کد خبر: ۷۸۱۹۲
۱۲۴ بازدید
۰ دیدگاه

تا ساعاتی دیگر ؛

آغاز رقابت های فوق سنگین مسابقات جهانی وزنه برداری +جدول

۹۶/۹/۱۴
۲۲:۲۹

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه ۶ نماینده ایران در ۲ روز اخیر و در ۳ دسته ۸۵، ۹۴ و ۱۰۵ کیلوگرم روی تخته رفتند، حالا نوبت به هرکول های وزنه برداری ایران رسیده است. از ساعت ۴:۵۵ بامداد فردا بهداد سلیمی و سعید علی حسینی برای کسب خوشرنگ ترین مدال ها تلاش می کنند و رقیب سرسختی به نام لاشا تالاخادزه دارند.


در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم ۱۰ وزنه بردار حضور خواهند داشت که بدون شک رقابت اصلی بین وزنه بردار گرجستانی با ۲ نماینده ایران است. این ۳ نفر در استارت لیست مسابقات رکورد ۴۵۰ کیلوگرم را ثبت کردند و باید دید صبح فردا چه اتفاقاتی برایشان رقم خواهد خورد.


شاید روی کاغذ شانس نخست قهرمانی در دسته فوق سنگین و کسب عنوان قویترین مرد جهان تالاخادزه گرجستانی باشد؛ اما ۲ وزنه بردار ایرانی که آمادگی خوبی هم دارند، کم شانس نیستند.

 


جالب است بدانید ایران با ۶ وزنه برداری که روی تخته داشته، هم در بخش جدول مدال های مجموع ۲ بخش مردان و زنان و هم در بخش امتیازی در رده دوم قرار دارد. البته جام قهرمانی طبق جدول امتیازی به تیم ها اعطا می شود که کره جنوبی تقریبا ۹۰ امتیاز بالاتر از تیم ایران قرار گرفته است.


کره ای ها در فوق سنگین نماینده ای ندارند و به همین دلیل امید زیادی وجود دارد که علی حسینی و سلیمی با رفتن روی سکو امتیازات خوبی برای ایران کسب کنند و اولین قهرمانی وزنه برداری کشورمان را در مسابقات جهانی رقم بزنند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز