کد خبر: ۸۰۸۱۳
۱۱۹ بازدید
۰ دیدگاه

حمایت قاطع دولت از وزرای راه ،کار و کشاورزی

۹۶/۱۲/۲۱
۱۰:۴۴

حمایت و پشتیبانی قاطع دولت از سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی

حسن روحانی، رییس جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی قاطع دولت از هر سه وزیر، وزرای استیضاح شده را به ارایه توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود توصیه و مردم را در کنار نمایندگان، مخاطبان این سخنان ذکر کرد و آگاهی مردم از خدمات دولت و دستگاه­ های مورد استیضاح را مورد تأکید قرار داد.

روحانی:

با توجه به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن حق نمایندگان و فرصتی برای تبیین خدمات دولت است و امیدوارم استفاده از این حق قانونی با لحاظ روح و لب قانون که رعایت مصلحت کشور، مصالح عمومی و منافع ملی است، انجام شود.

دولت از هر سه وزیر حمایت و پشتیبانی قاطع می کند و وزرای استیضاح شده را به ارایه توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود توصیه می کنم و مردم در کنار نمایندگان، مخاطبان این سخنان هستند ومردم باید از خدمات دولت و دستگاه­ های مورد استیضاح  آگاه باشند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شش ماه قبل به همین وزرا رأی اعتماد داده ­اند و این مدت زمان کمی برای تردید در اعتماد به آنها است و امیدوارم  این استیضاح باز هم با رأی اعتماد نمایندگان به وزرای مورد نظر همراه باشد.

با توجه به خدمات آقای آخوندی در حوزه­ های راه ­آهن، جاده، خدمات هوایی، توسعه بنادر، مسکن و شهرسازی در خلال دولت یازدهم و نیز در مدت کوتاه دولت دوازدهم، مجموعه این خدمات علیرغم همه محدودیت­ ها درخور اعتنا است و وزیر راه و شهرسازی  باید درخصوص این خدمات به نمایندگان و مردم شریف توضیح دهد.

از آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی هم می خواهم تا گزارشی درخصوص خدمات این وزارتخانه در افزایش تولید گندم، شکر، روغن، کلزا، بهبود تراز تجاری واردات و صادرات مواد غذایی، تأمین مواد غذایی، نیل به خودکفایی، صادرات محصولات کشاورزی، پرورش ماهی در دریا، توسعه کشت گلخانه ­ای و ترویج الگوهای نوین کشت برای نمایندگان و مردم ارایه نماید.

به آقای ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توصیه می کنم که درباره توسعه خدمات بیمه بویژه در اقشار ضعیف و محروم، بهبود وضعیت کارگران، ساماندهی صندوق­ های بازنشستگی، افزایش خدمات رفاهی بویژه در سطح دهک­ های درآمدی پایین، کودکان بی­ سرپرست و زنان سرپرست خانوار، معلولان و ارتقای تأمین اجتماعی و همینطور طرح ­های نوین اشتغال بویژه طرح اشتغال در مناطق روستایی که در ماه ­های نخست آن هستیم، با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم ایران سخن بگوید.

در عین حال رأی قاطع به همه وزرای استیضاح شده موجب استحکام نظام و تقویت امید به آینده در جامعه است و بویژه در روزهای پایانی سال از نمایندگان مجلس می خواهم که با توجه به خدمات ارزنده، وزیران را در مسیر استمرار خدمات یاری کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز