کد خبر: ۸۲۱۲۵
۲۶۷ بازدید
۱ دیدگاه

اختصاص بودجه برای انتقال قبور «ستارخان» و شیخ «محمد خیابانی» به تبریز و اشکال شرعی آن!

۹۷/۲/۲۳
۱۳:۴۵

یک عضو شورای شهر تبریز از اختصاص ردیف در بودجه سال 97 شهرداری تبریز برای انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز خبر داد.

«غلامحسین مسعودی ریحان» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ستارخان و شیخ محمد خیابانی از اسطوره‌های آذربایجان است که با پیگیری‌های انجام شده امسال شهرداری تبریز ردیف بودجه‌ای برای انتقال قبور آنان در نظر گرفته و بنده پیگیر این موضوع هستم.

«سونیا اندیش» - نائب رئیس شورای شهر تبریز در این‌باره در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پیش از ساخت مقبره و اختصاص بودجه باید مسائل حقوقی، شرعی و قانونی آن برطرف شود و سپس شهرداری هزینه‌ی انتقال و ساخت مقبره را تقبل کند.

وی در رابطه با گفته مسعوی ریحان در زمینه اختصاص ردیف بودجه برای این امر اظهار کرد:  امسال ردیف بودجه‌ای با عنوان بزرگداشت مفاخر آذربایجان در بودجه‌ی سال 97 شهرداری تبریز اختصاص یافته است.

ستارخان از سرداران انقلاب مشروطه‌خواهی ایران بود که آرامگاه او در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم است، همچنین شیخ محمد خیابانی از فعالان سیاسی در دوره انقلاب مشروطه ایران بود که آرامگاه او نیز در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم قرار دارد.

***********

به نوشته «تبریز من»، عضو شورای شهر تبریز درباره بحث شرعی مطرح شده در خصوص انتقال مزارهای این دو مبارز انقلاب مشروطه از تهران به آذربایجان گفت:«خوشبختانه نواده های ستارخان چند سال قبل اجازه شرعی انتقال مزار سردارملی را از مراجع تقلید گرفته بودند و به تبع آن انتقال مزار شیخ محمد خیابانی نیز مشکلی نخواهد داشت.»

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲۳ ۱۴:۲۱

انتقال اجساد و نبش قبر کار رایجی هستش. مثلا ایت الله قزوینی که چون قبرش در طرح توسعه قرار داشت نبش قبر شد و باقی مانده ان به عتبات منتقل شد!

اخبار روز