و کارشناسان، اقدام سردمداران سعودی در بازداشت ده‌ها تن از شاهزادگان ارشد این کشور را به عنوان مقدمه‌ای برای کناره‌گیری ملک سلمان و به تخت نشستن فرزندش توصیف کرده بودند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز