کد خبر: ۸۲۱۷۲
۱۲۶ بازدید
۳ دیدگاه

جماعت گستاخ با کارنامه سیاه در دولت خودسر ،طلبکار ملت شده‌اند

۹۷/۲/۲۶
۰۹:۵۲

 جمهوری اسلامی نوشت: خشم و کینه انباشته‌ای که این روزها آمریکای ترامپ نسبت به ایران از خود نشان می‌دهد، در طول دهه‌های اخیر کمتر سابقه داشته است. عقل و منطق ایجاب می‌کند که آحاد ملت، مسئولین نظام و تمامی ظرفیت‌های انقلاب برای خنثی کردن طرح‌های دشمن و تضمین منافع و مصالح نظام در یک جبهه و یک جهت در مسیر حمایت از کیان جمهوری اسلامی و یکپارچه علیه دشمن و مزدورانش بسیج شوند.

اگرچه آحاد ملت در تمامی صحنه‌های انقلاب، جانانه در صحنه ایستادند و با تمامی وجودشان از انقلاب و نظام و کشور دفاع و حمایت کرده‌اند ولی جای تاسف دارد که برخی گروه‌ها و جناح‌ها که اتفاقاً ادعای بیشتری دارند و خود را معادل انقلاب و نظام در تمامی صحنه‌ها معرفی می‌کنند، در میدان عمل رفتاری مشابه دشمنان نظام دارند و حتی پا را فراتر گذاشته و از همگان طلبکاری می‌کنند.
در طول سال‌های اخیر و به ویژه روزهای گذشته در صحنه سیاسی - تبلیغاتی کشور شاهد جنجال آفرینی کسانی بوده و هستیم که باید به خاطر کارنامه سیاه آن دوره هشت ساله و به ویژه در بسترسازی و حمایت از آن «دولت خودسر» پاسخگو باشند ولی این روزها با جوسازی‌های گستاخانه مدعی هستند و چهره طلبکارانی را از خود نشان می‌دهند که گویا در آنچه به میراث گذاشته اند، نکته مثبتی هم به چشم می‌خورده است!
شاید لازم باشد یکبار دیگر کارنامه سیاه آن عناصر بی‌منطق در آن دوره تاریک 8 ساله را مرور کنیم تا بلکه آنها به خاطر بیاورند چه میراث شومی را در پشت سر خود باقی گذاشتند و بذر چه بحرانهائی را پاشیدند و رفتند.آمریکای جنایتکار برای سال‌ها به برخی تحریم‌های یکجانبه علیه ایران پرداخته بود و با تلخکامی احساس می‌کرد که ایران اسلامی علیرغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا به سمت و سوی قله‌های موفقیت در حرکت است.
ولی ناگهان در پرتو تصمیمات، اقدامات و موضع گیری‌های غیرمنطقی آن گروه انحرافی شاهد تحولاتی در مقیاس جهانی بودیم که سرانجام 6 قطعنامه علیه ایران تصویب شد و ایران تحت فصل هفتم منشور ملل متحد به عنوان عامل ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در مقیاس جهانی معرفی شد که لازمه آن، برخورد با ایران حتی در ابعاد نظامی بود.
بدین ترتیب تحریم‌های یکجانبه آمریکا را همین حضرات با ندانم کاری‌ها و شعارهای کودکانه به تحریم‌های جهانی علیه ایران تبدیل کردند و شرایطی بغرنج از نظر اقتصادی، تجاری، نفتی و سیاسی علیه ایران شکل گرفت. نفت ایران در مسیری قرار گرفت که تا توقف کامل صادرات نفت، فاصله چندانی نداشتیم ولی حضرات همچنان شعار می‌دادند. توافق شد که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران به خارج منتقل شود ولی آنها کارشکنی کردند. کار به جائی رسید که نفت خام ایران توسط برخی دلالان از قبیل بابک زنجانی توسط دوره گردها به فروش برسد و البته تاراج شود. هنوز پول نفت‌های تحویلی به امثال بابک زنجانی به خزانه یا صندوق ذخیره ارزی یا هر جای دیگری متعلق به نظام بازنگشته است.
ماجرای اختلاس‌های چند هزار میلیاردی به خبر پرتکرار روز تبدیل شده بود ولی دولت مستقر، خود را با دروغ، پاکدست‌ترین دولت از زمان مادها تاکنون معرفی می‌کرد. خزانه ارزی کشور و صندوق ذخیره ارزی را از ارز خارجی تهی کردند و به جای آن ریال بدون پشتوانه انباشتند ولی مدعی بودند که حساب‌های دولت و بانک مرکزی خالی نیست، البته از همان ریال‌های بدون پشتوانه با مقایسه‌ای ساده میان قیمت ارزهای خارجی قبل و بعد از تحویل دولت‌های نهم و دهم، بهتر می‌توان دریافت که با چند برابر شدن نرخ برابری ارزهای خارجی و قیمت سکه و طلا، چه فاجعه‌ای در پهنه اقتصاد کشور صورت گرفته است.
تلخ است ولی واقعیت دارد که عاملان و حامیان چنین اوضاع شرم آوری، اگرچه می‌بایستی جرئت نمی‌کردند سر خود را بالا بگیرند، ولی امروزه مدعی و طلبکارند و زحمات دولت‌های بعدی را نه تنها منکرند بلکه آنرا خیانت و زیان معرفی می‌کنند.
اگر قرار بود عاملان و حامیان شکل گیری آن فجایع اقتصادی - اجتماعی و سیاسی پاسخگو باشند، امروز آنها از کنج زندان باید برای وکیل تسخیری خود نامه پراکنی می‌کردند. انتظار نمی‌رفت آن جماعت و حامیان آنها به خود جرات بدهند از کسی طلبکاری کنند ولی اکنون که طلبکارند، لازم است گوشه‌ای از حقایق عینی و ملموسی که عموماً به خاطر مصالح کشور و نظام از انعکاس آن به درستی پرهیز شده، بازگو شود که آن جماعت فرصت طلب از فکر موج سواری در این روزها منصرف و پشیمان شوند. ذیل هر یک از این سرفصل‌ها، موارد جدی و تکان د هنده‌ای را می‌توان فهرست کرد که حتی طرح آن در مقطع کنونی به زیان منافع ملی و مصالح کشور است. ایکاش کسی پیدا می‌شد این جماعت موج سوار و بی‌منطق را مهار کند و به آنها نهیبی بزند. این جماعت گستاخ از سعه صدر نظام و صبوری ملت، نه تنها در آن دوره تاریک 8 ساله بلکه حتی امروز هم سوءاستفاده می‌کنند و همچنان برای سرپوش گذاشتن بر کارنامه سیاه خود وسوسه می‌شوند ولی مردم هوشیارتر از آن هستند که فریب این تبلیغات پوچ را بخورند و همواره در موقع مقتضی پاسخ آنها را با آراء خود داده‌اند و باز هم خواهند داد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲۶ ۱۶:۵۱

1- نوشته اند
"خشم و کینه انباشته‌ای که این روزها آمریکای ترامپ نسبت به ایران از خود نشان می‌دهد، در طول دهه‌های اخیر کمتر سابقه داشته است"
نمیدانم سن نویسنده چقدر است بنظر میرسد یا سنشان کمتر از دو دهه است ویا حافظه شان بیشتر از دو دهه اخیر را پشتیبانی نمیکند!
فقط کافی بود به عملکرد چهار دهه اخیر آمریکا در خصوص ایران ، نظری می افکندند تا مشاهده میکردند. چون ایران تازه انقلاب کرده در آن زمان ضعیفتر از حال بود کینه های گذشته اگر بیشترو عمیقتر و شدیتر از حال نبود یقینا کمتر نبود .
تا باور نکرده اند ،آمریکا آمریکاست !
چه رئیس جمهورش "اوبامای مودب "باشد وچه " ترامپ (به غلط ) دیوانه "
چه کارتر باشد چه ریگان
چه کلینتون باشد چه بوشهای پدر و پسر
راه را کج خواهیم پیمود. عداوت ودشمنی آمریکا با ایران در "خوی استکباری آمریکا " نهفته است .
کودتای 21 بهمن 57،حادثه طبس، کودتای نوژه، تحمیل 8 سال جنگ،جنگ مستقیم در خلیج فارس، ساقط نمودن هواپیمای مسافربری ، واقعه 18 تیر و فتنه 88 و...همه وهمه از عملکردهای اخیر آمریکاست !که برجام هم به آن اضافه شد
2- نوشته اند
"عقل و منطق ایجاب ... علیه دشمن و مزدورانش بسیج شوند...... از همگان طلبکاری می‌کنند."
عقل و منطقی که دم آز آن زده اند درزمان انتقاد منتقدین کجا بود چرا با انواع واقسام فحشها و نا سزاگویها از قبیل
"بیسواد"
"ترسو"
"بزدل سیاسی"
"بروید به جهنم"و....
از منتقدان استقبال نمودند؟
قبل ازامضا برجام میگفتند هیچ چیز امضا نشده چرا انتقاد میکنید وبگذارید انتقادها بماند بعد از امضا !بعد از امضا هم گفتند دیگر امضا شده وجای انتقاد نیست .حالا که آش با کاسه اش نیست باز میگویند انتقاد نکنید و وحدت داشته باشید.!
3- نوشته اند" ... باید به خاطر کارنامه سیاه آن دوره هشت ساله و به ویژه در بسترسازی و حمایت از آن «دولت خودسر» پاسخگو باشند...."
مطلب نویسنده مرا یاد آن دانش آموز بخت برگشته می اندازد که در امتحان جغرافیای با موضوع کشورهای همسایه ایران فقط پاکستان را خوانده بودو معلم هر کشوری را سوال میکرد. دانش آموز اسم همان کشور را میگفت که همسایه ایران است وبعد پاکستان را شرح میداد که مثلا آقا عراق کشور همسایه ایران است و در شرق ایران پاکستان قراردارد.پایتختش اسلام آباد است و...
برادر ویا خواهر نویسنده محترم
عدم تمکین دولت تدبیر امید به 9 شرط رهبری در مسئله برجام چه ربطی به دولت قبل دارد؟!!

اخبار روز