کد خبر: ۸۴۵۸۱
۵۲۲ بازدید
۳ دیدگاه

جزییاتی جدید از روابط غیراخلاقی اعضای شورای شهر بابل با یک زن

۹۷/۶/۲۰
۱۶:۰۵

  شورای‌ شهر بابل ۹ عضو دارد که ۴ نفر از آن‌ها در یک گروه و ۵ نفر در گروهی دیگر قرار دارند.

از مدتی قبل که قرار بود انتخابات هیات‌ رئیسه شورا برگزار شود، اعضای یکی از گروه‌ها تصمیم به تغییر هیات‌ رئیسه داشتند. 

به‌ همین دلیل یکی از اعضای گروه دیگر که نمی‌خواست هیات رئیسه شورا تغییر کند، برای رسیدن به خواسته‌اش چنین نقشه پلیدی کشید و با تطمیع خانمی در خارج از شورا، برای گروه مقابل دام پهن کرد.

 این زن در یک آتلیه فعالیت می کند وظیفه اجرای این نقشه را بر عهده گرفت. وی با مهارتی که در فیلمبرداری داشت، اعضای شورا را به خانه ای که از قبل تهیه شده بود کشاند و با شش دوربین که در زاویه های گوناگون جاساز شده بود از فساد خود با اعضای شورای شهر فیلمبرداری کرد.

 بنابر گفته های امام جمعه بابل، 2 نفر از اعضای گروه رقیب در دام این خانم گرفتار شدند و پس از آن عامل اصلی با سی‌دی‌های غیراخلاقی که از آنها تهیه شده بود، این افراد را تهدید کرد که اگر رای به تغییر هیات‌ رئیسه شورا بدهند، فیلم‌ها را پخش خواهد کرد.

 با این حال آن ۲ نفر به تهدیدهای او گوش نکردند و در نهایت هیات رئیسه شورا تغییر کرد و پس از آن بود که عامل اصلی این اتفاق تصمیم به پخش‌کردن سی‌دی‌های غیراخلاقی تهیه شده گرفت و خواست خدا بود که ماجرا لو برود. 

-عامل اصلی این اتفاق حتی به اعضای گروه خودشان هم رحم نکرده بود. او از آن خانم برای فریب اعضای گروه خودشان هم استفاده کرده بود که این بار انگیزه‌اش مالی بود/ رکنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۶/۲۱ ۰۹:۲۵

در کل شورا نهادی اضافی است که وبال گردن شهرداری ها شده است و مشکلات شهرداری ها را چند برابر نموده

۹۷/۶/۲۰ ۱۶:۵۱

گستردگی وفراوانی شوراهای شهر واعضای شورا باتوجه به سلایق متنوع و اختیاراتی که در تصویب طرحهادارنددر عین اینکه احراز صلاحیت آنها را از لحاظ اخلاقی وقانونی دشوار می سازد نظارت برکارکرد آنها را نیز به همان اندازه از طریق مرکز کشورمشکل می کند وجا را برای اعمال سلیقه در نظارت فراخ می کند به نظر می رسد فرمانداریها و واحدهای قضایی محلی و نمایندگان مجلس( از طریق تحقیق وتفحصی که می توانند داشته باشند) باید نظارت قوی تری داشته باشند تا مسایل اخلاقی که هیچ انحراف مالی کمتری را در این نهادشاهد باشیم وزارت کشور در سراسر کشور ۸شورا رامنحل و۲۸۳ عضو شورای شهر را از کار معلق کرده این برخوردها با توجه به فراوانی گسترده شورای شهر و اعضای آن شاید طبیعی بنظر بیاید اما کافی نمی نماید تبادلات مالی در شهرداری ها زیاد است و شوراها که اختیارات فراوانی دارند همیشه در معرض خطا هستند با برکناری ها وانحلال و تعلیق شاید وحتما ریسک قانون گریزی در این نهاد بالا می رود ودر جای خود شایسته تقدیر است اما مهمتر از آن بررسی مداوم وآنلاین صورت مالی این نهادها از سوی دستگاههای نظارتی است که با شفاف سازی به طرف کاهش تخلفات مالی بروندمعمولا وقتی برکناری رخ می دهد که به حد بالایی از تخلف برسند و آسیب های زیادی را بر این نهاد وارد کرده باشند منظور جلوگیری از رسیدن به این حد از آسیب و افزایش راندمان کاری با بهبود وشفافیت وضعیت صورتهای مالی است

اخبار روز