کد خبر: ۸۳۵۱۳
۱۵۶ بازدید
۲ دیدگاه

فهم وارونه از اسلام:

فقر را رها کرده و حساسیتمان شده حجاب!

۹۷/۴/۲۱
۱۰:۰۶

تعبیر استاد محمد رضا حکیمی از فهم وارونه اسلام:فقر را رها کرده ایم و فقط همه حساسیتمان شده است مساله حجاب!

فقر همسایه دیوار به دیوار "کفر" است به نص احادیث معتبر پس چگونه میتوان درباره آن خاموش نشست، و به مبارزه با آن برنخواست ، و عوامل عمده آن، تکاثر (سرمایه داری) و اتراف (تنعم گرایی) را محکوم نکرد، و در صدد طرد و حذف این دو عامل ضد انسانی و ضد قرآنی بر نیامد؟و حساسیت ها را به مسائلی از قبیل بد حجابی و خوش حجابی منحصر ساخت؟!

من نمی خواهم بگویم حجاب زن اهمیت چندانی ندارد، یا در قرآن کریم حکم نداریم، نه! زیرا زن منهای حجاب یعنی تن؛و این در معیار انسانی نهایت مرتبه سقوط است، زیرا این حیواناتند که ارزش آنها -بطور نوعی- به تن آنهاست. ملاک انسانی و انسانیت چیز دیگری است.لیکن آیا ترتیب مسائل چگونه است؟ و روشهای فرهنگی و تربیتی چیست؟ و اهم و مهم کدام است؟

 آیا در قرآن کریم و در منطق پیامبران، در کنار "ان اعبدواالله " "اوفواالکیل والمیزان" است، یعنی عدالت اقتصادی و معیشتی یا "ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن"، یعنی حجاب و خوش حجابی؟ چرا مانند انبیا (ع) به عرضه دین خدا نمی پردازیم؟

 چرا زندگی را لمس نمی کنیم؟چرا به دليل بی نیازی از نیاز و نیازمندی و آثار زندگی سوز و ارزش ستیز آن غافلیم؟چرا انسان را درک نمی کنیم، و اسلام را وارونه می فهمیم؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز