کد خبر: ۸۲۷۶۱
۲۸۹ بازدید
۰ دیدگاه

تصاویر دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی

۹۷/۳/۲۲
۰۷:۳۹

 

ترامپ: مطمئن هستم که روابط خوبی بنا خواهیم کرد؛ شکی ندارم/ اون: سوء تفاهم ها مانعی برای دیپلماسی بود اما امروز اینجاییم و بر این موانع فائق آمده ایم.

"دونالد ترامپ" و "کیم جونگ اون" رهبران آمریکا و کره شمالی صبح سه شنبه (22 خرداد) در شهر سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش عصرایران، این دیدار تاریخی در هتل "کاپلا" در جزیره "سنتوزا " برگزار شده است.

دو رهبر دقایقی پیش از ساعت 9 صبح ( به وقت سنگاپور) وارد هتل محل مذاکرات شدند و پس از دست دادن با یکدیگر به صورت خصوصی وارد اتاق مذاکره شدند.

کمتر از نیم ساعت پس از گفت و گوی خصوصی هیات‌های دو کشور نیز به مذاکره سران پیوستند.

پیش از آغاز مذاکره دو رهبر سخنان کوتاهی گفتند. ترامپ از خوش‌بینی خود نسبت به نتیجه این مذاکرات گفت و تاکید کرد " شکی ندارد که دو کشور موفق خواهند شد روابطی خوب را بنا کنند."

کیم جونگ اون رهبر 35 ساله کره شمالی نیز تاکید کرد سوء‌تفاهمات و تجربیات گذشته مانعی جدی برای مذاکره دوجانبه دو کشور بود اما امروز دو رهبر در مقابل یکدیگر نشسته اند و این بدان معناست که دو کشور توانسته‌اند به این موانع فائق آیند.

مذاکره تاریخی سران آمریکا و کره شمالی بر سر موضوع خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی در ازای دریافت تضمین‌های امنیتی و مشوق‌های اقتصادی است.

ناظران این مذاکرات را پیچیده و دشوار می‌دانند. مقامات پیونگ یانگ اعلام کرده‌اند به خلع سلاح یکباره تن نخواهند داد و خواهان فرمولی گام به گام هستند.

دولت آمریکا نیز تاکید دارد بدون خلع سلاح کره شمالی امتیاز خاصی به این کشور نخواهد داد و فشارهای تحریمی را حفظ خواهد کرد.

بیش از 2500 خبرنگار از صدها رسانه بین‌المللی این رویداد تاریخی را از نزدیک پوشش داده‌اند.

دیدار سران آمریکا و کره شمالی در هتل "کاپلا" در سنگاپور

جلسه سران آمریکا و کره شمالی به پایان رسید

ترامپ بعد از اتمام این جلسه تاریخی، آن را خیلی خیلی خوب عنوان کرد و گفت آن‌ها «روابطی عالی» دارند.

سران آمریکا و کره شمالی امروز تا ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی سنگاپور (۸صبح به وقت تهران) مذاکره کردند و سپس مذاکره تا زمان ناهار کاری دو رهبر  تنفس خواهد داشت.

قرار است ترامپ در ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت محلی (۱۹:۳۰ به وقت تهران) در یک نشست خبری دستاوردهای مذاکره امروز را تشریح کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز